Staszic na MCHE

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu im. Stanisława Staszica w Olkuszu od lat z sukcesem uczestniczy w weekendowych warsztatach zorganizowanych przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna”.
Celem przedsięwzięcia jest m. in. przybliżanie osiągnięć naukowych uczelni wyższych uczniom w Małopolsce, rozwój zainteresowań i talentów uczniów przy wsparciu najlepszych szkół wyższych w Regionie, zwiększenie świadomości uczniów dotyczących wyboru kierunku studiów.

Zajęcia edukacyjne prowadzone w ramach MCHE są innowacyjne i wykorzystują potencjał edukacyjny wiodących uczelni w Małopolsce. Prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy współpracy z nauczycielami ze szkół ponadpodstawowych.
W dniu 22-24 października 2021 r. uczniowie popularnego „Staszica” w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna uczestniczyli w weekendowych warsztatach z biologii, matematyki, geografii i prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, z informatyki i fizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz z języka angielskiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
Na zajęciach w AGH w Krakowie (fizyka i matematyka) opiekę nad uczniami sprawowała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka.
Zajęcia przyczyniły się do podniesienia kompetencji kluczowych uczniów oraz do zwiększenia ich umiejętności i poszerzenia wiadomości z danych dziedzin wiedzy.

Staszic na MCHE 1 Staszic na MCHE 2
Staszic na MCHE 3 Staszic na MCHE 4