Sala gimnastycznaWidać już ogromne postępy prac na budowie historycznej inwestycji w „Staszicu” tj. budowie nowej Sali gimnastycznej wraz z łącznikiem do istniejącego budynku szkolnego przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu.
Inwestycja jest możliwa dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych oraz planowi „Polski Ład”.

Roboty BUDOWLANE prowadzono w obrębach: Sali gimnastycznej, części socjalnej i łącznika.

W obrębie Sali gimnastycznej:
-zakończono fundamenty Sali gimnastycznej,
-wykonano ściany murowane Sali gimnastycznej wraz ze słupami i wieńcami żelbetowymi
-oraz wykonano „chudy” beton pod posadzkę Sali gimnastycznej.

W obrębie części socjalnej:
-zakończono fundamenty,
-w całości wykonano konstrukcję parteru,
-wykonano strop żelbetowy wraz ze schodami na pierwsze piętro,
-rozpoczęto wykonywanie konstrukcji piętra tj. słupy żelbetowe oraz mury.

W obrębie łącznika:
-wykonano fundamenty na całym łączniku,
-wykonano wszystkie słupy żelbetowe na całym łączniku,
-wykonano elementy małej architektury tj. schody, podjazdy dla niepełnosprawnych, ścianki żelbetowe oraz donice żelbetowe.

W zakresie robót SANITARNYCH:
-wykonano kanalizację sanitarną podposadzkową na terenie całego obiektu oraz
-kanalizację deszczową podposadzkową na terenie całego obiektu,
-wykonano zasilanie obiektu w wodę czyli przyłącze wodociągowe docelowe wraz ze zmianą zasilania budynku przy ul. Szkolnej z przyłącza docelowego wody,
-dokonano włączenia nowej instalacji kanalizacji do kanalizacji ul. Górniczej,

W ramach robót ELEKTRYCZNYCH:
-wykonano wyniesienia układów zasilania wszystkich budynków do miejsca docelowego,
-wykonano wymiany przyłączy budynku przy ul. Górniczej 12 oraz przy ul. Szkolnej – są już nowe przyłącza,
-jak również wykonano przyłącze energetyczne do Sali gimnastycznej.

Informacji o stanie realizacji przedsięwzięcia udzielił Pan Sebastian Szymczyk - Kierownik robót firmy ZRB Paciej sp. z o.o., która jest wykonawcą inwestycji.