Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu - Pasjonaci techniki z „Mechanika”

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.Centrum Kształcenia Ustawicznego

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

Czytaj więcej ...

Akademia Młodego Technika

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Czytaj więcej ...

Dla gimnazjalistów

Rekrutacja Prezentacja ZS Nr 1 Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej ...

Erasmus

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

Umysły uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu są „gejzerem” twórczych technologicznych pomysłów.

pomysł 1  pomysł 2 

Od lutego 2017 miłośnicy techniki z „Mechanika” własnoręcznie składają drukarki 3D. W ubiegłym roku szkolnym dwie grupy uczniów złożyło dwie takie drukarki. Od 25 listopada 2017 uczniowie : Patryk Czarnul (3 e), z 2 e - Piotr Ćmak, Paweł Herian, Jakub Jabłoński, Mateusz Jałowiec, Kamil Kalarus, Marcin Kasprzyk, Kacper Majewski, Jakub Paszkowski, Szymon Rutkowski (pasjonaci konstrukcji dronów) oraz Mariusz Cyganek, Kacper Goraj i Kacper Gajewski z 3 e (pasjonaci konstrukcji drukarek 3D) wykonują kolejną drukarkę 3D, dwa drony, oraz programują robota przemysłowego. Budują quadcoptera (quadrocoptera) – drona o 4 śmigłach a w styczniu 2018 mają w planach zbudować heksocoptera – drona o 6 silnikach. Dużo frajdy sprawia im umieszczanie silników, śmigieł na ramionach, żyroskopów i akcelerometrów korygujących lot.

pomysł 3

pomysł 4  pomysł 5 

Liderami zespołu młodych konstruktorów są: Patryk Czarnul, Mariusz Cyganek i Paweł Herian. Jak stwierdził Patryk „późne popołudnia i sobotnie spotkania w technicznych laboratoriach szkolnych są dla nas świetną bazą poznania „od podszewki” zasad funkcjonowania współczesnych maszyn i sposobem na spędzanie wolnego czasu w świetnym towarzystwie. Rozmawiamy o nowinkach technicznych i przy wspomaganiu doświadczonych nauczycieli uczymy się wspólnie nie tylko sprawnie posługiwać się najnowocześniejszym sprzętem ale także budować go od podstaw”. „Często realizujemy swoje pomysły oraz koncepcje techniczne wytworzone w wyobraźni. W ten sposób wdrażamy się do tworzenia własnej myśli konstrukcyjnej, co jest bezcennym doświadczeniem, które może być wykorzystane w przyszłej pracy zawodowej” – dodaje Mariusz.

pomysł 6  pomysł 7 

W sobotę 16 grudnia 2017 młodzi konstruktorzy przeprowadzili pierwsze próby uruchomienia quadrocoptera – z pomyślnością! Z dumą patrzyli, jak sterowany multicopter wzbił się w powietrze.

learn

20 Sierpień 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

rodo

ue logo

moodle

dziennik

bip

pomysł

nabor

Outlook

progreso

hasło

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Logowanie

Partnerzy szkoły

 

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem