strzelnicaPierwsza w Powiecie Olkuskim Wirtualna Strzelnica już otwarta ! Podczas ceremonii otwarcia Powiat Olkuski reprezentowali Pan Bogumił Sobczyk Starosta Olkuski, Pan Krzysztof Dąbrowski Członek Zarządu Powiatu, Pani Joanna Szatan-Kenderow Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

Całkowita wartość tego zadania to kwota 190 000 złotych, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej w kwocie 152 000 zł, oraz środki Powiatu Olkuskiego w kwocie 38 000 zł.
Multimedialna, przenośna wideo-strzelnica umożliwia prowadzenie szkolenia strzeleckiego w zakresie podstawowym i zaawansowanym przy użyciu systemów symulacji laserowej broni i działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość, kształtując i utrwalając prawidłowe nawyki strzeleckie w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej.
Nowo powstała strzelnica posiada możliwość prowadzenia strzelań w postaci statycznych i dynamicznych treningów dla ćwiczących o różnym stopniu zaawansowania - od ćwiczeń w obserwacji, przez strzelanie na celność i skupienie, do wykonania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania. Wyposażona jest w bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni, czterech karabinków i czterech pistoletów z funkcją wyzwalania strzału, imitację odgłosu i zjawiska odrzutu, rozpoznawalność strzałów w ogniu pojedynczym i seryjnym.
Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczniowie naszej szkoły będą mogli doskonalić zasady bezpiecznego posługiwania się bronią.
W drugiej części uroczystości uczniowie klas mundurowych zaprezentowali możliwości nowoczesnej strzelnicy, a potem swoich sił w strzelaniu spróbowali przedstawiciele władz powiatu.