Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu - Speleolodzy w "Mechaniku"

foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

speleolodzy

Do Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu często zapraszane są interesujące osoby, których pasja osiągania sukcesów w rozmaitych dziedzinach życia, może być impulsem do rozwoju zainteresowań uczniów Szkoły. W „Mechaniku” organizowane są cykliczne Spotkania z Ciekawymi Ludźmi, którzy są wzorem do naśladowania dla młodzieży.

Zdjęcia w GALERII.

W dniu 6 października 2016 r. „Mechanik” gościł Państwa Monikę i Andrzeja Ciołkiewicz – speleologów, grotołazów, eksploratorów, pasjonatów. Ostatnio mogą pochwalić się ogromnym sukcesem na skalę międzynarodową – wraz z ekipą odkryli nową jaskinię na Bałkanach. Pani Monika Ciołkiewicz jest Prezesem Stowarzyszenia Speleoklub Olkusz. Pan Andrzej Ciołkiewicz jest m. in. odkrywcą Jaskini Spełnionych Marzeń i Jaskini Gienkówki w Rodakach.
Państwo Ciołkiewicz przekazali uczniom w sposób fascynujący wiedzę dotyczącą alpinizmu podziemnego, odkrywania i penetracji jaskiń, ich środowiska przyrodniczego, aby uczniowie połknęli bakcyla odkrywania przyrodniczego piękna świata. Każdy mógł zapoznać się ze sprzętem speleologicznym i dotknąć klejnotów jaskiniowych – stalaktytów, aragonitów, kalcytów , „pereł” jaskiniowych, kamieni „księżycowych”, powstałych w wyniku działania żywiołów w głębi ziemi.
Przeżycia, spontaniczność, emocje przedmówców, podkreślające autentyzm sytuacji ukazanych w gawędzie, udzielały się słuchaczom, którzy z zaciekawieniem słuchali opowieści. Każdy we współczesnym, zabieganym świecie, potrzebuje odskoczni od codziennych zajęć i pragnie inspiracji dla nowych wyzwań, Dlatego celem przedmówców było także ukazanie siły woli grotołazów i terapeutycznego kontaktu z naturą.
Filmy z własnych wypraw ukazywały niepowtarzalne piękno każdej „zdobytej” jaskini. Uczyły, że ziemię i jej skarby należy traktować z szacunkiem. Wzniosła ale i niebezpieczna „jak praca górnika” pasja speleologiczna uczy odpowiedzialności i współdziałania.
„Grotołaz podczas wyprawy zapomina o całym świecie, odrywa się od rzeczywistości. Przebywanie w urokliwych, jaskiniowych salach „kryształowych”, przeprawy pontonem przez podziemne zbiorniki wodne i inne atrakcje, zapewnia ekscytujące doznania, napięcie i relaks” - podkreślał Pan Andrzej Ciołkiewicz.
„Najważniejsze, żeby żyć po swojemu i nie dać się nudzie. Lepiej coś zrobić i żałować, niż żałować, że się tego nie zrobiło. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Do zobaczenia w naszym Klubie” – wpisała do Kroniki Szkoły Pani Monika Ciołkiewicz.
Bukiet kolorowych, jesiennych kwiatów, wręczonych Pani Monice Ciołkiewicz przez Panią Dyrektor ZS Nr 1 Aldonę Nowicką, był wyrazem podziękowania Gościom za ich wizytę w Szkole.

Cykl Spotkań z Ciekawymi Ludźmi organizuje Iwona Rams.

learn

20 Sierpień 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

nabor

Outlook

progreso

hasło

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Partnerzy szkoły

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.