foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

muzealia 1

Jednym z edukacyjnych działań Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, jest zachęcanie młodzieży do poznawania i pogłębiania wiedzy na temat kultury innych państw, szczególnie naszych sąsiadów, w kontekście ich stosunku do naszej Ojczyzny.

 

W dniu 6 września 2017 r grupa uczniów z klasy 1 a z popularnego „Mechanika”, serdecznie przywitana przez Dyrektora olkuskiego PTTK - Panią Barbarę Wróbel, uczestniczyła w warsztatach, które odbyły się w olkuskiej „Batorówce”, w siedzibie PTTK, w ramach projektu „Wędrowna Wystawa Muzealia Rosyjskie”, realizowanego przez Fundację Ari Ari przy współudziale Muzeum PTTK i Światowego Związku Żołnierzy AK w Olkuszu.
Celem spotkania, prowadzonego przez Panią Justynę Kasińską i Pana Konrada Kuliga, było przybliżenie tego, co łączy narody: polski i rosyjski oraz ich wzajemnych relacji w okresie caratu.
Olkuskie warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie z „Mechanika”, są czwartym „przystankiem” ogólnopolskiego szlaku wernisaży „Wystawy Muzealia Rosyjskie”.
Uczniowie, podzieleni na grupy, odkrywali piękno i treść dziewiętnastowiecznych książek rosyjskich oraz starodruków polskich, nawiązujących do relacji polsko-rosyjskich. Młodzież próbowała odczytać i analizować tekst „białych kruków”, opisywała ich szatę graficzną, ślady reakcji czytelników na treść książek (podkreślenia, zakreślenia, notki na marginesach) i swoimi słowami, z punktu widzenia współczesnego nastolatka, opowiadała o relacjach polsko-rosyjskich.
Opowieści o życiu codziennym Rosjan mieszkających w Królestwie Polskim i wzajemnych relacjach polsko-rosyjskich tego okresu oraz kontakt z wybranymi muzealiami rosyjskimi – dziełami sztuki, przedmiotami codziennego użytku, archiwami, z pewnością przyczyni się do niestereotypowego spojrzenia na rosyjski naród przez uczniów z „Mechanika”. Ukazanie naszych wschodnich sąsiadów nie tyle poprzez pryzmat zaborów i wojen, co poprzez ukazanie „duszy rosyjskiej” buduje mosty przyjaźni.
Wystawa, do której swoją „cegiełkę” dołożyli uczniowie z ZS Nr 1, będzie otwarta w Sali Kominkowej „Batorówki” w końcu października, jak również zostanie udostępniona specjalna aplikacja telefoniczna.
Wyjście młodzieży zorganizowała pani Iwona Rams w ramach działań szkolnego Centrum Tradycji i Kultury.

 muzealia 2  muzealia 3

learn

17 Lipiec 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

progreso

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem