Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu - Miłośnik ziemii olkuskiej 2016

foto1
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki? Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Developed in conjunction with Joomla extensions.

milosnik

Jedną z tradycji Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu są Spotkania z Ciekawymi Ludźmi. Zasłużone osoby dla regionu olkuskiego spotykają się od lat z młodzieżą popularnego „Mechanika”. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowań uczniów poprzez prezentowanie interesującej tematyki z różnych dziedzin życia człowieka.

Zdjęcia w GALERII.

W dniu 10 lutego 2016 r. w „Mechaniku” gościł miłośnik ziemi olkuskiej, geolog, mgr inż. Ryszard Wnuk. „Tematyka prezentowana podczas konferencji, jest bardzo bliska społeczności „Mechanika”, ponieważ szkoła od lat kształci górników” - podkreśliła Pani Dyrektor ZS Nr 1, mgr inż. Aldona Nowicka witając Gościa i prezentując Jego sylwetkę. Co zalega na powierzchni ziemi naszego regionu? Po czym chodzimy? Co znajduje się w geologicznych piętrach strukturalnych ziemi? Jakie są ślady dawnego górnictwa w naszej małej ojczyźnie? Skąd się wzięły pierwiastki? Co buduje wszechświat? Na te i inne pytania młodzież mogą usłyszeć odpowiedzi udzielane w sposób wciągający i niestereotypowy. Podczas spotkania uczniowie pogłębili m. in. swoją wiedzę o minerałach znajdujących się w głębi naszej ziemi, czy o perspektywach rozwoju Zakładów Górniczo -Hutniczych „Bolesław” w Bukownie - jednego z kluczowych przedsiębiorstw powiatu olkuskiego. Nawiązując do Patrona „Mechanika”, Przedmówca podkreślił historyczny wkład Stanisława Staszica w uruchomienie pierwszych kopalń na naszym terenie, m. in. kopalni Bolesław. W spotkaniu uczestniczyła klasa II g ze zwoją wychowawczynią, Panią Eweliną Orlińską. Organizatorką cyklu Spotkań z Ciekawymi Ludźmi jest Pani mgr Iwona Rams.

learn

20 Sierpień 2018 Szczęśliwy numerek: 0
Polish Czech Dutch English French German Italian Russian Spanish

ue logo

moodle

dziennik

pomysł

nabor

Outlook

progreso

hasło

CKiT

ObrazekWF

podreczniki

Partnerzy szkoły

interkonektpzumontersiUElodo drewantranstaktessyskt2000plast metkrakserviscertusmalboxel logicOWENT

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.