Sztafetowe biegi przełajowe

Sport to jeden z ważnych filarów edukacyjnych w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu. Na tej niwie Szkoła, na przestrzeni wielu lat, odnosi liczne osiągnięcia. Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021, a już uczniowie z „Mechanika” odnieśli sportowy sukces.
W dniu 28 września 2021 r. reprezentacja Szkoły w składzie: Dawid Gil, Paweł Grycz, Jakub Lewandowski, Maksymilian Rychliński, Wiktor Szkarłat, Patryk Śmigielski i Wiktor Tyliba, zajęła drugie miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Sztafetowych biegach przełajowych – kategoria chłopcy, która odbyła się na terenach zielonych SP Nr 2 w Olkuszu. W zawodach udział wzięły drużyny szkół ponadpodstawowych z powiatu olkuskiego. Opiekunem sztafety był Pan Krzysztof Jurga.