Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu - „Mechanik” „na skrzydłach” historii

foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

kocjan

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu przy każdej okazji akcentuje dokonania polskich patriotów i naukowców, jako wzorców osobowych dla młodzieży.
W dniu 9 marca 2017 r w ramach Centrum Tradycji i Kultury działającego w popularnym „Mechaniku”, uczniowie uczestniczyli w wystawie poświęconej wybitnemu olkuszaninowi -konstruktorowi szybowców Antoniemu Kocjanowi , który przyczynił się do wygrania II wojny światowej przez aliantów, przekazując im rozszyfrowane przez siebie informacje o tajnej niemieckiej broni V-1 i V-2.

Zdjęcia w GALERII.

„Antoni Kocjan to jedna z najważniejszych osób związanych z Olkuszem w wymiarze międzynarodowym” – powiedziała Pani Grażyna Praszelik-Kocjan - kierownik Działu Muzealno-Regionalnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.
Młodzież miała niecodzienną okazję zobaczyć dokumenty i zdjęcia prezentujące życie i niezwykłe dokonania Antoniego Kocjana – człowieka, który poprzez swoje czyny wygrał II wojnę światową, uratował wielu ludzi przed zagładą w niemieckich komorach gazowych i przyniósł chwałę dla Polski w świecie.
Film „Skrzydlate marzenia” o Panu Jerzym Gruchalskim – konstruktorze zafascynowanym konstrukcjami Antoniego Kocjana jak również prelekcja pilota szybowcowego Pana Stanisława Bartoszcze, pogłębiła wiedzę z zakresu szybownictwa i przyczyniła się do rozwijania własnych pasji i zainteresowań.
Sylwetka pasjonata szybowcowego Jerzego Gruchalskiego, który zbudował szybowiec „Bąk II” według projektu Antoniego Kocjana, uczy wytrwałości, zachęca do kontynuowania marzeń oraz wdraża do realizacji wspaniałych pomysłów.
Historia ukazywana w sposób niestereotypowy najlepiej kształci patriotyczną postawę, wychowuje do dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i innych.
Wycieczkę na Wystawę poświęconą Antoniemu Kocjanowi, zorganizowaną przez MOK Olkusz, sekcję modelarską LKS „KŁOS” oraz ZS Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, koordynowała ze strony ZS Nr 1 mgr Iwona Rams a w wydarzeniu uczestniczyła młodzież z klasy IVa pod opieką mgr Karoliny Gawron.

learn

20 Sierpień 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

nabor

Outlook

progreso

hasło

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Partnerzy szkoły

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.