Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu - Bałkany 2018

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

balkany

Tradycyjnie jak co roku, młodzież naszej szkoły zwiedzała i poznawała egzotyczne miejsca naszego kontynentu. Tym razem trasa wycieczki wiodła przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę oraz Czarnogórę.
Naszym docelowym miejscem zakwaterowania i bazą wypadową, była miejscowość NEUM położona w Bośni i Hercegowinie. Mieszkaliśmy w hotelu nad brzegiem morza i korzystaliśmy z takich atrakcji jak plaża, basen hotelowy, sauny, siłownia, tenis stołowy, polo do minigolfa oraz kręgielnia.

Zdjęcia w naszej GALERII.

 

Podczas wycieczki zwiedzaliśmy między innymi: DUBROWNIK(Chorwacja), miasto określane mianem „perły Adriatyku”, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco. Zwiedziliśmy w nim Stare Miasto oraz odpoczywaliśmy na pięknej miejskiej plaży.
Następnym miejscem naszej wyprawy był KOTOR(Czarnogóra) piękne miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego Unesco, w którym widzieliśmy cerkiew św. Łukasza, katedrę św. Tryfona, mury miejskie oraz wieżę zegarową. Mieszkańcy miasta kochają koty, które dostojnie przechadzają się krętymi uliczkami.
W trakcie wyprawy zwiedziliśmy również MEDJUGORIE(Bośnia), czyli znane i odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Europie, będące ośrodkiem odnowy życia religijnego i miejscem objawień Maryjnych. Byliśmy również w MOSTARze(Hercegowina). To zabytkowe miasto, położone nad rzeką Neretwą, gdzie najważniejszym zabytkiem jest położony w samym centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wpisany wraz z otoczeniem na listę światowego dziedzictwa kulturowego Unesco. Nad miastem górują minarety oraz widoczna jest stara zabudowa turecka.
Niewątpliwie był to czas poznania nowych kultur, religii i tradycji. Opaleni, wypoczęci, pełni energii oraz pozytywnego nastawienia, wróciliśmy do Polski. Jesteśmy teraz bogatsi o nowe doświadczenia, wspomnienia i przyjaźnie.


Organizatorzy to Krzysztof Jurga i Jakub Stala.

learn

20 Sierpień 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

Outlook

progreso

hasło

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem