Finał OTK RadomW dniach od 4-6 kwietnia 2024 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Radomiu, odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1a Łucja Trepka, która podczas etapu diecezjalnego otrzymała II miejsce. Serdecznie gratulujemy zdobycia 42 punktów ( tytuł finalisty otrzymywały osoby, które zdobyły minimum 21 pkt czyli 30%).

Temat olimpiady brzmiał: „ Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Finaliści musieli zaznajomić się z treścią encyklik papieskich oraz dokumentów teologicznych na poziomie uniwersyteckim. To niełatwe zadanie podjęło 8000 uczniów z 42 diecezji, z których do finału przeszło 120 osób. Program Olimpiady Teologicznej obfitował w wiele niespodzianek i był okazją do nawiązania nowych przyjaźni oraz dzielenia się wiedzą. Wolontariusze z miejscowej oazy Ruchu Światło- Życie byli do stałej dyspozycji uczestników. W czwartek odbyło się uroczyste rozpoczęcie, podczas którego mogliśmy poznać się nawzajem a także zobaczyć film o historii Radomia. W piątek po zakończeniu etapu pisemnego odbyła się wycieczka do Wsi Radomskiej oraz muzeum Radomia. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić zabytki sakralne oraz uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Piątkowy wieczór umilił chrześcijański koncert zespołu muzycznego z Radomia oraz wizyta bp. Stolarczyka. Sobotnie przedpołudnie było czasem ogłoszenia finalistów oraz dziesięciu laureatów, którzy w etapie ustnym walczyli o pierwsze trzy miejsca.. Głównym organizatorem olimpiady był ks. prof. UKSW Piotr Tomasik. Kacper Lawera - dyrektor Departamentu Komunikacji MEN, przeczytał list gratulacyjny Pani minister Barbary Nowackiej skierowany do wszystkich uczestników wydarzenia Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Gratulujemy zapału, który towarzyszył olimpijczykom w poznawaniu Katolickiej Nauki Społecznej Kościoła. Życzymy aby zdobyta wiedza przełożyła się na praktykę chrześcijańskiego życia w społeczeństwie.