Spotkanie Absolwentów 1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, to Szkoła z tradycją, której więzi z absolwentami są mocne i oparte na przyjaźni.
W dniu 20 kwietnia 2024 r, w sobotnie popołudnie, odbyło się Spotkanie Absolwentów klasy V Technikum Mechanicznego o profilu Budowa maszyn – rok szkolny 1993/1994, rocznik 1974, ze swoją dawną Wychowawczynią – Panią Marią Mitrus. Na spotkaniu była także obecna Pani Agata Ostrowska, reprezentująca szkolną Komisję d.s. Absolwentów.

Wydarzenie rozpoczęło się od ciepłego, wzruszającego przywitania się Absolwentów z byłą Wychowawczynią – Panią Marią Mitrus. W pomieszczeniu klasowym, miały miejsce wspomnienia, rozmowy pełne pozytywnych emocji i wzruszeń.
Klasa V TM była klasą szczególną. Z dziennika lekcyjnego można było m. in. wyczytać, iż w roku szkolnym 1993/1994 – a więc w roku kończącym cykl nauczania, klasa liczyła 32 osoby. Frekwencja była bardzo wysoka – 91,7%. Wśród nauczanych przedmiotów znajdowały się m. in.: język polski, matematyka, język niemiecki, geografia, ekonomika, religia, ochrona środowiska, technologia, dźwignice, mechanika cieplna, ćwiczenia konstrukcji maszyn.
Absolwenci zwiedzili także Szkołę – sale lekcyjne, w których kiedyś uczestniczyli w zajęciach, jak również niedawno oddaną do użytku –ogromną inwestycję - nową Salę gimnastyczną wraz z łącznikiem.
Spotkanie zostało uwieńczone uroczystym obiadem i przebiegało we wspaniałej atmosferze.

Spotkanie Absolwentów 2