foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

tango

Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu odwiedza teatr w celu oglądania spektakli „lekturowych” i lepszej percepcji kanonu lektur szkolnych.
W dniu 5 marca 2018 r uczniowie klas: 4b, 4c, 4f i 4 g, pod opieką Pań: Eweliny Orlińskiej, Czesławy Wójcik i Iwony Rams wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu na sztukę „Tango” Sławomira Mrożka, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Sztuka w sposób niezwykle sugestywny ukazała młodej publiczności tragiczne konsekwencje hołdowania wolności, rozumianej jako odrzucenie wszelkich zasad moralnych.
Katastroficzny wymiar sztuki, ostrzegającej przed negatywnymi zjawiskami w świecie takimi jak: chaos, totalitaryzm, despotyzm oraz konformizm i anarchia, z pewnością wpłynie na pozytywną postawę życiową młodych ludzi, którzy będą się kierować w życiu zasadami moralnymi, właściwie rozumianą wolnością oraz szacunkiem dla siebie i drugiego człowieka.
Brawurowa gra aktorów wywarła na publiczności ogromne wrażenie, czego efektem były gromkie oklaski.
Po spektaklu młodzież miała niezwykłą okazję spotkać się z aktorami na warsztatach teatralnych. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w zaimprowizowanej dramie pod kierunkiem artystów, aby poznać teatr z perspektywy aktora.
Aktorzy podkreślali atuty teatru oraz rolę publiczności w spektaklach teatralnych . Przytaczali ciekawostki dotyczące występów i dzielili się cennymi uwagami dotyczącymi gry na scenie. „Bez publiczności nie byłoby aktorów”, ”Wszystko, co się mówi na scenie, mówi się przez widownię” „teatr to aktorzy i publiczność”, „osobowość aktora, jego dyspozycja psychiczna w danym dniu i samopoczucie zdrowotne, reakcje publiczności, rekwizyty, scenografia, stanowią niepowtarzalną „magię” teatru, jakiej nie znajdzie się w filmie” – to niektóre z wypowiedzi aktorów.
Autografy Aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, którzy grali w spektaklu „Tango” Sławomira Mrożka, dniu 5 marca 2018 r w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Na sztuce obecni byli uczniowie z klas: 4b, 4c, 4f i 4 g, pod opieką Pań: Eweliny Orlińskiej, Czesławy Wójcik i Iwony Rams.
Aleksandra Cybula – Eleonora
Monika Lagier – Ala i Eugenia
Dominik Gałązka – Artur
Wojciech Adamus – Edek
Piotr Wróbel – Stomil i Eugeniusz

autograf

 

learn

26 Maj 2018 Szczęśliwy numerek: 3
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

Jak przygotować system UONET+ do wydruku arkuszy ocen i świadectw szkolnych

swiadectwo

 

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

progreso

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem