foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

Rozmus

Centrum Tradycji i Kultury w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu organizuje m. in. zajęcia dla uczniów klas, często powiązane tematycznie z danym zawodem, w celu pogłębienia wiedzy.
W dniu 9 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 1 a i 2 a, pod opieką Pana mgr inż. Tomasza Morawca, kształcących się w zawodzie Technik Architektury Krajobrazu a Panem dr hab. Dariuszem Rozmusem, którego serdecznie powitała v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aneta Gut.

Dr. hab. Dariusz Rozmus jest wybitnym archeologiem, wykładowcą w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Pracuje w Dziale Archeologii Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Posiada w swoim naukowym dorobku wiele cennych odkryć archeologicznych.
Tematem wykładu były współczesne metody badawcze znalezisk archeologicznych z pogranicza obecnego Górnego Śląska i Małopolski w kontekście dzieł Georgiusa Agricoli.


Georgius Agricola był szesnastowiecznym badaczem górnictwa i hutnictwa w Europie. Pozostawił wiele dzieł, z których najważniejsze jest „De Re Metallica”, w którym autor wspomina o kopalniach srebra i ołowiu w Olkuszu.
Wykład był powiązany treściowo z architekturą krajobrazu. Uczniowie mieli niecodzienną okazję dowiedzieć się, że w naszym regionie istnieje bardzo dużo pozostałości po średniowiecznych szybach górniczych i sztolniach (m. in. Sztolnia Pilecka, Sztolnia Ponikowska i inne). Obecne ukształtowanie topograficzne miast górniczych, a w tym miast naszego regionu, ma charakter antropogeniczny tzn. jest ono uformowane przez wielowiekową działalność przemysłową, wydobywczą i historyczną człowieka.
Uczniowie mieli także okazję pogłębić swoją wiedzę chemiczną z zakresu mineralogii.
Spotkanie zorganizowała Pani Iwona Rams.

25 Wrzesień 2018 Szczęśliwy numerek: 25
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

NPRCz

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicbibliotekaOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem