Dzień Kobiet 2023W dniu 8 marca 2023 r. Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu celebrował Dzień Kobiet, jako wyraz szacunku i uznania dla wspaniałych Kobiet „Staszica”.
Na tradycyjnym, comiesięcznym spotkaniu Trójek Klasowych męski skład Samorządu Szkolnego – przewodniczący Marcel Tworus i zastępca Jakub Ćwik, złożyli na ręce Pani Dyrektor Aldony Nowickiej piękne życzenia.

Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, Panie v-ce Dyrektor: Aneta Gut i Edyta Dołęga oraz Kierownik praktycznej nauki zawodu Pani Elżbieta Kania, w imieniu wszystkich Pań serdecznie podziękowały za „piękne życzenia, życzliwość, miłe słowa, pamięć i wspaniałą atmosferę towarzyszącą dziś w pracy” oraz za kwiaty własnoręcznie wykonane przez Mechaników i Mechatroników.
Komisja Samorządu Uczniowskiego i Zajęć Pozalekcyjnych zorganizowała okolicznościowe przedsięwzięcia: Dzień Kolorów (kolorem dnia były kwiaty) oraz wyświetlanie na telewizorach elektronicznych Kartek życzeń opracowanych przez każdą klasę dla swoich Koleżanek z klasy, dla swojej Wychowawczyni/Pani asystent klasy.
Natomiast w Sali fitness odbyły się Zajęcia – wyzwania dla reprezentantów klas.
O godzinie 17.00 na Sali audytoryjnej CKU ZS Nr 1 w Olkuszu miało miejsce Spotkanie dla Pań – Pracowników Szkoły. Był to niezwykły, niezapomniany i radosny wieczór spędzony w towarzystwie Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldony Nowickiej.
Oprawę artystyczną – brawurowy występ kabaretowy „Kwiaty dla kobiety” przygotowała Pani Kinga Hrabia-Babiuch wraz z uczniami klasy 3 Ep.
Został również przeprowadzony konkurs na platformie Kahoot „Rozpoznaj swoją koleżankę” - sentymentalna podróż w ubiegłe lata, podczas którego zostały zaprezentowane na forum zdjęcia Kobiet „Staszica” z dzieciństwa i czasów szkolnych.
Także inne atrakcje: filmik z życzeniami wykonany przez Samorząd Uczniowski, wspólne biesiadowanie z zespołem wokalno-instrumentalnym pod kierunkiem Pana Sławomira Haberki, koncert karaoke, sprawiły, że ten niesamowity wieczór przejdzie zapewne do wspaniałej historii „Staszica” i będzie długo, mile wspominany.
Organizatorzy przedsięwzięcia: część oficjalna – Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, część artystyczna – Pani Kinga Hrabia-Babiuch, dekoracja – Panie: Ewa Głąb i Małgorzata Szostak, współorganizacja – Panie Bogusława Sypień i Magdalena Kosno, zespół muzyczny – Pan Sławomir Haberka, zdjęcia – Pan Mariusz Grewenda, nagłośnienie – Pan Łukasz Trepka.