kania sukces

Kilka słów o laureatach z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Nasi uczniowie – Mateusz Chwast i Marcin Włodarz, wygrali z najlepszymi szkołami w Polsce (np. z Technikum Łączności w Krakowie, IV LO Olkusz, I LO Olkusz, I LO Chrzanów, I LO Andrychów, I LO Bochnia, Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 Kraków) w konkursach, które odbyły się w ramach Warsztatów Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

W dniach 05 - 07.04.2019 grupa uczniów z ZS Nr 1 w Olkuszu uczestniczyła w Warsztatach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w Krakowie – projekcie polegającym na partnerstwie i współpracy pomiędzy Województwem Małopolskim, uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne.
W dniu 07.04.2019 uczniowie naszej Szkoły –Mateusz Chwast i Marcin Włodarz – obydwoje z klasy 2e (Technik mechatronik) z ZS Nr 1, zostali laureatami Warsztatów Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Mateusz Chwast został zwycięzcą z obszaru fizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, spośród 30 uczestników konkursowego testu końcowego, którego wiedza obejmowała także wiadomości zdobyte podczas części teoretycznej (wykłady) oraz części doświadczalnej, polegającej na wyznaczaniu przyspieszenia ziemskiego z uwzględnieniem niepewności pomiarowych.
Z kolei Marcin Włodarz zdobył I miejsce z obszaru matematyki, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Spośród 20 osób z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego, Mateusz najlepiej rozwiązał cykl zadań otwartych. Matematyczna wiedza, jaką trzeba się było wykazać, była poszerzona o wiadomości zdobyte podczas wykładów na UE z rachunkowości, wygłoszonych podczas warsztatów.
Konkurencja w konkursach była bardzo silna, ponieważ w projekcie uczestniczą najlepsi uczniowie, co jest powodem do satysfakcji dla Mateusza i Marcina oraz ich nauczycieli. Nagrody w postaci tabletów również są nie do przecenienia. Opiekunami naszych uczniów podczas wyjazdu byli: Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldona Nowicka, v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Pan Dariusz Skałbania, Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu Pani Elżbieta Kania oraz Pan Sławomir Haberka.
Jeszcze raz najserdeczniejsze gratulacje!