Szczęśliwy numerek
na dzień 09.06.2014 r.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LIGA LEKKOATLETYCZNA

23 kwietnia na stadionie "Krakus" w Krakowie odbył się Finał Wojewódzkich Zawodów w Korespondencyjnej Lidze LA. Reprezentacja ZS Nr 1 pod opieką pani Anny Korczyk okazała się najlepszą szkołą powiatu olkuskiego zajmując 7 miejsce w Małopolsce (po I rzucie było 11). Na ten sukces złożyły się wyniki z poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Najlepszy rezultat osiągnął Mateusz Klich (3d) w biegu na 1500m zdobywając 3 miejsce, najlepiej punktującym okazał się Dariusz Papaj (3e) w pchnięciu kulą zdobywając dla drużyny 116 pkt., a największym zaskoczeniem był Tomasz Żaba w skoku w dal, który osiągnął wynik 5,77 m. Pozostali zawodnicy również osiągali swoje życiowe rezultaty a byli nimi: Łukasz Skorupka (3f), Arkadiusz Sarota (3f), Dawid Ścigaj (2a), Karol Lewandowski (3bzsz), Adrian Pacia (1e) i Konrad Foryś (2f).
Serdecznie gratulujemy.

SPROSTOWANIE

W artykule Znak Jakości MSUES dla ZS Nr 1 w Olkuszu, przez pomyłkę umieszczono informację, że ZS NR 1 CKU jako siódma instytucja w Małopolsce uzyskała znak jakości Małopolskich Standardów Edukacyjno - Szkoleniowych.
Informujemy, że ZS Nr 1 CKU uzykał znak jakości MSUES jako dziesiąta instytucja w Małopolsce.

Za pomyłkę serdecznie przepraszamy.

GRA LOGISTYCZNA - Weź udział w turnieju TransEDU!

Akademia TransEDU, działająca w oparciu o giełdę transportową Systemu Trans.eu, inicjuje Turniej, podczas którego studenci i uczniowie kierunków logistycznych zmagają się z trudnościami pracy w logistyce.
Podczas Turnieju wcielisz się w rolę właściciela firmy transportowej, który mając do dyspozycji flotę ciężarówek, ulokowanych w różnych miastach europejskich państw, ma za zadanie zoptymalizować koszta transportu i czas pracy, wybierając przy tym najlepszą ofertę transportową. Twój udział to świetna zabawa oraz szansa na zdobycie cennych nagród i certyfikatów.
Turniej klasycznie rozpocznie rozgrywka w grze transEdu, a zakończy quiz wiedzy logistycznej. Udział w Turnieju mogą brać wszyscy, aktualni studenci i uczniowie Logistyki w Polsce. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy ściągnąć aplikację TransEdu ze strony i zarejestrować konto, podając nazwę szkoły, którą się reprezentuje w polu "nazwa firmy". W dniu dedykowanym dla danego województwa podamy hasło wejścia do grupy turniejowej. Terminy gier dla poszczególnych województw:
20.05.2014
dla szkół i studentów z województw: zachodnio - pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko - mazurskiego oraz podlaskiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
21.05.2014
dla szkół i studentów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko - pomorskiego, podkarpackiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
22.05.2014
dla szkół i studentów z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
23.05.2014
godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00 runda otwarta dla wszystkich województw
23.05.2014
Quiz wiedzy (dostępny cały dzień). SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Wszystkich informacji udzieli p. Justyna Sołtysiak.

Powiatowe Targi Pracy

09.04.2014 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej po raz czwarty odbyły się Powiatowe Targi Pracy organizowane przez PUP w Olkuszu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.
W Targach Pracy uczestniczyło 40 zaproszonych wystawców, a wśród nich Centrum Kształcenia Ustawicznego. CKU zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Załącznik nr 1 – Oferta edukacyjna CKU.

"Powstanie Warszawskie"

Już od 9 maja na ekranach kin w Polsce będzie można zobaczyć wyjątkowy film, do którego obejrzenia wszystkich zachęcamy. Z pewnością film ten pomoże lepiej zrozumieć naszą historię.
"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.
Opowiada historię Powstania Warszawskiego z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie "Palladium". Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. I w końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bracia mogą wreszcie nakręcić "prawdziwą" wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia - świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem...

Źródło: http://powstaniewarszawskiefilm.pl/
Zobacz również: - Rozpoznani bohaterowie, - Akcja "Rozpoznaj"
- Powstanie Warszawskie
- Muzeum Powstania Warszawskiego
- Oficjalna zapowiedź

Życzenia

"Wszyscy w Chrystusa wierzący weselcie się, radujcie, bo zmartwychwstał samowładnie, jak przepowiedział dokładnie, Alleluja!"

Niech tegoroczne Święta Wielkanocne będą dla wszystkich czasem spokoju
i radości. Niech je wypełnia domowe ciepło i szczęście, a stoły niech uginają się od wszelkiego dobra. Niech staropolska gościnność pokona wszelkie bariery, byśmy pamiętali, że stanowimy jedną wielką rodziną.
Zdrowych, szczęśliwych Świąt życzy młodzieży, rodzicom, absolwentom, nauczycielom, pracownikom i sympatykom Szkoły
DYREKCJA
Zespołu Szkół
Nr 1

SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW

W dniu 16.04.2014 r. na stadionie MOSiR w Olkuszu odbyły się Powiatowe Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w których reprezentanci ZS Nr 1 osiągnęli bardzo dobre rezultaty w swoich kategoriach wiekowych. Mistrzami powiatu olkuskiego zostali: Mateusz Klich (kl. 3d) oraz Anna Juzaszek (kl. 1a); 2 miejsce zajęli: Piotr Basoń (kl. 2g) i Adrian Pacia (kl. 1e); 3 miejsce - Artur Januszek (kl. 4e), 4 miejsce - Patryk Czarnota (kl. 3d) i Jagoda Marzec (kl. 2a). Wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz uzyskali awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 29 kwietnia w Nowym Targu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie technikum logistycznego z kolejną wizytą w MAN TRUCKS!

To już druga wizyta naszych uczniów w fabryce MAN Trucks Sp. z o.o. w Niepołomicach. Dnia 09.04.2014 r. uczniowie klasy 1e technikum logistycznego wraz z panią Justyną Sołtysiak oraz panem Grzegorzem Kiendracha ponownie skorzystali z uprzejmości producenta tych samochodów ciężarowych i zwiedzili całą linię produkcyjną. Nietypowa lekcja odbyła się w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze, a rzeczowy i profesjonalny wykład przewodnika dotyczący wszystkich etapów produkcji przybliżył młodzieży tajniki powstawania pojazdów. Pamiątkowe zdjęcia dopełniają mile przeżyte chwile.

I NOCNY MARATON JĘZYKOWY

4 kwietnia o godz. 20.00 rozpoczął się I Nocny Maraton Językowy w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu.
W maratonie uczestniczyli uczniowie z klas IVb, IVe oraz IVg. Mieli oni okazję poćwiczyć zadania egzaminacyjne zarówno do matury pisemnej jak i ustnej. Uczniowie mogli również sprawdzić ile potrafią, a czego jeszcze muszą się nauczyć. Po ciężkim treningu na uczniów czekała pyszna pizza ufundowana przez panią Dyrektor. Posileni uczniowie mogli przejść do kolejnego punktu programu - karaoke po angielsku.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili w rytmach Boney M (One way ticket) i Eminema. Bardzo miło wspominamy ten czas i nie możemy doczekać się kolejnego, II Nocnego Maratonu Językowego, na który już teraz zapraszamy uczniów klas III.

Konkurs Powiatowy "Kolumbowie w ogniu walki"

8 kwietnia w Zespole Szkół w Bukownie odbył się Powiatowy Konkurs Historyczno - Literacki "Kolumbowie w ogniu walki". Nasza szkoła była reprezentowana przez Mateusza Ślęzaka i Piotra Basonia, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wyższą lokatę uzyskał Mateusz - 4 miejsce, które jest bardzo dobrym wynikiem, gdyż konkurencja była silna - na konkurs przybyli reprezentanci wielu szkół powiatu olkuskiego (+ jedna szkoła spoza naszego powiatu). Obaj nasi uczniowie zdobyli cenne nagrody a gratulacje przyjęli od wielu zaproszonych znamienitych gości, między innymi od Wicestarosty Powiatu Olkuskiego Pawła Piasnego, Burmistrza Miasta Bukowno Mirosława Gajdziszewskiego, przedstawicieli Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Komisji Krajowej ZSZZ "Solidarność".
Gratulujemy!

Znak Jakości MSUES dla ZS Nr 1 w Olkuszu

W kwietniu 2014 Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu jako siódma instytucja w Małopolsce uzyskała znak jakości Małopolskich Standardów Edukacyjno-Szkoleniowych. MSUES przyznawany jest przez Województwo Małopolskie - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Ocena instytucji szkoleniowej ubiegającej się o MSUES jest przeprowadzana przez Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Małopolsce, działające w ramach projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pod nazwą PFK - Podmiotowe finansowanie kształcenia. Znak jakości MSUES otrzymują instytucje szkoleniowe, które pozytywnie przeszły procedurę weryfikacji, składającą się z etapów: samooceny, konsultacji i audytu zewnętrznego.
Audyt polegał na analizie dokumentacji, wywiadach indywidualnych z kadrą zarządzającą, wywiadach z uczestnikami szkoleń i kadrą szkoleniową, obserwacji zajęć oraz obserwacji infrastruktury.
Efektem audytu było potwierdzenie przez ZS Nr 1 CKU usług na poziomie MSUES. Szkoła przy ul. Górniczej 12 została wpisana do prowadzonej przez Centrum Zapewnienia Jakości Kształcenia "Bazy instytucji szkoleniowych zweryfikowanych pod względem spełniania MSUES".
Znak jakości świadczy o wiarygodności oraz profesjonalizmie instytucji szkoleniowej, której został przyznany. Szkoła będzie uczestnikiem projektu Podmiotowego finansowania kształcenia, który zakłada dofinansowanie szkolenia pracowników w formie bonu szkoleniowego, diagnozę potrzeb szkoleniowych oraz szkolenie dobrej jakości.
Znak jakości przyznawany jest na okres 3 lat. ZS Nr 1 będzie monitorowany przez Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Małopolsce pod względem jakości świadczonych usług, co z pewnością pomoże rozwinąć wypracowane standardy kształcenia z korzyścią dla klientów.

Wygenerowano w sekund: 0.15
3,833,318 unikalne wizyty