foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

spektakl 2018

The American Drama Group Europe Theatre Britain na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. Spektakl w języku angielskim ‘My sister Syria’ Paula Stebbingsa Phila Smith.
Zgodnie z zapowiedzią autorów, przedstawienie barwnie i dosadnie przedstawiło obecny kryzys migracyjny w Europie i jego korzeni na Bliskim Wschodzie. Sztuka skupiała się na stawianiu pytań, bez udzielania odpowiedzi, starając się przybliżyć tematykę szerszemu gronu widowni.

 

Dla uczniów klas II d, Id, III d i III f była to lekcja trudna, ale mądra, refleksyjna i poszerzająca horyzonty, bo poruszająca tematykę globalizmu w formie łączącej thriller oraz dokument. A całość przedstawiona w języku angielskim pozwoliła uczniom sprawdzić swoje umiejętności zrozumienia „żywego” języka.
Po spektaklu uczniowie mają za zadanie podzielić się swoimi wrażeniami pisząc recenzje a najciekawsze pracę umieścimy na szkolnym fb.
Wyjazd zorganizowały anglistki-mgr Anna Pilch-Perlak oraz mgr Marta Janczak.
We’re looking forward to the next play!
Sztuka opowiada historię Rachel, aktywistki praw człowieka, działającej w Londynie. Jej przyjaciel i informator, Razan, jest porwany przez islamistów w Syrii podczas wykonywania połączenia przez Skype do Londynu. Oficer Secret Service (brytyjskiego wywiadu) dociera do Rachel z prośbą, by udała się ona do Syrii w celu sprowadzenia z niej pani generał, która mogłaby zjednoczyć nieskuteczne syryjskie grupy opozycyjne w Paryżu, posiadające poparcie zachodu. Pani generał nie ufa zarówno CIA i MI6, lecz ufa przyjaciółce Razana, Rachel. Rachel niechętnie zgadza się na układ, kiedy złożona jej propozycja może doprowadzić do uwolnienia Razana.

25 Wrzesień 2018 Szczęśliwy numerek: 25
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

NPRCz

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicbibliotekaOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem