foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Umysły uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu są „gejzerem” twórczych technologicznych pomysłów.

pomysł 1  pomysł 2 

Od lutego 2017 miłośnicy techniki z „Mechanika” własnoręcznie składają drukarki 3D. W ubiegłym roku szkolnym dwie grupy uczniów złożyło dwie takie drukarki. Od 25 listopada 2017 uczniowie : Patryk Czarnul (3 e), z 2 e - Piotr Ćmak, Paweł Herian, Jakub Jabłoński, Mateusz Jałowiec, Kamil Kalarus, Marcin Kasprzyk, Kacper Majewski, Jakub Paszkowski, Szymon Rutkowski (pasjonaci konstrukcji dronów) oraz Mariusz Cyganek, Kacper Goraj i Kacper Gajewski z 3 e (pasjonaci konstrukcji drukarek 3D) wykonują kolejną drukarkę 3D, dwa drony, oraz programują robota przemysłowego. Budują quadcoptera (quadrocoptera) – drona o 4 śmigłach a w styczniu 2018 mają w planach zbudować heksocoptera – drona o 6 silnikach. Dużo frajdy sprawia im umieszczanie silników, śmigieł na ramionach, żyroskopów i akcelerometrów korygujących lot.

pomysł 3

pomysł 4  pomysł 5 

Liderami zespołu młodych konstruktorów są: Patryk Czarnul, Mariusz Cyganek i Paweł Herian. Jak stwierdził Patryk „późne popołudnia i sobotnie spotkania w technicznych laboratoriach szkolnych są dla nas świetną bazą poznania „od podszewki” zasad funkcjonowania współczesnych maszyn i sposobem na spędzanie wolnego czasu w świetnym towarzystwie. Rozmawiamy o nowinkach technicznych i przy wspomaganiu doświadczonych nauczycieli uczymy się wspólnie nie tylko sprawnie posługiwać się najnowocześniejszym sprzętem ale także budować go od podstaw”. „Często realizujemy swoje pomysły oraz koncepcje techniczne wytworzone w wyobraźni. W ten sposób wdrażamy się do tworzenia własnej myśli konstrukcyjnej, co jest bezcennym doświadczeniem, które może być wykorzystane w przyszłej pracy zawodowej” – dodaje Mariusz.

pomysł 6  pomysł 7 

W sobotę 16 grudnia 2017 młodzi konstruktorzy przeprowadzili pierwsze próby uruchomienia quadrocoptera – z pomyślnością! Z dumą patrzyli, jak sterowany multicopter wzbił się w powietrze.

25 Wrzesień 2018 Szczęśliwy numerek: 25
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

NPRCz

CKiT

podreczniki

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicbibliotekaOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem