foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

wywioł

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu od lat prowadzony jest cykl Spotkań z Ciekawymi Ludźmi, którzy są pasjonatami w różnych dziedzinach życia artystycznego i zawodowego.
W dniu 16 marca 2018 r. w „Mechaniku” gościł wybitny artysta Stanisław Wywioł – malarz, grafik, rysownik, pedagog, kolekcjoner, zdobywca wielu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych, serdecznie przywitany przez Dyrektora ZS Nr 1 Panią Aldonę Nowicką.

Zdjęcia w naszej GALERII.

 

 

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1 a TAK, 3 a i 3 d wraz z nauczycielami: Czesławą Wójcik, Moniką Wiercioch, Włodzimierzem Grabowskim, Grzegorzem Gumółką i Iwoną Rams (37 osób).
Pan Stanisław Wywioł opowiadał w sposób niezwykle barwny i interesujący o swoich etapach twórczości w liceum plastycznym w malowniczym Wiśniczu, na studiach we Wrocławiu i w Krakowie oraz o swoich cyklach obrazów.
„Trzeba służyć a nie gwiazdorzyć czyli należy mieć w sobie pokorę artystyczną wobec drugiego człowieka, natury i tematu”, „zainteresowanie sztuką to jeden z duchowych przejawów człowieczeństwa”, „ dzień bez rysunku to dzień dla mnie stracony” - to niektóre z pouczających dewiz wypowiedzianych do młodzieży przez Mistrza.
Fascynująca interpretacja obrazów własnych, dzieł Caravaggia, Vermeera, Picassa, z pewnością poszerzyły zainteresowania i wiedzę uczniów z zakresu sztuki.
Przedstawione przez Stanisława Wywioła własne cykle obrazów, jak motywy Dzieci, motywy Ikarów, inspiracje Tadeuszem Kantorem, malarstwo sakralne - cykl „Katedra”, krucyfiksy, Drogi Krzyżowe, pobudziły wyobraźnię artystyczną słuchaczy.
Fascynacje wzlotami i upadkami człowieka (jak w cyklu „Ikary”), podkreślenie wymowy portali katedr gotyckich , odkrywanie sensu cierpienia, ukazywanie nadziei „jak czysty kawałek nieba w dłoni Chrystusa”, to idee, które pobudzają do przemyśleń nad sobą i światem.
Młodzież wzbogaciła swoje słownictwo z zakresu sztuki, jak: miedzioryt, akwaforta, Art deco, asamblaż.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi Pana Stanisława Wywioła, zadawali pytania, a pod koniec spotkania nagrodzili zacnego Gościa gromkimi brawami. Po wykładzie jeszcze długo rozmawiali z Mistrzem.

Spotkanie zorganizowała Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu.

25 Wrzesień 2018 Szczęśliwy numerek: 25
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

NPRCz

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicbibliotekaOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem