Szczęśliwy numerek
na dzień 25 .11.2014 r.

Ostatnie artykuły

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Mechanik na PUMIE 2014

Puma

W miesiącu październiku 2014 r. instrumentaliści z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wraz z zespołem wokalnym Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu ul. Jana Kantego 4, wzięli udział w V Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA 2014.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w ZS Nr 1 w Olkuszu

DEN

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2014/2015 był obchodzony w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu.

W uroczystości uczestniczyli: Barbara Rzońca – Starosta Powiatu Olkuskiego, Robert Herzyk – Przewodniczący Rady Powiatu, Waldemar Mendak – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Danek Ziarno - Przewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki,  Marek Krzykawski – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Olkuszu,  społeczność ZS Nr 1, zaproszeni nauczyciele z innych szkół, zasłużeni pracownicy szkoły.

II edycja Akademii Młodego Technika w "Mechaniku"

ATM_2014

Akademia Młodego Technika, działa w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu od  roku szkolnego 2013/2014.  Jest to laboratorium zawodowych praktyk edukacyjnych.

Podczas zjazdów młodzi adepci nauki zdobywają umiejętności praktyczne z różnych dziedzin wiedzy technicznej. Podstawą zajęć jest eksperyment.

Projekt jest realizowany w dobrze wyposażonym Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZS Nr 1 w Olkuszu.

I rocznica odsłonięcia popiersia Petera Westena

Peter Westen

W dniu 4 października 2014 roku, na Starym Cmentarzu w Olkuszu, delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości z okazji pierwszej rocznicy odsłonięcia popiersia Petera Westena, wybitnego austriackiego przedsiębiorcy, który w Olkuszu utworzył fabrykę naczyń. Delegacje biorące udział w uroczystości złożyły kwiaty pod popiersiem a całą uroczystość poprowadził Adam Przewięźlikowski – przewodniczący Społecznego Komitetu Upamiętniania Petera Westena.

Wycieczka Zawodo znawcza do Toyota Motor Poland

Zawodo znawcza

W dniu 03.10.2014r. klasa III ZSZ wraz z opiekunami mgr Arkadiuszem Kasprzykiem i mgr Piotrem Grzanką, uczestniczyła w wycieczce Zawodo znawczej, do zakładu  Toyota Motor Poland w Wałbrzychu zorganizowanej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem wycieczki było zapoznanie uczestników z systemem i poszczególnymi etapami produkcji silników benzynowych, manualnych i automatycznych skrzyń biegów, oraz etapami procesu technologicznego wytwarzanych elementów - odlewnia, obróbka plastyczna, obróbka cieplna, obróbka skrawaniem, montaż, kontrola jakości.

Powiatowe Zawody w Tenisie Ziemnym

Tenis

W dniu 30 X 2014 na Czarnej Górze w Olkuszu odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Ziemnym. Podobnie jak w ubiegłym roku I miejsce wywalczył Reprezentujący barwy naszej szkoły Kamil Bajer z klasy IIIe. Drugi z naszych reprezentantów-Damian Piasny z I zsz zajął miejsce poza pierwszą szóstką.

Opiekunem reprezentacji szkoły był mgr Adam Borecki.

Sztafetowe biegi przełajowe

Biegi

Pierwszy sukces sportowy w tym roku szkolnym w sztafetowych biegach przełajowych. Wybiegaliśmy pierwsze miejsce w Powiecie.

Oto Nasi zwycięzcy :

1. Mączka Piotr
2. Basoń Piotr
3. Olejnik Paweł
4. Jabłoński Szymon
5. Dąbrowski Piotr

6. Tyliba Kamil
  7. Szymczyk Damian
  8. Węglarz Paweł
  9. Czarnota Patryk
10. Klich Mateusz

8 października jedziemy do Nowego Targu na zawody wojewódzkie.

Trzymajcie kciuki za chłopaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szkolne Koło Wolontariatu

Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2002/2003. W roku 2004 nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem „Res Sacra Miser” w Olkuszu.

Zadbaj o swoją przyszłość!

Jurajski

Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, czyli popularny „Mechanik” jest obecnie największą szkołą zawodową w powiecie olkuskim. Bardzo szeroka oferta edukacyjna i różnorodność kierunków kształcenia, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, powoduje, że szkoła stała się atrakcyjnym miejscem kontynuowania nauki, co znajduje swoje odzwierciedlenie w bardzo udanym naborze w ostatnich latach. Jest to niezwykle pozytywna tendencja biorąc pod uwagę fakt, że szkolnictwo zawodowe w Polsce jest znowu coraz bardziej doceniane, a potrzeby rynku pracy  wymuszają na młodych ludziach właściwe planowanie swojej kariery zawodowej i dokonywanie właściwych wyborów. Takim wyborem jest nowoczesna, dobrze wyposażona  szkoła zawodowa, która daje duże możliwości absolwentom w obliczu dzisiejszego deficytu fachowców w wielu ważnych dla gospodarki branżach.

Futsal 2014/2015

Futsal

Ruszyła I kolejka Szkolnej Ligi Futsalu - szczegóły na SZKOLNEJ LIDZE FUTSALU.

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska noc Naukowców

W dniu 26 września czternastu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu pod przewodnictwem mgr Wioletty Hudzińskiej oraz mgr Lucyny Tomsi brało udział w ósmej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców.