park swietlny

Wczoraj na Facebooku Politechniki Krakowskiej Instytutu Architektury Krajobrazu wyczytaliśmy wspaniałą wiadomość dla Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.
Otóż w dniu 29.05.2019 r. uczennica Szkoły, a obecnie jej tegoroczna absolwentka, Patrycja Klich (kl. 4a Technik architektury krajobrazu), za pracę zatytułowaną „Park świetlny” zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół średnich pt. „Zaprojektuj park kieszonkowy”, zorganizowanym przez Politechnikę Krakowską – Instytut Architektury Krajobrazu. „Mechanik” od lat odnosi sukcesy w tym konkursie – zajmuje czołowe miejsca i wyróżnienia.

Poziom konkursu był bardzo wysoki a zadanie konkursowe było dużym wyzwaniem m. in. ze względu na trudność zaprojektowania niewielkiej przestrzeni parkowej.
Jak napisano na Fb uczelni, w pracy Patrycji „doceniono kreatywną kompozycję o współczesnym charakterze oraz dostosowanie jej do trudnego terenu na spadku. Zaprezentowana koncepcja posiada wysokie walory funkcjonalne również w porze nocnej, gdyż integralnym elementem kompozycji jest projekt oświetlenia parku - zastosowany układ oraz estetyka lamp również zasługują na uwagę.”
Opiekunem Patrycji Klich był Pan mgr inż. Tomasz Morawiec.