Światowy Dzień Języka AngielskiegoW dniu 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Języka Angielskiego, a wskazana data to dzień narodzin i śmierci genialnego angielskiego dramatopisarza Williama Szekspira.
W ramach obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego, w dniu 21.04.2023r. uczniowie klasy 1b pod opieką nauczyciela języka angielskiego, mgr Agnieszki Kopeć - Boguckiej mieli możliwość zaznajomienia się z tradycjami, kulturą, historią, jak również ciekawostkami dotyczącymi Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Zdęcia w GALERII.

Język angielski to bez wątpienia język, którym posługuje się największa liczba osób na świecie, a kompetencje językowe to znaczący element edukacji każdego młodego człowieka na rynku pracy. Dla uczczenia historii i bogactwa kultury tego kraju, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 wzięli udział w ciekawych zajęciach kulturowych, podczas których mogli zaznajomić się z kulturą Wielkiej Brytanii, sztuką, literaturą, oraz wzięli udział w quizie poświęconym sprawdzeniu wiedzy na temat tego kraju. Oprócz quizu sprawdzającego wiedzę o krajach anglojęzycznych, na uczniów czekały również liczne zabawy językowe, którym towarzyszyła symbolika oraz kolorystyka Wielkiej Brytanii. Dzięki materiałom edukacyjnym Didacto, opartych na neurolingwistyce i neurodydaktyce, które zostały wykorzystane na lekcji, to doświadczenie językowe było jeszcze bardziej pasjonujące.
Kształtowanie kompetencji językowych to priorytet, jaki przyświeca Komisji Języków Obcych w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, a wszelkie wydarzenia językowe, które mają na celu rozwinięcie wiedzy oraz umiejętności językowych, to doskonała okazja, aby przybliżyć uczniom wiedzę o krajach anglojęzycznych.