Szczęśliwy numerek
na dzień 24.10.2014 r.
22

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

"Mechan" w ogrodzie

Któż nie chciałby mieć pięknego ogrodu, wspaniale kwitnących roślin, bujnie rosnących krzewów? Aby cieszyć się właśnie takim ogrodem bardzo duże znaczenie ma umiejętne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i uprawowych.
Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu uczą się pod okiem nauczycieli właściwego postępowania z roślinami. Nabywają umiejętności odpowiedniego przycinania roślin, podlewania, nawożenia i wielu innych czynności potrzebnych w pielęgnacji roślin. Wiedzą jaki sprzęt potrzebny jest do wykonania poszczególnych zabiegów i jak go właściwie użyć. Zobaczcie sami!

Logistycy z wysokim wynikiem w TransEDU!

Turniej TransEDU to inicjatywa oparta na giełdzie transportowej systemu Trans.eu. W tegorocznej rozgrywce wzięli udział także uczniowie naszego technikum logistycznego. Podczas turnieju wcielili się w rolę właścicieli firmy transportowych zmagających się z codziennymi problemami wyboru najlepszych ofert, brakiem płatności za wykonaną usługę itp.
W piątej grze, w której brali udział studenci i uczniowie kierunków logistycznych z pięciu różnych województw jeden z naszych uczniów - Miłosz Piątek z klasy IIg znalazł się w pierwszej trójce najlepszych osób!
Poznanie oprogramowania stosowanego w firmach transportowych, świetna zabawa i możliwość wygrania cennych nagród - tak w kliku słowach można podsumować całe przedsięwzięcie TransEDU!
Uczymy się przez zabawę - ze znakomitym wynikiem ;)

Zakończenie cyklu kształcenia dla klas trzecich ZSZ w ZS Nr 1 w Olkuszu

W dniu 13 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbyło się uroczyste zakończenie cyklu kształcenia dla klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
W akademii uczestniczyli: Dyrekcja ZS Nr 1, absolwenci i nauczyciele.
"Od tej chwili zaczyna się dla Was okres dorosłości, odpowiedzialności i nabywania doświadczeń. Warto podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Wasz sytuacja finansowa może być dobra, jeśli właściwie wykorzystacie w pracy zawodowej Waszą wiedzę zdobytą w szkole. W czasach obecnych potrzeba fachowców. Posiadacie solidne podstawy zawodowe, aby znaleźć swoje miejsce na rynku pracy.
Życzę Wam stałych umów o pracę i dobrych zarobków."
- powiedziała Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1, zwracając się do absolwentów.
Każdy absolwent otrzymał klucz - jako symbol przepustki do pomyślnej przyszłości.
Oprawę artystyczną przygotował mgr Leszek Król.
Klasy ZSZ kończące w r. szk. 2013/2014 cykl kształcenia w ZS NR 1:
Klasa III a ZSZ - wychowawczyni - pani Edyta Haberka, asystent - mgr inż. Robert Pakuła
Klasa III b ZSZ - wychowawca - pan Jacek Barański, asystent - pan Wojciech Marzęcki.

Ogłoszenie!

UWAGA, UWAGA!!! Trwa rekrutacja na kursy z projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce"

w roku szkolnym 2014/2015.

Dokumenty zgłoszeniowe oraz wszelkie informacje dotyczące zapisów dostępne są w sekretariacie

CKU ZS Nr 1 w Olkuszu oraz u wychowawców klas, do których należy złożyć wypełnione dokumenty

w nieprzekraczalnym terminie do 18 czerwca 2014 r.

Poniżej dostępny jest Regulamin uczestnictwa w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce"

Pobierz Regulamin uczestnictwa w projekcie (.doc) - kliknij!

Uczeń "Mechanika" z wizytą studyjną w Turyngii

W dniach 4-10 maja 2014 r. Przemysław Bąchór, uczeń klasy IIe Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, uczestniczył w wizycie studyjnej w Turyngii, zorganizowanej w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Celem wyjazdu było poszerzenie wiadomości i umiejętności związanych z zawodem, zapoznanie się z kulturą niemiecką i poznanie systemu nauczania w Niemczech.
To już trzecia wizyta studyjna uczniów "Mechanika" w Turyngii (2012 r. Maciej Sioła; 2013 r. Aleksandra Ładoń i Patrycja Wikira). Podczas wizyty Przemysław Bąchór wziął udział w zajęciach z zakresu branży mechatronicznej w szkole zawodowej SBSZ Jena Goschwitz.
Uczeń odbył specjalistyczne zajęcia m. in. z sensoryki, programowania sterowników, realizowania programu realizującego wysuw tłoczysk siłowników, obsługiwania programu wykorzystującego zastosowanie silników trójfazowych... Czytaj dalej - kliknij!

Nowoczesne metody nauczania w Olkuszu - kształcenie na odległość

Dynamiczny rozwój i coraz szybszy dostęp do technologii informacyjnej powoduje upowszechnianie nowych form kształcenia, jedną z nich jest e-learning - kształcenie na odległość. Jest on jednym z możliwych modeli nauczania.
Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu w 2013 i w 2014 uczestniczył w projekcie "Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie".
29 maja 2014 r. w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowująca projekt. Do zaprezentowania rozwiązań KNO realizowanych w szkole została poproszona Dyrektor Aldona Nowicka jako reprezentant województwa małopolskiego. Działania, które są wdrażane w szkole z wykorzystaniem platformy Moodle zostały bardzo wysoko ocenione przez przedstawicieli Kuratorium Małopolskiego, Urząd Marszałkowski oraz w-ice Dyrektora KOWEZiU Witolda Woźniaka.
Obszary wdrażania KNO w szkole to:
Obszar dydaktyczny z wykorzystaniem platformy e-learningowej:
- zajęcia dodatkowe,
- sprawdziany,
- przygotowanie do egzaminów zewnętrznych,
- konkursy szkolne,
- prowadzenie kursów kwalifikacyjnych.
Z nowym rokiem szkolnym, platforma będzie wykorzystywana również w:
- Akademii Młodego Technika,
- projektach wychowawczych i uczniowskich,
- pracach samorządu szkolnego,
- wspomagania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Wykorzystanie tej metody nauki w Zespole Szkół Nr 1 to odpowiedź na dynamiczne zmiany we współczesnym procesie edukacyjnym, które umożliwią udział w kształceniu się przez całe życie.

Święto szkoły bez przemocy!

Tak! Święto szkoły bez przemocy! Jak wykazały ankiety przeprowadzone wśród uczniów ZS Nr 1 i ich rodziców Szkoła jest placówką w pełni bezpieczną. Dzięki wieloletniej pracy Dyrekcji, pedagoga, nauczycieli i pracowników w Mechaniku młodzież czuje się bezpiecznie.
2 czerwca uczniowie naszej Szkoły uczyli się i bawili jednocześnie. Obok gier i zabaw sprawnościowych odbywających się na boiskach i w sali gimnastycznej, młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji na temat "Złość, agresja, przemoc". Uczyła się oceniać różne negatywne zachowania. Dawała przykłady takich zachowań. Nie zabrakło też historii. W dwudziestą piątą rocznicę pierwszych wolnych wyborów uczniowie rozwiązywali test zatytułowany "25 lat wolności".
Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników FUTSALU (szkolnych zawodów w piłkę nożną halową). Pani Dyrektor Aldona Nowicka wręczyła nagrody zwycięzcom oraz dyplomy pozostałym uczestnikom. Oto zwycięzcy:
- I miejsce drużyna z klasy IVg/III ZSZ "Wolni Farmerzy"
- II miejsce "Mechanik Team"
- III miejsce drużyna z klasy IIIf "Crazy Team"
- I miejsce w kategorii fair play zajęła drużyna z klasy I ZSZ.
Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców ufundowała młodzieży mnóstwo słodyczy. Ich rozdanie rozpoczęło szkolny piknik. Całość imprezy uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego prowadzonego przez Panią Edytę Haberkę. Pomimo nieciekawej pogody wszyscy świetnie się bawili.
Wspaniała Szkoła! Wspaniała Impreza! Wspaniali Uczniowie! Wspaniała Dyrekcja! Wspaniali Nauczyciele!
DZIĘKUJEMY. ORGANIZATORZY. GALERIA ZDJĘĆ - kliknij!

Młodzi głosują!

Młodzieżowe wybory do parlamentu europejskiego za nami - "Młodzi głosują 2014".
W ogólnopolskim projekcie wzięło udział 1280 szkół, zagłosowało 151271 uczniów -
w tym 406 w naszym "Mechaniku"!
Dla uczniów ZS Nr 1, był to sprawdzian dojrzałości obywatelskiej. Frekwencja w "Mechaniku"- 96% - wynik, który pokazuje, że młodemu pokoleniu znane są wartości charakteryzujące współczesnego patriotę. Jeśli do tego dodamy, że kilkuset uczniów wzięło udział na szkolnej platformie Moodle w teście dotyczącym UE (z dobrymi rezultatami), staje się jasne, że Młodzież, pragnie świadomie uczestniczyć w życiu polityczno - społecznym Polski!
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami wyborów na stronie Organizatora: Oficjalne wyniki młodzieżowych wyborów do Parlamentu Europejskiego - kliknij!

Projekt edukacyjny z języka niemieckiego

Realizacja projektu edukacyjnego z języka niemieckiego: "Rozmowa kwalifikacyjna" - praca w charakterze "au-pair" dobiegła końca. W ramach projektu uczennice kl. IIIa. Aleksandra Ładoń, Katarzyna Czarnota oraz Patrycja Wikira pod opieką pani Sylwii Zawada, wykonały słowniczki tematyczne, wypełniły formularz zgłoszeniowy, zapoznały się z pracą opiekunek poprzez wywiady. Dziewczęta nauczyły się tez wyszukiwać ofert pracy na niemieckich stronach internetowych, jak również miały możliwość napisania listu do rodziny goszczącej.

Ostatnim etapem projektu była rozmowa kwalifikacyjna w języku niemieckim w firmie Mikroserwis, rekrutującej kandydatów do pracy w charakterze opiekunów, która odbyła się dnia 16.05.2014 r.w Krakowie.
Teraz pozostało nam już tylko czekać na wyniki, które ogłoszone zostaną pod koniec maja ;)

SZCZYPIORNIAK

W dniach 22-23 maja na Hali MOSiR w Olkuszu odbył się VI Memoriał im. J. Kazibuta w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Jak co roku reprezentacje naszej szkoły osiągnęły bardzo dobre wyniki zajmując: dziewczęta - 2 miejsce a chłopcy - 3 miejsce w turnieju. Na szczególną pochwałę zasługuje jednak drużyna dziewcząt, która osiągnęła swój życiowy rezultat. Oto skład: Kamila Kordaszewska, Kamila Stach, Anna Juzaszek, Monika Sikora - kl. Ia , Sylwia Banek, Katarzyna Czarnota, Martyna Baldy, Katarzyna Kowalska, Jolanta Gajdziszewska, Anna Pilch - kl. IIIa, Karolina Niezabitowska, Ewa Drozdowska - IIa. Natomiast chłopcom zabrakło trochę szczęścia albo inaczej 1 bramki do I miejsca w turnieju. Drużyna męska zagrała w składzie: Konrad Sioła, Rafał Szczepankiewicz - IV g, Damian Rogóż, Mateusz Czarnota, Dawid Działach - IIIe, Szymon Półkoszek, Dawid Ścigaj - IIa, Rafał Sioła - I ZSZ, Patryk Czarnota - IIId, Przemysław Bąchór, Oskar Ptaszek, Piotr Demianiuk, Damian Szymczyk - IIe, Damian Kluczewski Ie. Opiekunem drużyn była p. Anna Korczyk. Uczniowie zostaną uhonorowani dyplomami, medalami i nagrodami dnia 13 czerwca podczas Spartakiady Dzieci i Młodzieży MiG Olkusz.
Serdecznie gratulujemy.

Zakończenie I edycji Akademii Młodego Technika

Akademia Młodego Technika to innowacyjny projekt realizowany od 14 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację kształcenia zawodowego. W dniu 17 maja 2014 r. w ZS Nr 1 CKU, odbyło się uroczyste zakończenie cyklu warsztatów prowadzonych w ramach AMT.
Indeksy oraz okolicznościowe Dyplomy otrzymało 64 młodych adeptów nauki.
Przez 6 weekendów dzieci i młodzież z ziemi olkuskiej w nowoczesnych pracowniach CKU, poznawali tajniki wiedzy z różnych dziedzin techniki. Zajęcia miały charakter praktyczny, co było szczególnym atutem w nabywaniu technicznych umiejętności.
Umieć zbudować silnik elektryczny i mieć dopiero 10 lat! Wykonać pierwszy krok aby zbudować robota prawie takiego, jak Transformers, przeprowadzić operację na wieprzowym sercu i nie zemdleć - to niektóre umiejętności, które nabyli absolwenci ATK... Czytaj dalej - kliknij!

Wygenerowano w sekund: 0.17
3,999,498 unikalne wizyty