Pożegnanie klas maturalnychW dniu 26 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się po raz pierwszy na nowej sali gimnastycznej uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych po szkole podstawowej . Szkołę ukończyły klasy : 5Bp - wychowawca Pani Anna Pilch -Perlak, 5Dp - Wychowawca Pani Agata Ostrowska, 5Ep- Wychowawca Pani Jadwiga Karcz, 5Fp - Wychowawca Pani Sylwia Molik.
„To jest wyjątkowe zakończenie roku szkolnego, bo Wy jesteście wyjątkowi...”- powiedziała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka.

„Nie mówię tego z czysto populistycznych pobudek, ale tak to czuję. Przez 5 lat to Wy tworzyliście tę szkołę, jej atmosferę, jej społeczność, dlatego ze smutkiem, ale i wzruszeniem, a przede wszystkim z dumą przychodzimy Was żegnać.
Pomyślnych wiatrów i szerokich oceanów na nowej drodze Waszego edukacyjnego życia. Powodzenia Drodzy Maturzyści”.
W trakcie akademii wyróżniającym się uczniom zostały wręczone świadectwa z paskiem za bardzo dobre wyniki w nauce oraz dyplomy i nagrody za wysoką frekwencję, osiągnięcia edukacyjne i sportowe, za działalność na rzecz szkoły i środowiska.
Klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawcami pożegnały starsze koleżanki i kolegów, przygotowały dla maturzystów miłą niespodziankę - upominki i pyszny tort.
Część artystyczną wraz z uczniami Szkoły przygotowała Pani Joanna Woszczek i Pan Sławomir Haberka. W przygotowanie uroczystości były także zaangażowani: Pani Patrycja Gamrat, która przygotowała piękną dekorację oraz Panowie: Łukasz Trepka i Grzegorz Żmudka ,a Pan Mariusz Grewenda i Pan Jacek Berg przygotowali film i fotorelację z uroczystości.