Szczęśliwy numerek
na dzień 18 .12.2014 r.

Ostatnie artykuły

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

POWIATOWY TEST ONLINE Z HISTORII

Test

100 ROCZNICA WYBUCHU I WOJNY ŚWIATOWEJ.

Powiatowy Test z Historii to atrakcyjny sposób popularyzacji wiedzy o czasie I wojny światowej - wiedzy przekazanej w formie zabawy z możliwością współzawodnictwa na odległość.

Zawodnicy musieli wykazać się: wiedzą o I wojnie światowej  i znajomością historii Powiatu od wybuchu I wojny światowej do 11 listopada 1918 roku.

Wspomnień czar w olkuskim "Mechaniku"

Wspomnienie

Jubileusz 115-lecia Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, obchodzony w roku szkolnym 2014/2015, jest okazją do wspomnień o społeczności, która tworzyła historię Szkoły.

W dniu 7 listopada 2014 r. w olkuskim „Mechaniku”, miał miejsce „Wieczór Wspomnień”, w którym uczestniczyła Dyrekcja Szkoły, emerytowani i obecni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, jej Absolwenci oraz Uczniowie.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w naszej GALERII.

FRANKENSTEIN

Wycieczka

Środa, 22 października 2014, była dniem w którym klasy 3g i 2e logistyków uczestniczyły w wyjeździe do teatru na spektakl w języku angielskim pt,, FRANKENSTEIN". Mimo, iż dzień był dżdżysty, a w drodze na zbiórkę uczniom dokuczał chłód i deszcz, to wszyscy uczniowie szczęśliwie dotarli na miejsce zbiórki, więc punktualnie o godz. 7:50 autobus ruszył spod hotelu Victoria w kierunku Krakowskiego Centrum Kultury „Rotunda”.

Wycieczka zawodoznawcza

Wycieczka

W dniach 30-31 października 2014 roku, uczniowie z klas 1e i 1g uczestniczyli w dwudniowej wycieczce zawodoznawczej, podczas której odwiedzili firmy: DB Schenker w Młochowie, FESTO w Jankach i GEFCO w Natolinie oraz odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie poznali bliżej swój zawód i jego specyfikę, ponadto przedstawiciele firm zwrócili uwagę na te aspekty nauki uczniów, które są wyjątkowo ważne podczas rekrutacji – jeden aspekt był wspólny, na rozmowach kwalifikacyjnych padało identyczne zdanie: „Can we continue the rest of the conversation in English or German?”

Fizyka dla młodego technika

Konkurs

Wyniki z konkursu " Fizyka dla młodego technika" przeprowadzonego  na Platformie Moodle Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Konkurs fizyczny " Fizyka dla młodego technika" odbył się 27 października 2014 roku zgodnie  z opracowanym regulaminem. Do konkursu przystąpiło w sumie 44 uczniów (5 uczniów klas III technikum oraz 39 uczniów klas II technikum).

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce (w kategorii najlepszy uczeń)  : Kamil Jurczyk (kl II d) - 100% , Kuś Piotr (kl IId) -100%, Piotr Wąsiel (II f) - 100%

I miejsce ( w kategorii  najaktywniejsza klasa) - II b TPS.

Gratuluję :)

Organizator konkursu - Wioletta Hudzińska.

Dni Kultury Krajów Niemieckojęzycznych

Emigracja

W dniach 29 i 30 października 2014 r., w naszej Szkole odbyły się Dni Kultury Krajów Niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria). Przez szkolne radio „Mechanik”, na przerwach,  rozbrzmiewała niemiecka i austriacka muzyka klasyczna i współczesna. Dźwięki J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. van Beethovena były z pewnością odmianą dla młodzieży, często słuchającej muzyki rozrywkowej. Niemiecka muzyka współczesna, np.  techno (Kraftwerk), rock (Scorpions) muzyka elektroniczna (Tangerine Dream), lubiana przez uczniów, dodała im wiele energii.

Stres pod kontrolą w olkuskim Mechaniku

Stres

W dniu 29 października 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbyły się warsztaty profilaktyczne „Stres pod kontrolą”,  prowadzone dla klas maturalnych, przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu: panią mgr Agnieszkę Patrzałek oraz panią mgr Małgorzatę Sołtysik-Ścisłowską.W dniu 29 października 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbyły się warsztaty profilaktyczne „Stres pod kontrolą”,  prowadzone dla klas maturalnych, przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu: panią mgr Agnieszkę Patrzałek oraz panią mgr Małgorzatę Sołtysik-Ścisłowską.

Warsztaty na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska

Warsztaty

28 października uczniowie klasy IIIA przy małym wsparciu uczennic z klasy IIA brali udział w warsztatach zorganizowanych na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Na warsztatach poruszano zagadnienia dotyczące głównie przeglądu systematyki i morfologii roślin mięsożernych. Prowadzący omówili z uczestnikami systemy wabienia i chwytania owadów przez rośliny mięsożerne, na żywych egzemplarzach. Zaprezentowali kultury in vitro roślin mięsożernych. Uczestnicy wykonywali preparaty mikroskopowe z liści rosiczek i włosków chwytnych muchołówek. Obserwowali narządy chwytne z użyciem technik mikroskopowych – przy użyciu binokularów i mikroskopów.

Wycieczka do Szczawnicy

Szczawnica

Wbrew zapowiadającej się złej pogodzie na dni 15-17 października uczniowie klas: 2b, 3e, 4e i 4g wraz z opiekunami:  mgr Karoliną Gawron, inż. Edytą Haberka, mgr Martą Janczak, inż. Tomaszem Kluczewskim oraz mgr inż. Moniką Wiercioch mogli cieszyć piękną polską jesienią na wycieczce do Szczawnicy.

PAŹDZIERNIK Z TOYOTĄ

Toyota

23.10.2014 zakończył się cykl październikowych wycieczek do Toyoty Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu na którą jako ostatnia wybrała się klasa IVe z wychowawcą Martą Janczak oraz asystentem Leszkiem Królem. Wcześniej Zakład odwiedziły kolejno: klasa IIIZSZ pod opieką wychowawcy Arkadiusza Kasprzyka  oraz klasa II ZSZ  z wychowawcą Krzysztofem Jurgą.

XLI edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej

olimpiada

Rozpoczęła się XLI edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej. Zawody I stopnia (eliminacje szkolne) odbyły się 24 października 2014 r. o godz. 9.45 w sali audytoryjnej CKU. Do udziału w eliminacjach szkolnych przystąpiło 25 uczestników z klas IVe, IVh, IVf  oraz IIIe i IIf.