Trendy w ogrodnictwie europejskimW dniach 3.06. – 7.06. 2024 gościliśmy w ZS Nr 1 w Olkuszu grupę uczniów z Technikum Rolniczego w Velence w ramach realizacji drugiej części projektu V4 Gen z Funduszu Wyszehradzkiego: „Trendy w ogrodnictwie europejskim – ogród polski, ogród węgierski?” Nasi uczniowie wraz ze swoimi kolegami z Węgier pod fachowym okiem nauczycieli zawodu Pani Patrycji Gamrat i Pani Hajni Biro wykonali klomb kwiatowy przed wejściem głównym naszej szkoły.

Zdjęcia w GALERII.

Swoją wizytą zaszczyciła nas też koordynatorka projektu z centrali funduszu z Bratysławy Pani Yelizaweta Synetska–Kushyk. Uczniowie węgierscy w trakcie workshopu na temat projektowania w programie Skecz up oraz przy pomocy naszych uczniów wykonywali ćwiczenia w projektowaniu małej architektury ogrodowej. W Ogrodzie Botanicznym w Krakowie uczestnicy mogli podziwiać florę z całego świata w tym także bardzo egzotyczną. W Nadleśnictwie Olkuskim odbył się workshop na temat hodowli roślin dla okolicznych nadleśnictw i firm ogrodniczych, niezwykle barwnie i ciekawie przedstawiony przez Pana Pawła Kordaszewskiego. Ostatnim etapem zbierania wiedzy o roślinach przydatnych w ogrodnictwie była ścieżka dydaktyczna na Pustyni Błędowskiej, gdzie uczestnicy pod wodzą Pani Elżbiety Gądek udali się na rowerach. Wyprawa i sama pustynia bardzo się młodym ludziom z Węgier podobała. Wszyscy wyrazili chęć kontynuacji projektu w następnym roku.