Olimpiada OlimpusW dniu 29.03.2023r w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego - Olimpiada Olimpus, którego szkolnym koordynatorem była nauczycielka języka angielskiego mgr Agnieszka Kopeć - Bogucka.

Każdy uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu doskonale wie, że nauka języka to nie tylko słownictwo i gramatyka, ale przede wszystkim kontekst użycia języka, rozumienie i umiejętność reagowania językowego w najróżniejszych sytuacjach.
Olimpiada Olimpus daje uczniom możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności dzięki pytaniom o różnej skali trudności.
Uczniowie otrzymali testy różniące się zakresem językowym zgodnym z ich poziomem zaawansowania oraz podstawą programową, zatem wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił i zmierzyć się z językiem angielskim w formie interesującego konkursu.

Ciekawe doświadczenie i treści oraz zadania językowe umożliwiające dokonanie odpowiedzi w formie testu wielokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań nie należą do najłatwiejszych.
Do każdego pytania w teście, spośród 4 odpowiedzi, uczniowie mogli zadecydować czy żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi są poprawne. Uczniowie mieli również możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie, tak aby nie uzyskać punktów ujemnych za niewłaściwie podaną odpowiedź.

Rozwijanie kompetencji językowych, a także zainteresowań nauką i czytelnictwem w języku angielskim to zdecydowanie jedne z priorytetowych zadań Komisji Języków Obcych, a możliwość weryfikowania wiedzy w kontekście ogólnopolskim stanowi dodatkowy atut dla wszystkich uczniów, którzy dzięki takim działaniom mogą rozwijać własne zainteresowania w obrębie języka angielskiego.

Za wszystkich uczniów biorących udział w konkursie trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu kompetencji językowych!