oferta edukacyjna

Majowe i czerwcowe wydarzenia czytelniczeW bibliotece w ZS Nr 1 w Olkuszu uczniowie upamiętniają i promują ważne święta i rocznice, pragną wzbudzić zainteresowania uczniów historią i tradycją naszej małej ojczyzny.
Wydarzenia zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Iwony Rams.

Zdjęcia w GALERII.

Trendy w ogrodnictwie europejskimW dniach 3.06. – 7.06. 2024 gościliśmy w ZS Nr 1 w Olkuszu grupę uczniów z Technikum Rolniczego w Velence w ramach realizacji drugiej części projektu V4 Gen z Funduszu Wyszehradzkiego: „Trendy w ogrodnictwie europejskim – ogród polski, ogród węgierski?” Nasi uczniowie wraz ze swoimi kolegami z Węgier pod fachowym okiem nauczycieli zawodu Pani Patrycji Gamrat i Pani Hajni Biro wykonali klomb kwiatowy przed wejściem głównym naszej szkoły.

Zdjęcia w GALERII.

Spotkanie absolwentówAbsolwenci ZS Nr 1 w Olkuszu utrzymują ścisły kontakt ze Szkołą. Więź pomiędzy wychowawcami, nauczycielami i uczniami trwa przez lata, czego wyrazem są cykliczne Spotkania absolwentów. Popularny „Mechanik” „cementuje” swoją społeczność tak, że każdy wraca tu z sentymentem, radością i poczuciem wdzięczności za wspaniały start w życie, jakim jest ukończenie tej szacownej Szkoły, zapewniającej zdobycie wykształcenia w najbardziej poszukiwanych zawodach na rynku pracy.

Zdjęcia w GALERII.

Wernisaż wystawy uczniów7 czerwca w Centrum Kultury MOK Olkusz przy ulicy Szpitalnej 32 odbył się wernisaż wystawy uczniów ZS Nr 1 w Olkuszu. Zaprezentowane prace przedstawiają trzyletni rozwój uczniów w dziedzinie fotografii oraz obróbki graficznej. Tematyka prac obejmuje szerokie spektrum zainteresowań uczniów olkuskiego "Mechanika", a także ukazuje ich wrażliwość estetyczną oraz wrażliwość na środowisko, w którym żyją. Na wystawie można zobaczyć realizacje z zakresu reportażu, portretu, dokumentu, reklamy czy martwej natury. Wystawa zbiega się z uzyskaniem przez uczniów kwalifikacji w zawodzie technik fotografii i multimediów. Prace można oglądać do 26 lipca. Zapraszamy.

Zdjęcia w GALERII.

Rajd językowo sportowyW dniu 29.05.2024 r. odbył się Rajd językowo-sportowy, w którym wzięli udział uczniowie klas I i II ZS Nr 1. Rajd zorganizowała Komisja Języków Obcych w składzie: Pani Aneta Todor, Pani Sylwia Zawada, Pani Anna Pilch-Perlak. Zajęcia sportowe przygotował dla uczestników Pan Krzysztof Jurga. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe poprzez udział w konkursach i quizach językowych oraz wystąpieniach w obcych językach. Wspaniałym dopełnieniem rajdu było ognisko, pieczone kiełbaski oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.

Zdjęcia w GALERII.

Wycieczka do Krakowa29 maja 2024 uczniowie klas: 1BSS oraz 1D, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego, które jest nie tylko skarbcem historii, ale także miejscem, gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością, inspirując kolejne pokolenia do odkrywania i czerpania z bogatej tradycji lotniczej Małopolski, Polski, Europy i świata. Odbyliśmy pasjonującą podróży przez dzieje awiacji. Następnie w ramach szerzenia kultury kinematografii udaliśmy się do kina. To był dobrze spędzony czas.

Zdjęcia w GALERII.

logo zs1

Maj – piękny, pachnący kwitnącymi kasztanami miesiąc był pełen wyzwań, odpoczynku związanego z wycieczkami (w tym 11 zagraniczną wycieczką po Europie), imponujących osiągnięć – m.in. 100% ZDAWALNOŚCI EGZAMINU ZAWODOWEGO – WSZYSCY PRZYSTĄPILI i zajęcie 80 MIEJSCA na prawie 1500 techników. Został zrealizowany prestiżowy projekt realizowany z NBP „Ja znam się na pieniądzach”. Miała także miejsce promocja zawodów nauczanych w Szkole (są najbardziej poszukiwane na rynku pracy), w tym niezwykle atrakcyjnego kierunku TECHNIK WETERYNARII, który ruszy od września 2024 r. w ZS Nr 1 w Olkuszu.

Hiszpania 2024Jak co roku w maju, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fascynującej 11-dniowej wyprawie na zachód Europy. Tym razem 52 uczniów wraz z opiekunami wyruszyło do Francji, Hiszpanii i Włoch.
Tych wspólnie spędzonych 11 dni to niewątpliwie czas poznania nowych kultur i tradycji, ale również sprawdzian naszych umiejętności językowych. Opaleni i wypoczęci, pełni energii i pozytywnego nastawienia wróciliśmy do Polski. Jesteśmy teraz bogatsi o nowe do świadczenia, wspomnienia i znajomości.
Organizator wycieczki: mgr K. Jurga

Zdjęcia w GALERII.

Wycieczka do WarszawyW związku z realizacją przez ZS Nr 1 w Olkuszu prestiżowego projektu „JA ZNAM SIĘ NA PIENIĄDZACH” wraz z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach edukacji ekonomicznej uczniowie Szkoły wraz z pomysłodawczynią projektu – Panią Alicją Chmiest oraz Panią Magdaleną Kosno i Panią Bogusławą Sypień, odbyli w dniach 26-27.05.2024 ekskluzywną, dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Zdjęcia w GALERII.

Festiwal PieniądzaZespół Szkół Nr w Olkuszu realizuje od dnia 15.03.2024 r. projekt „JA ZNAM SIĘ NA PIENIĄDZACH” wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej, w kontekście ustanowienia roku 2024 decyzją Senatu RP Rokiem Edukacji Ekonomicznej.
Jest to prestiżowy, treściwy projekt, istotnie pogłębiający wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Działania w jego ramach są realizowane od 15 marca 2024 r (m. in. wykłady, warsztaty z zakresu finansów i ekonomii, konkursy, gra terenowa „W poszukiwaniu olkuskiego trojaka”, wycieczka do Warszawy).

Zdjęcia w GALERII.