Tydzień zawodów branży mechanicznejWydarzenia TYGODNIA ZAWODÓW zorganizowane w dniach 20-24 marca 2023 r. dla uczniów kierunków: Technik mechanik, Technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz Ślusarz były dla młodzieży dużą atrakcją.
Na początek odbyły się warsztaty spawalniczo-artystyczne z udziałem mechaników i ślusarzy oraz wizyta zawodoznawcza chłodników na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego z zakresu energetyki odnawialnej.

W drugi dzień odbyły się Targi Pracy dla wszystkich klas oraz prowadzone były warsztaty z pomiarów i lutowania zorganizowane przez chłodników dla mechaników i ślusarzy, które stanowiły wymianę doświadczeń i umiejętności między zawodami. W środę role się odwróciły i tym razem szkoleniowcami byli mechanicy i ślusarze dając chłodnikom szansę poznania czynności zupełnie nowych dla nich np. obróbka maszynowa na obrabiarkach. W środę chłodnicy uczestniczyli też w szkoleniu firmy FRAPOL z zakresu centrali wentylacyjnych i pomp ciepła.
Czwarty dzień to kolejna wizyta na wyższej uczelni, tym razem Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH i udział młodzieży w ćwiczeniach laboratoryjnych.
W piątek chłodników odwiedzili reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego EQUILIBRIUM z Politechniki Krakowskiej, natomiast mechanicy odbyli wizytę zawodoznawczą do centrum badawczo-rozwojowego firmiy HTM w Gliwicach, gdzie zapoznali się z nowatorskimi rozwiązaniami obróbczymi.
Zwieńczeniem tygodnia obfitującego w ciekawe i inspirujące wydarzenia było spotkanie szkoleniowe o charakterze teoretyczno-praktycznym przeprowadzone dla mechaników i ślusarzy z niewielkim przesunięciem czasowym przez przedstawicieli firmy VARGUS, zajmującej się produkcją i dystrybucją najnowocześniejszych wysoko wydajnych narzędzi skrawających.
Wszystkie zrealizowane przedsięwzięcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczestników. W organizacji TYGODNIA ZAWODÓW brali udział wszyscy członkowie Komisji Przedmiotów Zawodowych Mechanicznych, którzy składają podziękowania sponsorowi firmie Tom- Trans Tomasz Głąb z Przegini.