Olimpiada J

Etap 46 Olimpiady Języka Angielskiego za nami.
04 listopada 2021 r. 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie 46 Olimpiady Języka Angielskiego, przebiegającej pod hasłem: Lepsza znajomość języków obcych jednym z głównych warunków zbliżenia między narodami.
Celem Olimpiady jest rozwijanie pasji i kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.
Zawody są III stopniowe (I etap – szkolny, II etap – okręgowy, III- ogólnopolski).
Test etapu szkolnego składał się z 8 zadań, zarówno zamkniętych jak i otwartych, na których rozwiązanie uczniowie mieli tylko 60 minut.
Test sprawdzał znajomość słownictwa i gramatyki pod względem poprawności formalnej, przy użyciu standardowych technik takich jak: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie. Zmagania nie należały do łatwych, istotę Olimpiady stanowi bowiem współzawodnictwo, którego celem jest wyłonienie najlepszych.
Zawody II stopnia – okręgowe odbędą się10 stycznia 2022 r.
Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

Olimpiada J 1 Olimpiada J 2