zakonczenie 2019

W dniu 19.06.2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
„Zakończenie roku szkolnego to dzień podsumowań. W Polsce, Europie i na świecie nasi uczniowie zaznaczyli swoją obecność, m. in. zdobywając laury w konkursach na szczeblu ogólnopolskim, europejskim i światowym” - podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu - Pani Aldona Nowicka, dziękując wszystkim za ich trud oraz życząc wspaniałych wakacji.

Zdjęcia w GALERII.

Oto niektóre fakty z minionego roku szkolnego: wspólne ze Starostwem Powiatowym w Olkuszu zorganizowanie obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę; IV Rajd Jednośladów ; wyjazd do słonecznej Hiszpanii (m. in. urokliwa Sewilla) w ramach projektu Erasmus+; współpraca z AGH w Krakowie; nowe wyposażenie pracowni samochodowych i doposażenie w sposób istotny bazy dydaktycznej (m. in. nowe komputery, elektroniczne tablice informacyjne); odwiedziny Gości z Komisji Europejskiej z Brukseli; realizacja projektu Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”; tradycyjny Mecz Pokoleń; III Targi Pracy; podpisanie nowej umowy patronackiej.
Rok szk. 2018/2019 wzorem lat ubiegłych, był bardzo owocny pod względem osiągnięć w olimpiadach i konkursach. Warto wymienić niektóre sukcesy uczniów: I i podwójne III miejsce w wojewódzkim konkursie „Mam zawód. Mam fantazję”; v-ce mistrzostwo w Wojewódzkiej Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w Szachach; I, II i III miejsce w Światowym festiwalu robotyki Robotex International ; zakwalifikowanie się do finału III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej; zakwalifikowanie się do finału XLV trójstopniowej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej; II miejsce w ogólnopolskim Skawińskim Turnieju Wiedzy Mechatronicznej; III miejsce w Mistrzostwach Polski szkół średnich w szachach drużynowych; wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Iwona Galicka życzyła wszystkim bezpiecznego i udanego, wakacyjnego wypoczynku.
Podczas Akademii uroczyście pożegnano odchodzącą na emeryturę Panią Czesławę Wójcik, która całkowicie nie odchodzi z naszej Szkoły, pracowała w niej przez 28 lat, najpierw jako pedagog a potem jako wieloletni nauczyciel języka polskiego. „ Jak byłam w waszym wieku, to marzyłam o emeryturze, bo wtedy robi się to, na co ma się ochotę. Obecnie odchodząc na emeryturę pragnę robić to, co chcę a więc nadal Was uczyć. Spotkamy się więc znowu po wakacjach” – powiedziała Pani Czesława Wójcik zwracając się do uczniów.
W trakcie uroczystości najlepszym uczniom wręczono świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody.
Mateusz Chwast z kl. 2e otrzymał Nagrodę Rady Ministrów. Uczeń Jakub Kulig z tej samej klasy pretenduje do Nagrody Starosty.

Program artystyczny w wykonaniu uczniów klas: 3e, 3a1 i 3a2 przygotowały Panie: Czesława Wójcik i Elżbieta Lach.