Jabłko zamiast papierosa

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu im. Stanisława Staszica dba o zdrowie swoich uczniów. Cyklicznie organizuje i włącza się w profilaktyczne akcje prozdrowotne.
W dniu 18.11.2021 r. z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, w Szkole odbyła się cykliczna akcja " JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA”. Popularny „Staszic” już po raz dziesiąty uczestniczy w EVENCIE dla zdrowia „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami. Jabłko zamiast papierosa!” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Inspekcję Sanitarną w Olkuszu. Celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, zachęcenie do porzucenia palenia tytoniu i używania elektronicznych inhalatorów nikotyny.
Jabłka posiadają cenne właściwości zdrowotne, odżywcze i antyutleniające. Są niskokaloryczne. Ich systematyczne spożywanie zapobiega wielu chorobom.
Szkolni wolontariusze z klas: 3 Dp, 3Ep, 3Fp i 1 a pod opieką Pani pedagog Bogusławy Sypień, częstowali jabłkami uczniów i nauczycieli. Jabłka były przepyszne. Warto jeść jabłka i porzucić nałogi.