foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

wykladowca pk

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu realizowany jest projekt „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W ramach tego projektu w „Mechaniku” prowadzona jest współpraca z uczelniami wyższymi dotycząca kształcenia zawodowego, polegająca m. in. na organizowaniu wykładów z przedmiotów zawodowych w Szkole, prowadzonych przez kadrę naukową uczelni wyższych.

 

W dniu 5 kwietnia 2018 w ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców” uczniowie klas 1a, 2a i 3a architektury krajobrazy pod opieką mgr inż. Tomasza Morawca, uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez pracowników Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej - dr inż. arch. Krzysztofa Wielgusa oraz dr inż. arch. krajobr. Miłosza Zielińskiego.
Wykładowcy z pasją i zaangażowaniem ukazywali historię i założenia architektury krajobrazu jako „sztuki kształtowania piękna” (T.S. Eliot). Niezwykłą cechą wykładu było to, że sposób atrakcyjny aktywizowali uczniów do wysiłku i działań zmierzających do konsolidacji środowiska architektów krajobrazu, aby odgrywali oni o wiele większą rolę, niż to jest obecnie.
Architekt krajobrazu to zawód łączący w sobie wiedzę architekta, przyrodnika, planisty przestrzennego, ekonomisty, znawcy procesów społecznych, psychologa i menadżera. Inżynier architektury krajobrazu to jeden czołowych „żołnierzy społeczeństwa” , który jest odpowiedzialny za tworzenie wizji Polski, jaka ma być w przyszłości.
Architektura krajobrazu to „oblicze” środowiska. Jeżeli ta „twarz” jest pobrużdżona, to jest to stan wymagający lekarza a nie kosmetyczki.
W obliczu współczesnej „inwazji brzydoty” konieczne jest planowanie przestrzenne, uwzględniające architekturę krajobrazu. Nawet więcej – to architekci krajobrazu powinni być głównymi inżynierami przy wielokierunkowych inwestycjach.
„Musimy chronić to, czego nie ma w Europie i tworzyć miejsca odmienne w stosunku do piekła wieżowców” - podkreślali przedmówcy.
Uczniowie poszerzyli także swoją wiedzę z zakresu projektowania przestrzeni „dla ludzi i z ludźmi” oraz rewitalizacji przestrzeni zdegradowanych.

25 Wrzesień 2018 Szczęśliwy numerek: 25
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

NPRCz

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicbibliotekaOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem