Szczęśliwy numerek
na dzień 21.04.2015 r.
2

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ContentGimnazjalisto!
Zapraszamy na Dzień Otwarty
29 kwiecień godzina 9:00.
Będzie istniała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną i uczestniczenia w lekcjach pokazowych.
Pobierz formularz zgłoszeniowy
Zaproszenie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

 

 

Konkurs plastyczny na logo Szkoły, nazwę i ilustrację kierunków kształcenia w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, w formie graffiti.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Konkurs rozpoczyna się 28 stycznia 2015 roku, a kończy się 13 lutego 2015 roku.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu. Regulamin znajduje się TUTAJ.

Powiatowa Drużynowa Licealiada w Tenisie Stołowym

Tenis stołowy

 

W dniu 19.01.2015r., reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym. Drużyna chłopców w składzie Kamil Bajer 3E i Piotr Kuś 2D, zajęła 1 miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy sukcesu, tym bardziej, iż turniej stał na bardzo wysokim poziomie.
Życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.
Opiekun: mgr K.Jurga

Świąteczne kolędowanie na półrocznej wywiadówce w ZS Nr 1

EmeryciW dniu 22 stycznia 2015 r. w ZS Nr 1 w Olkuszu, odbył się Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd dla rodziców uczniów, zorganizowany w ramach półrocznej wywiadówki. Świąteczne kolędowanie dla rodziców podkreśla rodzinną atmosferę „Mechanika”. W trakcie koncertu miało miejsce uroczyste pożegnanie pracowników obsługi ZS Nr 1, odchodzących na emeryturę: Pani Ewy Kulig, Pani Grażyny Trzcionkowskiej, Pani Zofii Głowackiej. „Wzorowa praca Pań współtworzyła domową atmosferę naszej Szkoły. W jej murach zastępowałyście Panie uczniom ich rodziców. Do Was młodzież często przychodziła podzielić się swoimi radościami i troskami” - podkreśliła Pani Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1. Serdeczne podziękowania za pracę i trud Pań odchodzących na zasłużoną emeryturę, złożyła Pani Barbara Rzońca – przedstawicielka Zarządu Powiatu w Olkuszu. Program artystyczny w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego  przygotowały Panie: Edyta Haberka, Alicja Chmiest i Joanna Woszczek. Zdjęcia w GALERII.

Wizyta przedstawicieli Certus Sp. z o.o.

Cerbus

 

Wizyta przedstawicieli kadry zarządczej Zakładu Usług Przemysłowych Certus Sp. z o. o. w ZS Nr 1 w Olkuszu. W dniu 22 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu - miała miejsce wizyta przedstawicieli kadry zarządczej Zakładu Usług Przemysłowych Certus Sp. z o. o. w Olkuszu.

Z młodzieżą spotkali się: Pan Wojciech Górnik Prezes Zarządu oraz Pan Mariusz Paś Dyrektor Techniczny. Zakład Usług Przemysłowych Certus Sp. z o. o. jest producentem i dostawcą najwyższej jakości usług i rozwiązań z zakresu produkcji przemysłowej. Nie jest przypadkiem, że przedstawiciele tak renomowanej i rozwojowej firmy przybyli do popularnego „Mechanika”. Firmę Certus  i ZS Nr 1 łączy wspólny cel, którym jest  inwestowanie w młodych fachowców, aby podnosili swoje kwalifikacje zawodowe na bazie najnowocześniejszych technologii.

spotkanie z Pracownicami olkuskiego Sanepidu

Rak

 

Dnia 19 stycznia odbyło się spotkanie z Pracownicami olkuskiego Sanepidu dotyczące „Profilaktyki Raka Szyjki Macicy”. W spotkaniu wzięły udział uczennice Naszej Szkoły.

Rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości, nowotworem u kobiet w Polsce. Szacuje się, że rocznie choroba dotyka ok. 4000 kobiet i ok. 2000 umiera z tego powodu. Współczynnik zachorowalności i umieralności na raka szyjki macicy w Polsce jest jednym z najwyższych w Europie! Raka szyjki macicy i wszelkie zmiany poprzedzające rozwój nowotworu można wykryć za pomocą badania cytologicznego. Dzięki temu badaniu można zdiagnozować stadia przednowotworowe jak i raka szyjki macicy w bardzo wczesnej możliwej do wyleczenia postaci. Tymczasem w naszym kraju zaniedbując cytologię blisko 70% kobiet trafia do lekarza dopiero wtedy, gdy choroba jest już poważnie rozwinięta.

Spotkanie zorganizowali Piotr Grzanka i Anna Wadas.

WYNIKI KONKURSU DEUTSCHFREUND

Konkurs

 

Otrzymaliśmy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego Deutschfreund. Blisko 6,5 tys.uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyło się 19 listopada 2014 r. z zadaniami konkursu Deutschfreund. W językowej rozgrywce wyłoniono 138 laureatów.

Konkurs Elektron

Finaliści

 

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej zorganizował w roku szkolnym 2014/2015 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych już VII edycję konkursu ELEKTRON, który dotyczy zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki. Podczas przygotowań do konkursu młodzież zdobywa wiedzę związaną z dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami nauki i techniki.  Ta wiedza i związane z nią umiejętności są niezwykle cenione na dzisiejszym rynku pracy. Poziom konkursu jest bardzo wysoki i wykracza poza wiedzę zawartą w szkolnych programach nauczania, a finalistów śmiało można nazwać „elitą” świata elektrotechniki.

Noc Bilologów

Biolodzy

 

Dnia 9 stycznia uczniowie z klas IIa, IIIa i IVa brali udział u Nocy Biologów, która odbywała się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestnicy mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z biochemią, biologią komórki, genetyką, immunologią, chronobiologią, hematologią, endokrynologią, fizjologią rozrodu, antropologią, neuroanatomią i anatomią porównawczą, biologią rozwoju bezkręgowców, entomologią, ewolucją strategii życiowych, ekologią, czy tematyką związaną z światem roślin.
Zajęcia miały charakter warsztatów prowadzonych w małych grupkach. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, obserwacje, wyciągali wnioski.

Konkurs z Biologii

Moodle

 

W dniach 18 grudnia oraz 13 stycznia został przeprowadzony na Platformie Moodle konkurs z biologii. Konkurs był skierowany do uczniów klas pierwszych i obejmował zagadnienia związane z genetyką.

Wyniki konkursu: klasą, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi była klasa Ic. Indywidualnymi zwycięzcami okazali się: Adrian Karolczyk - Ic (90,3%), Kamil Czyż – 1c (86,1%), oraz Michał Szeląg – 1f (83,3%).
Wszystkim biorącym udział dziękuję a zwycięzcom gratuluję.

Mechanik znów zagrał dla starszych i chorych

Muzykowanie

 

W dniu 15 stycznia 2015 r., muzycy z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, tradycyjnie kolędowali w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu ul. Jana Kantego 4. Celem odwiedzin  było budowanie więzi międzypokoleniowej, poprzez wspólne śpiewanie kolęd. Koncert przyczynił się do rodzinnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia tak przez  społeczność Seniorów, jak i młodych artystów. Służyły temu także rozmowy uczniów z pensjonariuszami, uśmiech, dobre i ciepłe słowo skierowane do osób starczych i  chorych.
Od lat zespół wokalno-instrumentalny z popularnego „Mechanika”, niesie Bożonarodzeniową radość do domów opieki dla Seniorów. Wizyty uczniów z ZS Nr 1 w zakładach opiekuńczych, integrują starszych i młodych, kształtują w młodych ludziach wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.
W bieżącym roku szkolnym opiekunkami zespołu muzycznego z „Mechanika” były Panie: Edyta Haberka i Alicja Chmiest.

Wycieczka zawodowa do WORD w Dąbrowie Górniczej

Wycieczka

W dniu 19 stycznia 2015 r., młodzież z klas technikum ZS Nr 1 w Olkuszu, uczestniczyła w wycieczce zawodowej do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddział Terenowy w Dąbrowie Górniczej, który jest Wojewódzkim Ośrodkiem Egzaminacyjnym.
Młodzież została bardzo ciepło przyjęta przez kadrę WORD.
Podczas wizyty w WORD, uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat  form udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, dowiedzieli się o zasadach przeprowadzania egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy, nabyli stosowną wiedzę na temat technik jazdy, przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się kierowcy na drodze.Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z pobytu w WORD.
Organizatorami wycieczki byli: Pani Edyta Haberka i Pan Kazimierz Baran.

Wygenerowano w sekund: 0.27
4,422,211 unikalne wizyty