Zyczenia Wielkanocne

Nowe kursy

Wolontariat 2024Takie motto towarzyszy wolontariuszom z naszej szkoły każdego dnia. Ostatnie miesiące były dla nich bardzo pracowite. Uczniowie zaangażowali się w pomoc osobom potrzebującym, . Brali udział w akcjach dobroczynnych o charakterze świątecznym. Do najważniejszych działań wolontariatu można zaliczyć: świąteczną zbiórkę żywności, przekazanie żywności do noclegowni w Gorenicach, przekazanie żywności w ramach zbiórki organizowanej przez Caritas.

Kangur Matematyczny

W dniu 21.03.2024 r. osiemnastu uczniów Technikum wzięło udział w etapie szkolnym międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Teraz czekamy na wyniki i trzymamy za nich kciuki!

Bezpłatny Voucher

Znamy już wyniki rekrutacji uczniów przeprowadzonej w celu otrzymania bezpłatnego vouchera na zagraniczną wycieczkę szkolną.
Jest nam miło zakomunikować, że spośród uczniów zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji Komisja Rekrutacyjna wyłoniła zwycięzcę, który skorzysta z tej atrakcyjnej Nagrody i pojedzie na organizowaną przez pana Krzysztofa Jurgę 11-dniową wycieczkę zagraniczną, która odbędzie się w dniach 30.04.2024 r. - 10.05.2024 r. do Hiszpanii.

logo zs1

Warsztaty dla 8-klasistów w ramach promocji otwarcia w ZS Nr 1 w Olkuszu JEDYNEGO W OKOLICY KIERUNKU TECHNIK WETERYNARII; zakończenie procesu rekrutacji do projektu RoboStem realizowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +; Dzień Kobiet; Dzień Otwarty dla Mieszkańców; „Siatkówka i Szachy w Nowej Przestrzeni Sportowej” dla Mieszkańców i Absolwentów; Targi Pracy; Dzień Otwarty dla 8-klasistów; projekt „Ja znam się na pieniądzach”; Tygodnie Zawodów – to niektóre z wydarzeń, które odbyły się w marcu 2024 r. w ZS Nr 1w Olkuszu.

W poszukiwaniu zaginionego TrojakaPodczas dnia otwartego w ZS Nr 1 w Olkuszu niezwykłą atrakcją było zwiedzanie podziemi miasta, gdzie miała swój etap gra edukacyjna „W poszukiwaniu zaginionego olkuskiego Trojaka” skierowana do uczniów klas 7-8. Projekt ten zrealizowano z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Konkurs Lwiątko

W dniu 25.03.204 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2024” , którego szkolnym koordynatorem była mgr Wioletta Hudzińska.
W etapie szkolnym wzięło udział 4 uczniów kl. 2 e TME w składzie: Kacper Kowalski, Sikora Tomasz, Trzcionkowski Jakub oraz Wypsek Jakub.
Życzymy sukcesów!

Dzień OtwartyDni Otwarte w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu organizowane od 2008 r. dla uczniów, którzy stoją u progu wyboru szkoły ponadpodstawowej, są atrakcyjne i owocne zarówno dla Szkoły, jak i dla gości. W dniu 22 marca 2024 r. odbył się, już po raz 17, Dzień Otwarty. Był on adresowany dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

VI Targi PracyOrganizowanie Targów Pracy jest tradycją Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Są one organizowane, z przerwą spowodowaną pandemią, od 2018 r. W dniu 21 marca 2024 r. w odbyły się po raz szósty i były skierowane do wszystkich uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Zostały zorganizowane z myślą o przyszłości uczniów. Na spotkaniu była obecna Pani Paulina Polak – Wicestarosta Powiatu Olkuskiego.

siatka2024

W dniu 16 marca 2024 roku w ZS Nr 1 w Olkuszu odbył się turniej piłki siatkowej dla absolwentów. W zawodach wzięło udział 6 drużyn.
W tym samym dniu odbył się również turniej szachowy dla absolwentów i uczniów.
Sponsorem nagród była firma Pablosport , ciasta ufundowali rodzice uczniów z klas 1BSS, 2g, 4Dp oraz 1c.
Organizatorem turnieju była Komisja Wychowania Fizycznego.