Szczęśliwy numerek
na dzień 31.10.2014 r.
32

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spotkanie z Rodzicami w ZS Nr 1 CKU w Olkuszu

Dyrektor

 

W dniu 5 września 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów. Aldona Nowicka – Dyrektor ZS Nr 1 CKU serdecznie witając rodziców uczniów klas pierwszych, przedstawiła zebranym kadrę kierowniczą szkoły, wychowawców oraz ich asystentów, omówiła zmiany dotyczące kształcenia zawodowego, poinformowała o ofercie bezpłatnych kursów unijnych. Rodzice otrzymali informacje dotyczące m. in. współpracy szkoły z pracodawcami, staży wakacyjnych, stypendiów oferowanych przez pracodawców dla najlepszych uczniów. Rodzice uczniów pozostałych klas uczestniczyli w zebraniach z wychowawcami oraz ich asystentami. Wrześniowe zebranie z rodzicami 2014 odbyło się w roku Jubileuszowym 115-lecia ZS Nr 1 - największej szkoły technicznej w powiecie olkuskim, posiadającej szeroką perspektywę edukacyjną i wychowawczą.

I Powiatowy Piknik Rodzinny "USŁYSZ MNIE"

RodzicielstwoI Powiatowy Piknik Rodzinny "USŁYSZ MNIE" - Dzień promocji rodzicielstwa zastępczego
7 września 2014 r. Organizowany przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz współorganizatora Zespół Szkół Nr 1
im. Staniasława Staszica w ramach inauguracji obchodów 115-lecia istnienia szkoły odbędzie się w ZS Nr 1 w Olkuszu - "Mechanik" - CKU ul. Górnicza 12.

Program:
1. Rozpoczęcie części oficjalnej - g. 11:00 - 12:00
2. Część artystyczna - g. 12:00 - 15:00
3. Piknik rodzinny - g. 12:00 -15:00
4. Część edukacyjn i relaksacyjna oraz podróż w świat technik i nowoczesnych technologii - g. 12:00 - 15:00

Kiermasz podręczników szkolnych

Kiermasz

 

W dniu 3 września 2014 r. w ZS Nr 1 odbył się kiermasz podręczników szkolnych. Kiermaszowa oferta podręczników była bogata, a ich ceny przystępne. Było w czym wybierać. Organizatorką kiermaszu była Pani Małgorzata Żurek (Samorząd Szkolny), a opiekę nad młodzieżą podczas eventu sprawowali: Pani Edyta Kuźniak i Pan Piotr Grzanka. Giełda podręczników jest w naszej szkole wydarzeniem cyklicznym i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.

Wrzesień 1939

   "When they come to burn the house down..." - "Kiedy przyjdą podpalić dom..." Zespół IPN TV prezentuje film edukacyjny dotyczący losów Polski w czasie II Wojny Światowej. Jego tytuł został zaczerpnięty z wiersza Władysława Broniewskiego "Bagnet na broń". Utwór ten, powstały jeszcze przed wojną i utrzymany w duchu poezji tyrtejskiej, miał być apelem do wszystkich Polaków. Prezentowany materiał filmowy ma za zadanie w możliwie zwięzły sposób ukazać zmagania Polski i Polaków w walce o odzyskanie niepodległości, począwszy od genezy wojny, poprzez agresję dwóch totalitarnych reżimów, okupacyjny terror, bohaterską walkę z okupantami, a skończywszy na pozornym wyzwoleniu i przejmowaniu władzy przez komunistów. W filmie wykorzystano relacje świadków historii znajdujące się w zasobach Archiwum Historii Mówionej Sekcji Notacji i Opracowań Multimedialnych IPN, a także archiwalne fotografie i materiały prasowe.

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w ZS Nr 1 CKU w Olkuszu

Rozpoczęcie roku

 

W dniu 1 września 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu, odbyła się Powiatowa Inauguracja roku szkolnego 2014/2015. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Goście: Barbara Rzońca - Starosta Powiatu Olkuskiego, Robert Herzyk - Przewodniczący Rady Powiatu, Waldemar Mendak Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego, Dyrekcja ZS Nr 1 CKU, uczniowie i nauczyciele.

Aldona Nowicka - Dyrektor ZS NR 1 CKU witając przybyłych Gości i społeczność szkolną, podkreśliła wkład popularnego „Mechanika” w rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie. Współpraca z pracodawcami (płatne staże, stypendia dla najlepszych uczniów, gwarantowane umowy o pracę), wolontariat, realizacja prestiżowych projektów unijnych, wyjazdy integracyjne, korzystanie z platformy e-Moodle, nowoczesna baza dydaktyczna, rodzinna atmosfera – to atuty ZS Nr 1 CKU.

Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna"

W 2014 r. programem będą objęci uczniowie

- klas III technikum, zasadniczej szkoły zawodowej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł. netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o świadczeniach rodzinnych)

- uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją, z autyzmem w tym z zespołem Aspergera, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty ( Dz. U. z 2004r. nr 256. poz. 2572
z póź. zm.)

Wnioski do pobrania u pedagoga szkolnego, termin składania to 9.09.2014 r.

Podręczniki szkolne 2014/2015

Podziękowanie ks. Prefektowi Marcinowi Olszewskiemu od ZS Nr 1 CKU w Olkuszu

Księże Marcinie,
Serdecznie dziękujemy za wszystkie dni Twojego bycia i nauczania w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.
My - młodzież tej Szkoły - szczególnie jesteśmy Ci wdzięczni za inspirowanie nas do własnych przemyśleń i formułowania swoich sądów. Dziękujemy Ci za dyskusje, których nigdy się nie bałeś i w których byłeś naszym mądrym Przewodnikiem. Dziękujemy Ci za możliwość zadawania pytań, których nigdy nie zostawiałeś bez odpowiedzi.
My - cała społeczność Zespołu Szkół Nr 1 - Dyrekcja. Grono Pedagogiczne, Pracownicy administracji i obsługi oraz Uczniowie - dziękujemy Ci, Księże Marcinie, za to, że Twoje Kapłaństwo zawsze miało uśmiechniętą twarz.
Swoim przykładem pokazałeś nam również, że można i należy dbać równocześnie o rozwój ducha i ciała. Gratulujemy Ci sukcesów sportowych i dziękujemy za budujący przykład dla młodzieży.
Na dalszą drogę życzymy Ci po staropolsku - Szczęść Boże!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie
oraz Pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół CKU w Olkuszu

W dniu 29 czerwca 2014 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Bazylice Świętego Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, serdecznie podziękowali ks. Prefektowi Marcinowi Olszewskiemu za Jego pracę, serce i czas poświęcony uczniom Szkoły przy ul. Górniczej 12.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS Nr 1 w Olkuszu

W dniu 27 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Rok szkolny 2013/2014 zapisał się szczególnie w historii Szkoły przy ul. Górniczej 12, jako czas dynamicznego rozwoju placówki, w którym zaczęło funkcjonować Centrum Kształcenia Ustawicznego. W kwietniu 2014 r. dopełniono całości wyposażenia obiektu.
Popularny "Mechanik" jest aktywnym ośrodkiem dydaktycznym, w którym w minionym roku szkolnym realizowanych było wiele projektów dydaktycznych.
Uruchomiono Akademię Młodego Technika. Nawiązano ścisłą współpracę z pracodawcami. Zorganizowane zostały bezpłatne wyjazdy do Warszawy dla uczniów klas pierwszych i drugich. Kontynuowano cykliczną Akcję Krwiodawstwa. Podjęto innowację pedagogiczną "Kształcenie na odległość"...Czytaj dalej i zobacz galerię zdjęć - kliknij!

"Mechan" w ogrodzie

Któż nie chciałby mieć pięknego ogrodu, wspaniale kwitnących roślin, bujnie rosnących krzewów? Aby cieszyć się właśnie takim ogrodem bardzo duże znaczenie ma umiejętne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i uprawowych.
Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu uczą się pod okiem nauczycieli właściwego postępowania z roślinami. Nabywają umiejętności odpowiedniego przycinania roślin, podlewania, nawożenia i wielu innych czynności potrzebnych w pielęgnacji roślin. Wiedzą jaki sprzęt potrzebny jest do wykonania poszczególnych zabiegów i jak go właściwie użyć. Zobaczcie sami!

Logistycy z wysokim wynikiem w TransEDU!

Turniej TransEDU to inicjatywa oparta na giełdzie transportowej systemu Trans.eu. W tegorocznej rozgrywce wzięli udział także uczniowie naszego technikum logistycznego. Podczas turnieju wcielili się w rolę właścicieli firmy transportowych zmagających się z codziennymi problemami wyboru najlepszych ofert, brakiem płatności za wykonaną usługę itp.
W piątej grze, w której brali udział studenci i uczniowie kierunków logistycznych z pięciu różnych województw jeden z naszych uczniów - Miłosz Piątek z klasy IIg znalazł się w pierwszej trójce najlepszych osób!
Poznanie oprogramowania stosowanego w firmach transportowych, świetna zabawa i możliwość wygrania cennych nagród - tak w kliku słowach można podsumować całe przedsięwzięcie TransEDU!
Uczymy się przez zabawę - ze znakomitym wynikiem ;)

Wygenerowano w sekund: 0.19
4,007,434 unikalne wizyty