Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu - Szkolny Konkurs Literacki 2015/2016

foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

twardowski1

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”- te słowa stanowiły motto przewodnie I Bibliotecznego Szkolnego Konkursu Literackiego poświęconego księdzu Janowi Twardowskiemu – wybitnemu i popularnemu polskiemu poecie i duszpasterzowi.

Celem Bibliotecznego Konkursu Literackiego jest promowanie kultury, literatury oraz wartości etycznych. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. Wpisuje się w proces wychowania młodzieży na głęboko myślących i kulturalnych obywateli, który realizuje Szkoła przy ul. Górniczej 12.

Konkurs został przeprowadzony w dniu 16.10.2015 r. na szkolnej platformie Moodle, która jest ważnym elementem nowoczesnego kształcenia na odległość. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą na temat życia i twórczości Poety. Bogactwo wniosków, wyrażeń i określeń, dociekliwość analizy wierszy, trafne dostrzeżenie zawartych w poezji ks. J. Twardowskiego wartości ogólnoludzkich to cechy prac uczniów, które zasługują na pochwałę.

W dniu 23 października 2015 r. w sali audytoryjnej ZS Nr 1 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych zwycięzcom konkursu.
„Poezja Ks. Jan Twardowskiego jest trudna, wymaga od odbiorcy filozoficznego namysłu i wnikliwości na sferę psychiczną i duchową człowieka. Myśli zawarte w wierszach poety może zrozumieć człowiek o otwartym i wrażliwym sercu. Wspaniale podołaliście temu zadaniu” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka w słowie skierowanym do zgromadzonych na uroczystości.
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III ZS Nr 1. Wzięło w nim udział 13 osób.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Kamila Kordaszewska kl. 3 a - I miejsce
Wiktoria Ząbkiewicz kl. 2 a - II miejsce
Mateusz Bąk kl. 2 e - III miejsce
Karolina Świątek kl. 1 a - wyróżnienie
Tomasz Adamczyk kl. 3 e - wyróżnienie.

Organizatorką konkursu była Pani Iwona Rams.

learn

20 Sierpień 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

nabor

Outlook

progreso

hasło

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Partnerzy szkoły

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.