foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

zakon AMT

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu stymuluje rozwój technicznych talentów dzieci i młodzieży. Już 5 rok w „Mechaniku” działa Akademia Młodego Technika adresowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Celem projektu jest rozwijanie dziecięcej ciekawości, zainteresowań badawczych oraz swobodne posługiwanie się sprzętem laboratoryjnym i mikroskopowym. W dniu 19 maja 2018 r. w „Mechaniku” odbyła się uroczystość zakończenia V edycji AMT. Dyrektor ZS Nr 1 Pani mgr inż. Aldona Nowicka wręczając uczestnikom dyplomy, serdecznie podziękowała wszystkim zebranym za udział w AMT.

Kilka zdjęć w naszej GALERII.

 

Najmłodszym studentem była Karinka – 6 lat.
W roku akademickim 2017/2018 w AMT kształciło się 47 studentów podczas 7 weekendów. Młodzi naukowcy podczas zjazdów poprzez zabawę wykonywali szereg interesujących doświadczeń chemicznych, fizycznych, biologicznych, dokonywali operacji na otwartym sercu wieprzowym, uczyli się udzielać pomocy w nagłych wypadkach , tworzyli e-trójwymiarowy domek (architektura krajobrazu), planowali trasy przewozowe, poznawali technologię RFID (logistyka) i sposoby pomiarów geodezyjnych, sterowali siłownikami pneumatycznymi i dokonywali symulacji komputerowych (mechatronika), prowadzili badania środowiskowe, składali klocki lego i roboty, dowiadywali się wielu ciekawostek dotyczących prądu i elektryczności oraz jak wygląda świat w powiększeniu i eksperymentowali z drukarką 3D.
Młodzi adepci nauki zdobyli wiadomości z zakresu wielu nauk technicznych i posiedli umiejętności, które z pewnością przydadzą się w dalszym kształceniu.


Koordynatorem projektu jest Pani mgr Wioletta Hudzińska.

24 Wrzesień 2018 Szczęśliwy numerek: 30
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

NPRCz

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicbibliotekaOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem