Szczęśliwy numerek
na dzień 09.06.2014 r.

Ostatnie artykuły

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

LIGA LEKKOATLETYCZNA

23 kwietnia na stadionie "Krakus" w Krakowie odbył się Finał Wojewódzkich Zawodów w Korespondencyjnej Lidze LA. Reprezentacja ZS Nr 1 pod opieką pani Anny Korczyk okazała się najlepszą szkołą powiatu olkuskiego zajmując 7 miejsce w Małopolsce (po I rzucie było 11). Na ten sukces złożyły się wyniki z poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Najlepszy rezultat osiągnął Mateusz Klich (3d) w biegu na 1500m zdobywając 3 miejsce, najlepiej punktującym okazał się Dariusz Papaj (3e) w pchnięciu kulą zdobywając dla drużyny 116 pkt., a największym zaskoczeniem był Tomasz Żaba w skoku w dal, który osiągnął wynik 5,77 m. Pozostali zawodnicy również osiągali swoje życiowe rezultaty a byli nimi: Łukasz Skorupka (3f), Arkadiusz Sarota (3f), Dawid Ścigaj (2a), Karol Lewandowski (3bzsz), Adrian Pacia (1e) i Konrad Foryś (2f).
Serdecznie gratulujemy.

SPROSTOWANIE

W artykule Znak Jakości MSUES dla ZS Nr 1 w Olkuszu, przez pomyłkę umieszczono informację, że ZS NR 1 CKU jako siódma instytucja w Małopolsce uzyskała znak jakości Małopolskich Standardów Edukacyjno - Szkoleniowych.
Informujemy, że ZS Nr 1 CKU uzykał znak jakości MSUES jako dziesiąta instytucja w Małopolsce.

Za pomyłkę serdecznie przepraszamy.

GRA LOGISTYCZNA - Weź udział w turnieju TransEDU!

Akademia TransEDU, działająca w oparciu o giełdę transportową Systemu Trans.eu, inicjuje Turniej, podczas którego studenci i uczniowie kierunków logistycznych zmagają się z trudnościami pracy w logistyce.
Podczas Turnieju wcielisz się w rolę właściciela firmy transportowej, który mając do dyspozycji flotę ciężarówek, ulokowanych w różnych miastach europejskich państw, ma za zadanie zoptymalizować koszta transportu i czas pracy, wybierając przy tym najlepszą ofertę transportową. Twój udział to świetna zabawa oraz szansa na zdobycie cennych nagród i certyfikatów.
Turniej klasycznie rozpocznie rozgrywka w grze transEdu, a zakończy quiz wiedzy logistycznej. Udział w Turnieju mogą brać wszyscy, aktualni studenci i uczniowie Logistyki w Polsce. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy ściągnąć aplikację TransEdu ze strony i zarejestrować konto, podając nazwę szkoły, którą się reprezentuje w polu "nazwa firmy". W dniu dedykowanym dla danego województwa podamy hasło wejścia do grupy turniejowej. Terminy gier dla poszczególnych województw:
20.05.2014
dla szkół i studentów z województw: zachodnio - pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko - mazurskiego oraz podlaskiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
21.05.2014
dla szkół i studentów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko - pomorskiego, podkarpackiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
22.05.2014
dla szkół i studentów z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
23.05.2014
godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00 runda otwarta dla wszystkich województw
23.05.2014
Quiz wiedzy (dostępny cały dzień). SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Wszystkich informacji udzieli p. Justyna Sołtysiak.

Powiatowe Targi Pracy

09.04.2014 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej po raz czwarty odbyły się Powiatowe Targi Pracy organizowane przez PUP w Olkuszu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.
W Targach Pracy uczestniczyło 40 zaproszonych wystawców, a wśród nich Centrum Kształcenia Ustawicznego. CKU zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Załącznik nr 1 – Oferta edukacyjna CKU.

"Powstanie Warszawskie"

Już od 9 maja na ekranach kin w Polsce będzie można zobaczyć wyjątkowy film, do którego obejrzenia wszystkich zachęcamy. Z pewnością film ten pomoże lepiej zrozumieć naszą historię.
"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.
Opowiada historię Powstania Warszawskiego z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie "Palladium". Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. I w końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bracia mogą wreszcie nakręcić "prawdziwą" wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia - świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem...

Źródło: http://powstaniewarszawskiefilm.pl/