Zakończenie roku szkolnego„Znowu minął kolejny dzień,
czerwiec śpiewa pieśń o wolności,
wokół zieleń, słońce i cień…”

Uroczyście ogłaszamy, że rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca. Społeczność Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu z dumą i nostalgią pożegnała miniony czas nauki i pracy, a przywitała wakacyjny czas beztroski i zasłużonego odpoczynku.

Pani Dyrektor Aldona Nowicka podsumowała zeszły rok jako udany, dziękując wszystkim za zaangażowanie włożone w edukację, w szczególności Uczniom i Uczennicom z dobrymi wynikami w nauce, wysoką frekwencją, nagrodzonym w licznych przedsięwzięciach oraz oddanym sprawom szkoły. Podczas akademii nie zabrakło śmiechu i grozy – ze względu na utrzymaną w tonie horroru „Ewangelię klasową” i skecz „Szkolny koszmar” – oraz zadumy nad upływem czasu, bowiem „Mechan-Band” wykonał kultową piosenkę „Ale to już było…”.
Naszym Uczniom i Uczennicom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom oraz wszystkim Sympatykom „Staszica” życzymy udanego urlopu, spędźcie ten czas na przyjemnościach, relaksie, rozwijaniu pasji, dbając także o swoje bezpieczeństwo, byście mogli wrócić pokrzepieni i złaknieni edukacyjnych wrażeń! A naszym Absolwentom raz jeszcze gratulujemy ukończenia szkoły oraz życzymy powodzenia!