V4 GenW dniach 8.04.2024 r. - 13.04.2024 r. grupa 8 uczniów z klas i i II technik architektury krajobrazu wraz z opiekunami Panią Elżbietą Gądek i Panią Bogusławą Sypień realizowała pierwszą cześć kolejnego projektu w ramach grantu z Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen w Technikum Rolniczym w Velence na Węgrzech. Nasi uczniowie dokonali prezentacji treści nauczania w zawodzie technik architektury w ZS Nr 1 w Olkuszu i porównali je z treściami nauczania w szkole partnerskiej w Velence.

Workshop był okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń. Praktyczna część projektu polegała na wykonaniu wspólnie zaplanowanego ogrodu – nasi uczniowie posadzili 40 krzewów białych i czerwonych róż, otoczonych wieńcem lawendy, posadzili wiele krzewów ozdobnych i posadzili 5 metrowe drzewo - morwę czarną na pamiątkę pierwszego wspólnego projektu naszych szkół. Nawiązały się pierwsze przyjaźnie, które będą miały szansę się utrwalić w czasie pobytu grupy węgierskiej w Olkuszu.