Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu - Drugi i trzeci tydzień - Sewilla

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

sewila 2 3

Relacja z drugiego i trzeciego tygodniu pobytu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w słonecznej Sewilli, gdzie przebywali w ramach praktyk „Europejskie praktyki uczniów ZS Nr 1 - przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”!
Był to czas codziennych wyzwań, zarówno podczas praktyk w zagranicznych przedsiębiorstwach, nauki języka hiszpańskiego, jak i asymilacji w nowej kulturze i tradycjach. Wyzwania te, uczniowie „Mechanika” pokonywali celująco, będąc wciąż gotowi na więcej.

Zdjęcia w GALERII.

 

W drugim tygodniu praktyk pani Dyrektor Aldona Nowicka wraz z koordynatorem projektu panem Jakubem Kubickim oraz panią Dagmarą Chorzępą, odwiedzili praktykantów w firmach mechatronicznych. Wizyta była okazją do wymiany zdań na temat przebiegu praktyk z ich bezpośrednimi przełożonymi. Pracodawcy są pod wrażeniem chęci do pracy, zaangażowania, jak i umiejętności uczniów „Mechanika”. Niewykluczone, iż uczniowie otrzymają w przyszłości propozycję pracy w Sewilli.
Ale nie samą pracą żyją uczniowie! W drugim tygodniu praktyk mieli okazję być świadkami „Feria de Abril” – gdzie w czasie jednego tygodnia Sewilla żyje niekończącą się muzyką, gastronomią i tańcem. Utożsamiając się z atmosferą fiesty, uczestniczyli w pokazach tańca flamenco, delektowali się nowymi smakami i z każdym dniem zachwycali się hiszpańską kulturą coraz bardziej. Natomiast w trzecim tygodniu praktyk, mieli okazję eksplorować kolejne częsci najbardziej znanego Parku Marii Luizy w Sewilli, zwanego też jej zielonymi płucami oraz odbyli ekscytujący rejs statkiem. Nie obyło się również bez przekroczenia granic Hiszpanii, by udać się do Taviry - uważanej za najpiękniejsze miasto w południowej Portugalii. Powrót do domu zbliża się wielkimi krokami, jednak jak już teraz mówią uczniowie, Hiszpania od tej pory stała się ich drugim domem i zawsze z radością w sercach będą do niej wracać.

learn

20 Sierpień 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

Outlook

progreso

hasło

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem