sewilla 2019Czas praktyk w ramach programu Erasmus+ w słonecznej Hiszpanii dobiegł końca. Uczniowie powrócili z cennym bagażem doświadczeń oraz niezliczoną ilością niezapomnianych wrażeń.
Ostatnie dwa tygodnie upłynęły na dalszym eksplorowaniu Sewilli. Uczniowie mieli szansę zgłębić tajniki kuchni hiszpańskiej poprzez uczestnictwo w wieczorku Paelli. Uczta składała się z barwnego i smacznego dania na bazie ryżu w licznych odmianach, nasi uczniowie mieli więc okazję poznać kulinarne gusta mieszkańców na bazie pełnej gamy hiszpańskich smaków.

Zdjęcia w GALERII.

Pobyt w Hiszpanii to również asymilacja w międzynarodowym środowisku, nawiązywanie nowych przyjaźni i zagranicznych znajomości. Weekend upłynął naszym uczniom na rozegraniu meczu piłki nożnej z kolegami z Chorwacji, zwiedzeniu Italici -najstarszej osady rzymskiej na półwyspie Iberyjskim oraz niezapomnianej wycieczce na Gibraltar. Po bliskim spotkaniu z wolno żyjącymi małpkami i chłonięciu zapierających dech w piersi widoków, grupa cieszyła się intensywnymi promieniami słońca zwiedzając Skałę Gibraltarską.
Za naszymi uczniami dni pełne emocji. Podczas ostatnich dni pobytu w Sewilli udało im się również uczestniczyć w meczu na stadionie Sewilli oraz w kolejnym pokazie flamenco.
Po powrocie, uczniom nie pozostały jednak tylko piękne wspomnienia. Wrócili pewniejsi siebie, z nieocenionym doświadczeniem w międzynarodowym środowisku. Dzięki posługiwaniu się obcymi językami poprawili również swoje umiejętności komunikacyjne oraz lingwistyczne, które są niezwykle cenne na obecnym rynku pracy. Jedno jest pewne – czas spędzony podczas praktyk w Hiszpanii z pewnością zaowocuje w przyszłości.