Hiszpania 2024Jak co roku w maju, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fascynującej 11-dniowej wyprawie na zachód Europy. Tym razem 52 uczniów wraz z opiekunami wyruszyło do Francji, Hiszpanii i Włoch.
Tych wspólnie spędzonych 11 dni to niewątpliwie czas poznania nowych kultur i tradycji, ale również sprawdzian naszych umiejętności językowych. Opaleni i wypoczęci, pełni energii i pozytywnego nastawienia wróciliśmy do Polski. Jesteśmy teraz bogatsi o nowe do świadczenia, wspomnienia i znajomości.
Organizator wycieczki: mgr K. Jurga

Zdjęcia w GALERII.

Pierwszym punktem naszej wyprawy był Paryż. Zwiedzanie rozpoczęliśmy
od wyjazdu na Wieżę Eiffla, z której podziwialiśmy panoramę całego miasta, następnie wędrowaliśmy wzdłuż rzeki Sekwany podziwiając Katedrę Notre Dame, Łuk Triumfalny, Plac Concorde, Luwr, a następnie Dzielnicę Łacińską z Uniwersytetem Sorbony.
Następny etap to Lloret de Mar w Hiszpanii, które stanowiło nasza bazę wypadową. Mieszkaliśmy w hotelu Samba nad brzegiem morza. Podziwialiśmy urokliwe zatoki i klify. Odpoczywaliśmy na malowniczej plaży, lub basenie hotelowym opalając się i uczestnicząc w grach sportowych.
W trakcie pobytu w Lloret de Mar byliśmy na wycieczkach w hiszpańskich miastach, takich jak: Montserrat, Girona, Tossa de Mar i Barcelona - gdzie widzieliśmy Katedrę Sagrada Familia, stadion FC Barcelona, spacerowaliśmy słynną ulicą La Rambla oraz starówką Barrio Gotic .
Trasa powrotna do Polski wiodła przez Lazurowe Wybrzeże, gdzie wybraliśmy się na nocny spacer po Saint-Tropez. To najpopularniejszy kurort na południu Francji. Widzieliśmy port, w którym cumują najdroższe jachty na świecie, zwiedziliśmy starówkę, oraz widzieliśmy posterunek policji, który znany jest z filmu Louisa de Funèsa „Gliniarz z Saint-Tropez”.
Ostatni etap naszej wyprawy to Włochy. Byliśmy w Veronie - pięknym zabytkowym mieście Romea i Julii. Następnie odwiedziliśmy oceanarium i największy włoski park rozrywki nad jeziorem Garda. Cały dzień mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji takich jak np. kino 4D, spływ w pniu drzewa, przejażdżka pontonami , karuzele, oraz wiele rollercoasterów, które dostarczają naprawdę mocnych wrażeń. Na koniec prawdziwa włoska pizza i mogliśmy wyruszyć w drogę powrotną do Polski.