foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

muzealia ros 1

Wędrowna wystawa: muzealia rosyjskie w „Mechaniku". Kształtowanie postawy otwartości na innych, budowanie mostów przyjaźni pomiędzy narodami oraz odkrywanie związków kulturowych polsko- rosyjskich, są bardzo bliskie dla Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, Fundacji Ari Ari oraz Światowego Związku Żołnierzy AK, którzy współpracują ze sobą w tym zakresie.

 

W dniu 24 listopada 2017 w ramach działań szkolnego Centrum Kultury i Tradycji ZS Nr 1 w Olkuszu oraz we współpracy z Fundacją Ari Ari i Światowym Związkiem Żołnierzy AK - Koło Olkusz, w CKU ZS Nr 1 miało miejsce uroczyste otwarcie ogólnopolskiej, Wędrownej wystawy: muzealia rosyjskie. Wystawa będzie trwać kilka tygodni.
Uroczystego otwarcia wernisażu dokonali: Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka , przedstawiciele Fundacji Ari Ari - Pani Justyna Kasińska i Pan Michał Kasiński oraz Pan Konrad Kulig – Prezes olkuskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3a.
Celem wernisażu było ukazanie wzajemnego przenikania śladów kultury polskiej i rosyjskiej w czasach zaborów i Wielkiej Wojny 1914-1918. Historia relacji polsko rosyjskich jest jaka jest, ale edukacyjnym celem wystawy jest odnajdywanie tego, co łączy oba narody. To przecież od postawy młodego pokolenia wychowywanego w duchu prawdy i wzajemnego partnerstwa, zależą losy dalszej, wspólnej historii Polski i Rosji.
Uczniowie mieli niecodzienną okazję obejrzeć zabytki kultury duchowej i materialnej, wybrane z muzeów południowej Polski a pochodzące z okresu zaborów. Wystawa była tak przedstawiona, aby jej uczestnicy w tych zabytkach odkrywali fascynujące, lokalne opowieści, które są żywą historią, jakiej nie ma w podręcznikach ale są w pamięci zbiorowej lokalnych społeczności.
Młodzież mogła m. in. podziwiać ukazaną na wystawie ikonę Chrystusa Pantokratora z XIX w., pamiętającą czasy I wojny światowej, modlitewnik z II poł. XIX w. gdzie w litanii do Ducha Świętego Polacy dokładnie wymazali ustęp wspominający cara, dokumenty z czasów zaborów, krzesło powstańca styczniowego Pana Piotra Osetka, tom poezji Adama Mickiewicza wydany w 1888 r., czy militaria, jako niemych świadków krwawych walk z okresu I wojny światowej.
Projekt finansowany jest ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Koordynatorem wystawy ze strony ZS Nr 1 jest Pani Iwona Rams.

 muzealia ros 5  muzealia ros 3
muzealia ros 4   muzealia ros 2
25 Wrzesień 2018 Szczęśliwy numerek: 25
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

NPRCz

CKiT

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicbibliotekaOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem