Szczęśliwy numerek
na dzień 04.03.2015 r.
17

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

KONKURS W MECHANIKU

Krajobraz

 

V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu „Miejski ogród z recyklingu”.
Już w dniach 11-12  grudnia 2014 r. odbędą  się eliminacje szkolne do V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU pod hasłem „Miejski ogród z recyklingu”, który odbywa się pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału  w Konkursie uczniów klas II-IV kierunku technik architektury krajobrazu z naszej szkoły.
Więcej informacji: Joanna Stachowicz – Kałużna

MATURZYSTO!

Bibliografia

 

Piszesz wypracowanie lub wygłaszasz referat? Przygotowujesz prezentację maturalną? Nie zapomnij podać informacji, z czego korzystasz! Podając dane bibliograficzne - zachowujesz prawa autorskie! Warunkiem przystąpienia do matury jest oddanie w terminie bibliografii do Twojej prezentacji.
Zapraszam maturzystów na szkolenie z zakresu opisu bibliograficznego, które odbędzie się w audytorium CKU, 11 grudnia o godzinie 13:10.

System monitoringu w ZS Nr 1 w Olkuszu

MonitoringZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu wzbogacił się o system monitoringu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w Szkole, PZU SA sfinansował montaż i monitoring w „Mechaniku”. Monitoring w ZS Nr 1 funkcjonuje już w budynku nr 1, w nowoczesnym Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Górniczej 12, w budynku nr 2 przy ul. Górniczej 14, jak również w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Legionów 1 w Olkuszu.
Monitoring zabezpiecza majątek szkoły, co jest nie do przecenienia dla ochrony nowoczesnej bazy technologiczno-dydaktycznej popularnego „Mechanika” - podkreśla Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1. Jesteśmy dość zdyscyplinowana społecznością jak przystało na Szkołę z certyfikatem Szkoła bez Przemocy. Jednak szkoła posiada dość duży majątek, jest kilka budynków, kosztowne wyposażenie, place i parkingi. To wymaga poszanowania, w czym pomaga monitoring. Kamery na szkolnych korytarzach obligują wszystkich do kulturalnych zasad przebywania razem” - wypowiadają się uczniowie uczestniczący w przeprowadzonej sondzie korytarzowej. ZS Nr 1 doposażony w monitoring spełnia lepiej swoją funkcję dydaktyczną.

Św. Mikołaj w ZS Nr 1 w Olkuszu

Mikołaj

W dniu 6 grudnia 2014 r., całą społeczność w ZS Nr 1 Olkuszu, odwiedził Święty Mikołaj. Korowód Świętego Mikołaja rozpoczął swoje wizytę od odwiedzin Dyrekcji Szkoły. Św. Mikołaj, wraz ze swoją świtą, a to śnieżynkami, diabłami, reniferami, pomocnikami dzwoniącymi dzwonkami, uczniem – muzykiem grającym na akordeonie, przybył do uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły. Dotarł do wszystkich budynków popularnego „Mechanika”.

Dźwięk dzwonków, śpiewy, brzmienie akordeonu, oznajmiały wszystkim, że zbliża się orszak Św. Mikołaja.  Każda klasa, przyjmując tak znamienitych Gości, wykonała zadanie świadczące o talentach uczniów. Piękne stroje uczestników orszaku, czerwone czapeczki Mikołajów klasowych, słodycze otrzymane od Świętego Mikołaja, zdjęcia z barwnym orszakiem wykonane dla każdej klasy, stanowiły miłą, oprawę szkolnych „Mikołajków” i wprowadzały w przedświąteczny nastrój. Event został przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Małgorzaty Żurek.

III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Jeziorański

 

"Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100-rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego".
Jurorzy konkursu, przedstawiciele Portalu polskieradio.pl, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przyznali  III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych audycji nagranej przez młodzież  naszej Szkoły. Gratulacje dla Młodych Radiowców!
Audycji moża wysłuchać na polskieradio.pl/5/3/Artykul/1310936. Wyniki-konkursu-Od-Radia-Wolna-Europa-do-wolnej-Polski-100-rocznica-urodzin-Jana-Nowaka Jeziorańskiego.

Laureaci z "Mechanika" na Gali Kształcenia Zawodowego

Laureaci

 

W dniu 2 grudnia 2014 r. podczas Gali zorganizowanej przez Departament Edukacji Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Krzysztof Rolka i Ernest Galicki – uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, zostali nagrodzeni za zajęcie prestiżowego I miejsca w konkurencji „Diagnostyka elementów mechatroniki samochodowej” - w IV edycji konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”.

KONKURS SZKOŁA ZAWODOWA - MÓJ WYBÓR

Zawodowcy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie „Szkoła zawodowa – mój wybór”, który jest organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest upowszechnianie kształcenia zawodowego poprzez wybór i prezentację najlepszych prac uczniów. Zadaniem uczestników będzie wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.

Więcej informacji: Joanna Stachowicz – Kałużna oraz na stronie na stronie MEN.

Warsztaty geoinformatyczne ArcGis online

Warsztaty

W dniu 19.11.2014 uczniowie klas geodezyjnych II a oraz IVg uczestniczyli w warsztatach geoinformatycznych ArcGis online. Geoinformatyka to w obecnych czasach najszybciej rozwijająca się dziedzina geodezji wszechobecna w różnorodnych opracowaniach kartograficznych i znajomość jej podstaw jest niezbędna w obecnej pracy każdego geodety. Zajęcia odbyły się na Politechnice Wrocławskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej, czyli w skrócie Dzień GIS-u (ang. GISDay), który obchodzony jest w ramach Tygodnia Świadomości Geograficznej. Główną ideą Dnia GIS-u jest popularyzacja geoinformatyki oraz prezentacja możliwości, które niesie za sobą wykorzystanie Systemów Informacji Geograficznej w administracji, szkolnictwie, przemyśle, usługach, a także życiu codziennym.

Msza Święta w intencji ZS Nr 1 w Olkuszu

Msza

 

W odpustową niedzielę, 30 listopada 2014 r., w Bazylice p/w. Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, o godz. 10.00, w kontekście Jubileuszu 115-lecia Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, została odprawiona uroczysta Msza Święta, zamówiona w intencji zmarłych pracowników, absolwentów i uczniów Szkoły przy ul. Górniczej 12. Społeczność ZS Nr 1 pragnęła w ten sposób oddać szacunek osobom związanym z „Mechanikiem”.

Warsztaty fizyczne

Fizyka

 

W październiku 2014 r. uczniowie klas II i III technikum brali udział w warsztatach fizycznych organizowanych przez pracowników Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Uczestnicy warsztatów wykonywali doświadczenia fizyczne (np. wyznaczanie powiększenia obrazu za pomocą soczewki) zgodne z podstawą programową na IV etapie edukacyjnym oraz mieli możliwość wysłuchania wykładu połączonego z pokazami fizycznymi z wybranych działów fizyki (np. elektromagnetyzm, prąd elektryczny itp.)
Wyjazdy na warsztaty fizyczne przy współpracy z wychowawcami klas II i III zorganizowała pani mgr Wioletta Hudzińska.

Antywampiry znów w "Mechaniku"

Antywampiry

 

W dniu 28 listopada 2014  r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się akcja pobierania krwi, która w popularnym „Mechaniku” jest  cyklicznym przedsięwzięciem.
Pierwszy raz młodzież szkoły przy ul. Górniczej 12, oddała krew  13 lutego 2013 r. Zbiórki krwi w ZS Nr 1  odbywają się dwa razy w roku a przeprowadzane są przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Wygenerowano w sekund: 0.17
4,322,846 unikalne wizyty