Szczęśliwy numerek
na dzień 21.05.2015 r.
21

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ContentGimnazjalisto!
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki?
Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie!

VII Festiwal Piosenki Międzynarodowej w "Mechaniku"

Festiwal

 

W dniu 13.03.2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki Międzynarodowej „Piosenka Nie Zna Granic 2015”. Celem Festiwalu jest zachęcenie młodzieży do nauki języków obcych oraz popularyzacja muzyki jako uniwersalnego sposobu porozumiewania się.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka do Częstochowy

 

Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę przypadła w tym roku w czwartek 12 marca. O godzinie 1000 w Bazylice Jasnogórskiej młodzież Zespołu Szkół Nr 1 wraz z katechetami: ks. Piotrem Janiczkiem i Karoliną Gawron oraz wychowawcami: Elżbietą Lach, Joanną Stachowicz-Kałużną, Moniką Wiercioch i Justyną Sołtysiak brała udział w konferencji ks. dr Marka Studenskiego. Mieli też okazję do spowiedzi. Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka rozpoczęła się o godzinie 1100 w kaplicy Cudownego Obrazu. Przed błogosławieństwem maturzyści oddali się w opiekę Matce Bożej Jasnogórskiej, zaś bp Grzegorz Kaszak zawierzył ich Maryi. Mamy nadzieję, że wiedza i modlitwa przyniosą upragnione skutki: dobrze zdany egzamin maturalny i zawodowy.

Konkurs plastyczny - EKSLIBRIS ZS NR 1

Exlibris

Aby upamiętnić obchody 115-lecia naszej szkoły ogłoszony zostaje konkurs plastyczny na projekt EKSLIBRISU ZS NR 1 w Olkuszu. W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń szkoły.

- Każdy z uczestników konkursu może dostarczyć dowolną ilość prac wykonanych w dowolnej technice graficznej sygnowanych własnoręcznym podpisem.
- Każda z prac powinna zawierać łacińską formułę EKSLIBRIS oraz  nazwę – ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W OLKUSZU.
- Prace powinny być tematycznie związane ze szkołą oraz zawierać charakterystyczne cechy  szkoły (np. kierunków kształcenia).
- Wymiary prac dowolne jednak nie przekraczające formatu A4.
Prace należy złożyć do 31 marca, do biblioteki szkolnej.

Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz p. Edyta Kuźniak.

Prezent na Dzień Kobiet od ZS Nr 1 w Olkuszu

Zabieg

 

W słoneczną niedzielę, w dniu 8 marca 2015 r., na zaproszenie Dyrekcji Centrum Kształcenia Ustawicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, na pokazy i zabiegi kosmetyczne, do popularnego „Mechanika”, przybyły Panie i dziewczęta z powiatu olkuskiego.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Jubileuszowy "Mecz Pokoleń" w "Mechaniku"

Mecz

 

Po raz szósty Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, był gospodarzem „Meczu Pokoleń Piłki Siatkowej”. Turniej jest  cykliczną imprezą, która miała swój początek 6 marca 2010 roku, podczas obchodów 110-lecia Szkoły przy ul. Górniczej 12. W dniu 7 marca 2015 roku, „Mecz Pokoleń” był rozgrywany z okazji Jubileuszu 115-lecia ZS Nr 1.

Z niektórymi z uczestników meczu przeprowadzono wywiad.

Jedną z drużyn zasilił Pan Jacek Osuch poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród absolwentów byli przedsiębiorcy, którzy w trakcie przerw meczu rozmawiali z młodzieżą zachęcając ich do zakładania własnej działalności gospodarczej po ukończeniu szkoły - WYWIAD.

Jednym z przedsiębiorców był Pan Adam Zalewski właściciel warsztatu samochodowego - WYWIAD.

Zdjęcia w naszej GALERII.

XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki

TargiW dniu 6 marca 2015 r. na XVIII  Międzynarodowych Targach Energetyki  i Elektrotechniki w Kielcach uczniowie klasy IV f uczestniczyli w wielu prelekcjach,  na których dowiedzieli się o nowoczesnych technologiach instalacji elektrycznych oraz ich zastosowaniu. Elektronicy zdobyli wiedzę m in.na temat najnowszych przyrządów pomiarowych produkowanych przez znaną firmę BIALL oraz zachwycali się nowoczesnymi oświetleniami  typu LED. Elektrycy natomiast wykazali duże zainteresowanie  rozdzielnicami i innymi produktami  instalacji energetycznych znanych firm.
Na targach uczniowie zdobyli wiedzę na temat techniki,  z korą mogą mieć styczność, jeśli będą pracować  w zawodzie, dzięki czemu po ukończeniu szkoły poza wiedzą teoretyczną będą potrafili wykorzystywać najnowsze technologie.
Opiekunami podczas wycieczki byli mgr Aneta Todor-Świerczek i mgr Grzegorz Żmudka.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Wizyta w Egzotarium w Sosnowcu

Egzotarium w Sosnowcu

4 marca klasa IIa oraz IIIa odwiedzila Egzotarium w Sosnowcu. Uczniowie brali udział w warsztatach z Architektury Krajobrazu:  Dobieranie sposobów sadzenia, przesadzania i stabilizacji roślin, Prace pielęgnacyjne dotyczące roślin ozdobnych oraz Biologii: Barwniki fotosyntetyczne roślin, Cechy charakterystyczne roślin okryto i nagonasiennych.

Część botaniczna Egzotarium obejmuje ponad 80 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata. Należą do różnych grup ekologicznych i reprezentują określone formacje roślinne: pustynne i półpustynne, tropiki amerykańskie i azjatyckie, formacje ciepłego klimatu śródziemnomorskiego, wysp oceanicznych i inne. Stała ekspozycja zwierząt w Egzotarium obejmuje głównie ryby i gady. Faunę gadów reprezentuje około 15 gatunków, w tym: krokodyl nilowy, boa tęczowy, pyton tygrysi i siatkowy oraz 6 gatunków żółwi. Kolekcja ptaków jest niewielka i obejmuje kilkanaście gatunków głównie papug.

Szkoła zawodowa z perspektywy pracodawcy

Certus

 

W dniu 02 marca 2015 r., została zawarta umowa o stałej współpracy między Zakładem Usług Przemysłowych Certus Sp. z o.o. w Olkuszu a Zespołem Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu. Umowę podpisali Pan Wojciech Górnik Prezes Zarządu Zakładu Usług Przemysłowych Certus Sp. z o.o. oraz Pani Aldona Nowicka Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Sukces słuchacza ZS Nr 1 w Olkuszu

Sukces

 

Słuchacze i absolwenci ZS Nr 1 w Olkuszu, odnoszą sukcesy w swojej działalności społecznej i zawodowej oraz sławią imię Polski w Europie i świecie.
Przykładem jest społeczna działalność  Pana Roberta Tracza -  słuchacza Szkoły Policealnej Technik masażysta, która kształci bezpłatnie w systemie stacjonarnym w Zespole Szkół  Nr 1 CKU w Olkuszu.
Pan Robert Tracz - właściciel gospodarstwa ekologicznego w Osieku, był jednym z uczestników  Targów Grüne Woche 2015 w Berlinie.  To największe światowe, ekologiczne targi, promujące agrokulturę, specjały lokalne, regionalne i tradycyjne.

W "Mechaniku" znów oddawali krew

Oddawanie krwi

 

Zbiórki krwi są w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu cyklicznym przedsięwzięciem.
W dniu 2 marca 2015  r., uczniowie ZS Nr 1  po raz kolejny poddali się donacji. Pierwsza zbiórka krwi miała miejsce w popularnym „Mechaniku”  13 lutego 2013 r. Akcje pobierania krwi w Szkole przy ul. Górniczej 12 w Olkuszu,  odbywają się dwa razy w roku, a  przeprowadzane są przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 1 marca już po raz piąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o ludziach tworzących po II wojnie światowej podziemie niepodległościowe, które stanowiło kontynuację działań niepodległościowych z okresu okupacji niemieckiej a także było pierwszym odruchem samoobrony polskiego społeczeństwa przeciwko narzuconej nam komunistycznej władzy. Przez szeregi „Żołnierzy Wyklętych” przewinęło się około 250 – 300 tysięcy ludzi z czego ponad 5 tys. osób zostało skazanych przez sądy wojskowe na kary śmierci, ponad 21 tys. zmarłych i zamordowanych w więzieniach, bliżej nieznana liczba zabitych w trakcie tysięcy pacyfikacji ciągnących się przez pierwsze 10 powojennych lat oraz około 20 tys. zamordowanych bez sądu w siedzibach urzędów bezpieczeństwa. Pamiętajmy.
Wygenerowano w sekund: 0.31
4,515,664 unikalne wizyty