Nowotwory krwiZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu aktywnie pomaga potrzebującym i włącza się w akcje prozdrowotne. W dniach 22-24.03.2023 (środa, czwartek i piątek) w godzinach 8.00-12.30 w Szkole, pod kierunkiem Pani pedagog Bogusławy Sypień i Pani pielęgniarki Elżbiety Borowieckiej, odbyła się akcja DKMS ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU.

Kilka zdjęć w GALERII.

W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę - nowotwór krwi…..
Wiele z tych osób to dzieci i młodzież, dla których jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Jednak jeden na pięciu Pacjentów nie znajduje go.
ZS Nr 1 w Olkuszu wyszedł naprzeciw tym potrzebom.
Do gabinetu Pani pielęgniarki (CKU, C5) zgłosili się potencjalni dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych. W celu przyłączenia się do walki z nowotworami krwi, trzeba było mieć 18 lat, wypełnić formularz i pobrać wymaz z policzka.
Akcja zakończyła się sukcesem. Udało się pozyskać aż 26 dawców.
Dzięki tym cichym bohaterom wzrosły szanse dla chorych na białaczkę i inne nowotwory krwi.
Ogromne podziękowania dla potencjalnych Dawców ze „Staszica”!