Zajęcia czytelnicze 1

Biblioteka ZS Nr 1 w Olkuszu organizuje okolicznościowe wydarzenia i prowadzi działania popularyzujące czytelnictwo.
W dniu 19.04.2023 r. uczniowie klasy 3 Ep pod opieką Pań: Małgorzaty Szostak i Iwony Rams, uczestniczyli w ZAJĘCIACH „Książki. Prawo autorskie. Internet w bibliotece” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie – Filia w Olkuszu, których celem była popularyzacja czytelnictwa. Warsztaty przeprowadziła Kierownik PBW w Krakowie Filia w Olkuszu Pani Halina Świtlicka. Spotkanie zorganizowała ze strony ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Iwona Rams.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Natomiast w dniu 20.04.2023 r. w związku z 80. Rocznicą wybuchu Powstania w getcie warszawskim, w ZS Nr 1 w Olkuszu odbył się WEBINAR „Łączy nas pamięć” przeprowadzony przez Dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu Panią Beatę Dziąbek dla klasy 1e pod opieką Pani Ewy Głąb, zorganizowany ze strony ZS Nr 1 w Olkuszu przez Panią Iwonę Rams. Powstanie w getcie warszawskim wybuchło w dniu 19 kwietnia 1943 r. Żydowscy bojownicy z Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego stawiły zbrojny opór przeciwko oddziałom niemieckim mającym zlikwidować warszawskie getto i deportować 8 tysięcy Żydów do obozu zagłady w Treblince. Powstanie trwało do 16 maja 1943 r.
Z kolei w dniu 21.04.2023 r. w bibliotece ZS Nr 1 w Olkuszu, z okazji 80. Rocznicy wybuchu Powstania w getcie warszawskim, uczniowie klasy 1 D: Kajetan Lenart, Łukasz Warwas, Michał Kaczara, Maksymilian Wójcik, Filip Solecki, Oliwia Chmura, Kornelia Pasich, pod kierunkiem Pani Iwony Rams, zorganizowali WYSTAWKĘ książek, w tym zakupionych w ramach NPRCZ 2-21-2025 i wysłuchali okolicznościowej prelekcji.

Zajęcia czytelnicze 4