foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

sewila 2 3

Relacja z drugiego i trzeciego tygodniu pobytu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w słonecznej Sewilli, gdzie przebywali w ramach praktyk „Europejskie praktyki uczniów ZS Nr 1 - przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”!
Był to czas codziennych wyzwań, zarówno podczas praktyk w zagranicznych przedsiębiorstwach, nauki języka hiszpańskiego, jak i asymilacji w nowej kulturze i tradycjach. Wyzwania te, uczniowie „Mechanika” pokonywali celująco, będąc wciąż gotowi na więcej.

Zdjęcia w GALERII.

 

W drugim tygodniu praktyk pani Dyrektor Aldona Nowicka wraz z koordynatorem projektu panem Jakubem Kubickim oraz panią Dagmarą Chorzępą, odwiedzili praktykantów w firmach mechatronicznych. Wizyta była okazją do wymiany zdań na temat przebiegu praktyk z ich bezpośrednimi przełożonymi. Pracodawcy są pod wrażeniem chęci do pracy, zaangażowania, jak i umiejętności uczniów „Mechanika”. Niewykluczone, iż uczniowie otrzymają w przyszłości propozycję pracy w Sewilli.
Ale nie samą pracą żyją uczniowie! W drugim tygodniu praktyk mieli okazję być świadkami „Feria de Abril” – gdzie w czasie jednego tygodnia Sewilla żyje niekończącą się muzyką, gastronomią i tańcem. Utożsamiając się z atmosferą fiesty, uczestniczyli w pokazach tańca flamenco, delektowali się nowymi smakami i z każdym dniem zachwycali się hiszpańską kulturą coraz bardziej. Natomiast w trzecim tygodniu praktyk, mieli okazję eksplorować kolejne częsci najbardziej znanego Parku Marii Luizy w Sewilli, zwanego też jej zielonymi płucami oraz odbyli ekscytujący rejs statkiem. Nie obyło się również bez przekroczenia granic Hiszpanii, by udać się do Taviry - uważanej za najpiękniejsze miasto w południowej Portugalii. Powrót do domu zbliża się wielkimi krokami, jednak jak już teraz mówią uczniowie, Hiszpania od tej pory stała się ich drugim domem i zawsze z radością w sercach będą do niej wracać.

learn

26 Maj 2018 Szczęśliwy numerek: 3
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

Jak przygotować system UONET+ do wydruku arkuszy ocen i świadectw szkolnych

swiadectwo

 

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

progreso

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem