Swiatelko dla Bohatera29 września 2023 r. uczestnicząc w uroczystości "Światełko dla Bohatera", zorganizowanej na olkuskim Cmentarzu Parafialnym, zapaliliśmy światełko na miejscach pamięci żołnierzy Armii Krajowej i bohaterów zasłużonych dla Ziemi Olkuskiej. Wśród odwiedzonych przez nas jedenastu grobów bohaterów, znalazło się także dwóch absolwentów naszej szkoły: Tadeusz Barczyk i Michał Bartkiewicz gdzie uczennica naszej szkoły przedstawiła imponujący życiorys bohatera, a przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli wiązankę kwiatów i zapalili symboliczne światełko. Wspólnie z członkami Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Olkusz, organizatorem spaceru śladami miejsc spoczynku, uczniowie ZS Nr 1 wraz z Panią Dyrektor Aldoną Nowicką i nauczycielami oddali hołd żołnierzom, dla których największą wartością była miłość do Ojczyzny.

Zdjęcia w GALERII.