KwalifiAKCJA

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu posiada liczne osiągnięcia w obszarze kształcenia zawodowego.
Bieżący miesiąc - styczeń 2021 r., to także pasmo sukcesów uczniów z „Mechanika”.
Niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy 2 e: Bartosz Jurga i Kamil Frydrych, otrzymali nagrody w trójetapowym, ogólnopolskim konkursie „kwalifiAKCJA – kwalifikacje rynkowe inwestycją w przyszłość!”.

W dniu 27.01. 2021 r. o godz. 14.00 w Sali Audytoryjnej ZS Nr 1 w Olkuszu, przedstawiciele Fundacji VCC - organizatora ogólnopolskiego konkursu „kwalifiAKCJA – kwalifikacje rynkowe inwestycją w przyszłość!”, w osobach Prezesa Zarządu Fundacji VCC Pana Radosława Panasa i Specjalisty ds. Promocji Pani Eweliny Kowalik, w obecności Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu Pani mgr inż. Aldony Nowickiej oraz mentora konkursowego uczniów Pani mgr inż. Ireny Kozub, wręczyli nagrody dwóm uczniom z ZS Nr 1 w Olkuszu: Bartoszowi Jurdze - za zdobycie II miejsca za pracę na temat: "Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3 D" w kwocie 1800 zł oraz wyróżnienia dla Kamila Frydrycha za pracę: "Żywienie w czasach pandemii i przygotowywanie potraw z zastosowaniem egzotycznych warzyw i owoców".
Sukces cieszy tym bardziej, iż jak podkreślili organizatorzy konkursu, cieszył się on „dużym zainteresowaniem uczniów szkół branżowych I stopnia i techników z całego kraju”, a prace zostały „licznie nadesłane”.
„Aby wziąć udział w konkursie, należało zapoznać się z materiałami szkoleniowymi dotyczącymi ZSK oraz kwalifikacji rynkowych, a następnie przystąpić do testu wiedzy on-line (etap I). Każda osoba, która uzyskała minimum 40% pozytywnych odpowiedzi przeszła do drugiego etapu, w ramach którego przygotowała draft projektu zgodnego z celami konkursu. W ostatnim, finałowym etapie zakwalifikowani uczniowie przygotowali wizualizację projektu na podstawie przesłanego wcześniej draftu”.
Obu uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych równie spektakularnych osiągnięć!
Link do wyników ogólnopolskiego konkursu „kwalifiAKCJA – kwalifikacje rynkowe inwestycją w przyszłość!”.