Dzień Otwarty 2023W dniu 27 kwietnia 2023 r. punktualnie o godzinie 9.00, radosny tłum młodych ludzi – ośmioklasistów, przybył do Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Dla przybyłych nauczyciele i uczniowie sławetnego „Staszica” przygotowali mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki w oferowanych przez Szkołę zawodach.

Ósmoklasiści mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w zajęciach z geodezji (Pani M. Wiercioch), chłodnictwa i klimatyzacji (Pan K. Baran, Pani A. Kowal), logistyki ( Pani A. Derwisz-Spytkowska), florystyki (Panie: M. Fijołek, S. Kocjan), pierwsza pomoc (Pani S. Zawada), mechaniki (Pan M. Siejka), elektryki (Pan Ł. Trepka), fotografii reklamowej produktów (Pani M. Wiercioch, Pan J. Dziubdziela), sterowników PLC (Pan M. Malina), elektroniki (Pan T. Górecki), mechaniki (Pan L. Król), grafiki (Panowie: T. Morawiec, T. Witecki), architektury krajobrazu (Pani P. Gamrat), „serca” samochodu (Pan M. Barczyk), jazdy samochodem (P. E. Haberka), strzelnicy (Panowie: S. Haberka, K. Dąbrowski), dronów (Pan P. Szegda), warsztatów chemicznych (Panie: W. Hudzińska, H. Kapkowska), warsztatów biologicznych (Pani M. Mrożek), samochodu elektrycznego (Pan Ł. Trepka) i kosmetycznych (P. A. Kurzawa-Piątek). Poza tym, zwiedzający mogli obejrzeć wystawę prac uczniów kształcących się w zawodzie Technik architektury krajobrazu, jak również stoisko unijnego projektu Erasmus+ (Panie: M. Kosno, P. Kula), w ramach którego uczniowie Szkoły co roku wyjeżdżają do Hiszpanii na praktyki zawodowe.
Inne atrakcje, które przygotowała Szkoła dla ósmoklasistów, to: smakowity grill (Pani E. Głąb, Pan G. Żmudka), pyszne ciasta (Panie: S. Molik, K. Tarkowska, A. Kopeć-Bogucka), kawiarenka, fotobudka, kącik gier językowych i kodów QR (Panie: A. Kurkowska i A. Kopeć-Bogucka) i inne.
Zainteresowanie ósmoklasistów Szkołą przerosło najśmielsze oczekiwania. Szkołę odwiedziło 450 uczniów! Młodzi ludzie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, odkrywając własne umiejętności. Dzień ten służył również nawiązywaniu nowych znajomości, przyjaźni, a nawet sympatii. Mamy nadzieję, że będą one kontynuowane już od września w murach Zespołu Szkół Nr 1. A zatem: „Drogi Uczniu i Rodzicu - jak się uczyć, to w Staszicu!”.
Dzień Otwarty został zorganizowany pod kierunkiem Pani M. Janczak. Nad logistyką całego wydarzenia czuwały Panie: P. Dąbek, K. Kula.