biblijny 1

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", którego celem jest pogłębienie wiedzy biblijnej oraz umocnienie wartości chrześcijańskich. Zakres obejmował treść ks. Liczb oraz 1 Listu św. Pawła do Koryntian wraz z przypisami i słownikiem. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego online to: Paweł Chwast kl 2e, Jakub Czerniak kl 2e oraz Jakub Petlic kl 2 Fp, który uzyskał najwyższy wynik. 2 października w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu odbył się ustny etap konkursu, w którym Jakub Petlic otrzymał 3 miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego online. Życzymy mu przejścia do finału, który odbędzie się w Niepokalanowie.