woda 2019 1

W dniach od 13-20 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się Konkurs Kreatywności z okazji Światowego Dnia Wody 2019. Celem konkursu była promocja właściwej gospodarki wodnej w kontekście deficytu pitnej wody na świecie jako jednego z największych problemów globalnych.

Uczniowie (4 –osobowe drużyny z klasy) przygotowywali prezentacje multimedialne (do 15 slajdów) na 4 tematy:
-Jak marnujemy wodę?
-Jak oczyszczamy wodę?
-Czyste otoczenie – korzyści.
-Czysta woda nie jest wieczna.
Na konkurs wpłynęło 12 prezentacji.
W dniu 25.03.2019 zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nagrody wręczyła zwycięzcom Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldona Nowicka, podkreślając kreatywność zwycięzców.
Oto laureaci:
I miejsce – Kamil Drożyński z 1 b;
II miejsce – Piotr Ćmak z 3 e;
III miejsce – Kinga Kijak, Marlena Machnik, Joanna Gorczowska, Klaudia Pomierna, Laura Wadas z 3 a1;
IV miejsce – Piotr Musiał, Jakub Jurczyk, Maciej Grzesiak z 2 c;
V miejsce – Bartłomiej Piputa, Eryk Milewski, Oskar Rostkowski, Kacper Gonera z 2 BSŚ.
Jury przyznało specjalne wyróżnienie dla klasy 2 a za zauważenie zjawiska marnowania wody w Szkole i za samodzielne fotografie użyte w prezentacji.
Organizatorzy bardzo dziękują fundatorowi nagród – Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu Panu Alfredowi Szylko oraz uczennicom klasy 2 d – Kamili Łazińskiej i Karolinie Nowak za pomoc w organizacji konkursu.
Konkurs zorganizowały Panie pedagog: Ewelina Haberka i Bogusława Sypień oraz Pani psycholog Aneta Kloc.

woda 2019 1   woda 2019 2