Drugie miejsce w Polsce

Niezmiernie miło poinformować, że w dniu 14 kwietnia 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, odnieśli niesamowity sukces w trójstopniowej, VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno – Logistycznej dla szkół ponadpodstawowych, która została zorganizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Kacper Goraj, uczeń klasy 4Dp zajął II miejsce i zdobył tytuł LAUREATA w VII edycji OOSL, natomiast Klaudia Skóra z kl. 4 D otrzymała tytuł FINALISTY w tejże Olimpiadzie. Warto zaznaczyć, że Klaudia Skóra już drugi raz jest finalistą OOSL.

Zawodnicy zmierzyli się z zadaniami „z zakresu transportu, spedycji i logistyki przygotowane przez Komitet Główny Olimpiady złożony z ekspertów pracujących na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego”.

Już samo znalezienie się w finałowej 30-tce spośród 5468 uczestników jest ogromnym wyróżnieniem, a co dopiero zostać laureatem i finalistą!

Kacper – drugi z najlepszych logistyków w Polsce, otrzymał również nagrodę najlepszego spedytora, gdyż najlepiej poradził sobie z zadaniami z tego zakresu.

Tak prestiżowe osiągnięcia przyniosły niebywałą satysfakcję Kacprowi i Klaudii i są chlubą Szkoły.

Odniesione sukcesy świadczą o najwyższej jakości kształcenia w Szkole, wspaniałym „podejściu” do ucznia kształcącego się w zawodzie Technik logistyk i ciężkiej pracy uczniów.

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego.

Finał Olimpiady trwał dwa dni, podczas których uczestnicy Olimpiady mogli jeszcze głębiej poszerzyć swoją wiedzę logistyczną, biorąc udział m. in. w wizytach studyjnych, warsztatach branżowych i wykładach.

Najserdeczniejsze gratulacje!

Więcej informacji pod linkiem: