Dzień dobrych uczynkówW dniu 16.04.2023 r. na płycie olkuskiego rynku wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką pani Sylwii Zawady oraz pani Małgorzaty Szostak wzięli udział w podsumowaniu projektu, który był realizowany przez Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym Res Sacra Miser w Bukownie.

W ramach akcji „Dzień Dobrych Uczynków”- święta społecznego, bezinteresownych działań uczniowie podjęli inicjatywę uporządkowania grobów zmarłych nauczycieli i pracowników ZSNr 1 w Olkuszu. Wykonali prace porządkowe na grobach i palili świece. Akcja ta była szczególnie ważna w przypadku grobów opuszczonych, zaniedbanych , których już nikt nie odwiedza, zajęli się również porządkowaniem terenu wokół pomnika Petera Westena i Pomnika Ku Czci Ofiar Komunizmu. Złożone przez nich kwiaty stanowią symbol pamięci bohaterskich czynów. Młodzież zorganizowała również akcję pt. „Pokoloruj mój świat” , skierowaną do młodzieży z Ukrainy , która uczy się w naszej szkole. Akcja była wyrazem solidarności z walczącym o wolność narodem ukraińskim.