Interaktywna lekcja języka angielskiegoW dniu 24.02.2023 r. uczniowie klasy 1b oraz 1f Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, pod opieką nauczycielek języka angielskiego - mgr Agnieszki Kopeć-Boguckiej oraz mgr Aleksandry Kurkowskiej uczestniczyli w zajęciach z użyciem tabletów z projektu ‘Małopolska Chmura Edukacyjna’.
Podczas wspólnych zajęć języka angielskiego uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w czasie rzeczywistym, realizując bieżący materiał z podstawy programowej wspólnie z równoległą klasą.

W trakcie lekcji obie grupy mogły wzajemnie się widzieć, obejrzeć filmik utrwalający omawiany zakres gramatyczny, wykonać wspólnie zadania do realizowanego tematu na tabletach, które zakupione zostały z projektu “Małopolska Chmura Edukacyjna”. Ponadto uczniowie mogli również zagrać w gry językowe ukryte pod linkiem w postaci kodu QR.
Taka forma nauki nie tylko wspomaga procesy zapamiętywania realizowanego tematu, jak również umożliwia łączenie nauki z interaktywną zabawą, stanowiącą formę efektywnej powtórki językowej dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.