foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

trzeci wiek 1

W dniu 6 lutego 2018 r. uczniowie z klasy 1 e (29 osób) pod opieką Pań: Iwony Rams i Małgorzaty Żurek, uczestniczyli w Spotkaniu z Grupą malarstwa Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury – Centrum Kultury ul. Szpitalna 32.

 

Było to niezwykłe wydarzenie artystyczne – młodzież miała bowiem niecodzienną okazję spotkać w jednym czasie i miejscu aż 10 artystów.
Młodzież została serdecznie przywitana przez Panią Klaudię Zub – Piechowicz – artystkę – plastyka - opiekunkę Grupy malarstwa Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Artyści dzielili się z młodzieżą swoimi doznaniami artystycznymi, opowiadali o tym, dlaczego tworzą i od kiedy tworzą.
Uczniów zachęcił do uprawiania sztuki fakt, że twórcy mają różne zawody i często wykształcenie techniczne, w czym są podobni do uczniów z „Mechanika”. Wśród artystów byli matematycy, ekonomiści, absolwenci Akademii Górniczo- Hutniczej, położna.
Każdy z artystów prezentował swój własny typ malarstwa i twórczości, np. Pani Teresa Piaskowska – martwą naturę, Pani Grażyna Karcz – naturę i twarze ludzi, Pani Misia Bik – poezję i malarstwo, Pan Stanisław Marek – pejzaże i kwiaty, Pani Maria Bień – martwą naturę w barwach pór roku, Pani Zofia Własnowolska – muzykę i malarstwo, Pani Marianna Lewowska – czasem zamienia pędzel na szpachlę uwielbia fiolety, granaty, róże i ekspresję. Pani Kamila Spyra jest malarką poszukującą.
W spotkaniu uczestniczył Pan Stanisław Wywioł - malarz, grafik, rysownik, pedagog i kolekcjoner, zdobywca wielu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych.
Każdy z młodych ludzi mógł odnaleźć siebie, bowiem jak powiedziała prowadząca spotkanie Pani Klaudia Zub – Piechowicz – „młody człowiek ma wiele wspólnego z artystą. Artysta to ten, kto patrzy przez pryzmat emocji, zamyka je na płótnie, kartce papieru, fotografii, przetwarza rzeczywistość wyrażając swój subiektywny punkt widzenia, wczuwa się w drugą osobę a czasami sam boryka się z niezrozumieniem przez innych. Młodzież również reaguje bardzo emocjonalnie, czasem jest nierozumiana i przeżywa wiele problemów młodzieńczego wieku”.
Uczniowie zostali zachęceni do podjęcia wysiłku własnej twórczości artystycznej, bo tworzenie posiada własności terapeutyczne. Sztuka, jako wyraz myśli, ekspresji i emocji artysty pomaga w uporaniu się z przeciwnościami losu i daje możliwość wykpienia świata co jest bardzo bliskie sposobowi odbierania świata przez nastolatka.
Uczniowie wybierali obraz, który zrobił na nich największe wrażenie. Podczas wernisażu indywidualnie rozmawiali z artystami i dzielili się swoimi wrażeniami.
Spotkanie zorganizowała Pani Iwona Rams w ramach działań Szkolnego Centrum Tradycji i Kultury.

 trzeci wiek 2  trzeci wiek 3
trzeci wiek 4   trzeci wiek 5

learn

25 Czerwiec 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

Jak przygotować system UONET+ do wydruku arkuszy ocen i świadectw szkolnych

swiadectwo

 

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

plakat gore

progreso

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem