Szczęśliwy numerek
na dzień 19.09.2014 r.
18

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

10 lat Polski w Unii Europejskiej

W olkuskim "Mechaniku" 30 kwietnia świętowaliśmy dziesiątą rocznicę wstąpienia Rzeczpospolitej Polskiej do Unii Europejskiej.
Świętowanie było czasem radosnym i edukacyjnie wartościowym ;) Uczniowie samodzielnie wykonywali flagi RP i UE z którymi następnie wyszliśmy z budynku i otoczyliśmy szkołę łańcuchem uczniów. Następnie część wykonanych flag rozdaliśmy przechodniom, których bardzo zainteresowała nasza akcja.
W tym dniu również uczyliśmy się! Klasy obejrzały film dotyczący Polski w Unii Europejskiej, następnie reprezentanci klas wzięli udział w teście przygotowanym na Platformie Moodle ZS Nr1, który to wygrali reprezentanci klas 3h i 2g, zdobywając równą liczbę punktów. Ponadto każdy uczeń miał okazję wziąć udział w grze dydaktycznej na piątej godzinie lekcyjnej.
Wyjątkowym elementem naszego świętowania w kontekście członkostwa Polski w UE było spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy, którzy przedstawili wykład na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz zagadnienia związane ze stażami, szkoleniami - grupowymi i indywidualnymi, możliwościami sfinansowania kosztów studiów podyplomowych oraz środkami na podjęcie działalności gospodarczej.
Organizatorzy: M. Żurek, D. Popkiewicz, M. Grewenda.
Zobacz galerię zdjęć - kliknij!

Zakończenie cyklu kształcenia kursów kwalifikacyjnych

W dniu 26 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu, odbyło się uroczyste zakończenie cyklu kształcenia kwalifikacyjnych kursów w zawodach: górnik, opiekun medyczny i florysta. Na uroczystości obecni byli: Aldona Nowicka - Dyrektor ZS Nr 1, Aneta Gut - v-ce Dyrektor ZS Nr 1, Bogdan Furman - v-ce Dyrektor ZS Nr 1, grono pedagogiczne, słuchacze.
Czas spędzony w Szkole przy Górniczej 12 na pewno nie był dla Was czasem straconym i przyniesie konkretne efekty w Waszym życiu zawodowym. Jesteście bardzo dobrze przygotowani do zdania egzaminu zawodowego oraz do wykonywania Waszego zawodu - powiedziała Aldona Nowicka zwracając się do absolwentów i życząc im tego, co najlepsze, tak w pracy, jak i w życiu osobistym. Opiekunowie kursów otrzymali podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy. Najlepsi absolwenci otrzymali nagrody rzeczowe.
Zebrani obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów ZS Nr 1, którzy przedstawili sylwetkę florysty, opiekuna medycznego i górnika.
Recytowane teksty wierszy i śpiewane piosenki zawierały przesłanie optymizmu i wiary we własne siły. Widzowie oklaskując występujących, potwierdzili słowa tekstów "Uwierz w siebie", "Nie mówię Żegnaj, lecz Do widzenia" oraz dali wyraz nadziei na pomyślną realizację "Dni, których jeszcze nie znamy".
Prezentacja multimedialna ukazała historię Szkoły przy ul. Górniczej 12 oraz jej nowoczesną współczesność.
Opiekunami zakończonego cyklu nauczania kursów kwalifikacyjnych byli: w zawodzie zawód Florysta - pani Joanna Stachowicz, w zawodzie Opiekun medyczny - pani Anna Adamek, w zawodzie Górnik - pani Małgorzata Walnik.
Uroczystość przygotowała pani Aneta Todor – Świerczek.

Zakończenie cyklu kształcenia dla klas maturalnych

W dniu 25 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się akademia z okazji zakończenia cyklu kształcenia dla klas maturalnych.
Na uroczystości obecni byli: Aldona Nowicka - Dyrektor ZS Nr 1, Aneta Gut - v-ce Dyrektor ZS Nr 1, Dariusz Skałbania - v-ce Dyrektor ZS Nr 1, Bogdan Furman - v-ce Dyrektor ZS Nr 1, Wojciech Marzęcki - kierownik kształcenia praktycznego ZS Nr 1, Waldemar Mendak - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne, pracownicy Szkoły, absolwenci, uczniowie klas trzecich.
"Żegnać się jest bardzo trudno. Życie to wybór dróg. Wy wybraliście Szkołę przy ul. Górniczej 12. Dla świata każdy z Was jest tylko człowiekiem, ale dla nas zawsze jesteście całym światem, tym, co najważniejsze. Zaczyna się dla Was czas, kiedy sami będziecie decydować o sobie i staniecie się architektami własnego życia ale i ambasadorami naszej Szkoły. Niech słowa naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II będą dla Was drogowskazem, jak żyć : "...czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz i zmartwisz. Nawet czasem nie zaszkodzi, jak się na siebie zgniewasz. To lepsze, niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swoją młodość i gubić wielki skarb, wielki, niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś ty sam - każdy, każda."" - powiedziała Pani Dyrektor do absolwentów, składając im serdeczne życzenia na nowy etap ich życia...Czytaj dalej i zobacz galerię zdjęć...

Sukces uczniów "Mechanika" w Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 zdobyli trzy pierwsze miejsca w pierwszym etapie 17 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego - w Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Olkuszu:
I miejsce: Krzysztof Janus, Mateusz Słota, Radosław Ziarnik
II miejsce: Karol Hrabia, Maciej Sioła, Mateusz Mirota
III miejsce: Szymon Kwiecień, Sławomir Staroń, Mariusz Krawczyk.
Laureaci najlepiej rozwiązali test poświęcony przepisom ruchu drogowego. Nasza najlepsza drużyna będzie reprezentować powiat olkuski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniu 19 maja br. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny jest organizowany przez Policję, Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz Polski Związek Motorowy.
Naszych reprezentantów przygotowali do konkursu: pani Edyta Haberka i pan Kazimierz Baran.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

LIGA LEKKOATLETYCZNA

23 kwietnia na stadionie "Krakus" w Krakowie odbył się Finał Wojewódzkich Zawodów w Korespondencyjnej Lidze LA. Reprezentacja ZS Nr 1 pod opieką pani Anny Korczyk okazała się najlepszą szkołą powiatu olkuskiego zajmując 7 miejsce w Małopolsce (po I rzucie było 11). Na ten sukces złożyły się wyniki z poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Najlepszy rezultat osiągnął Mateusz Klich (3d) w biegu na 1500m zdobywając 3 miejsce, najlepiej punktującym okazał się Dariusz Papaj (3e) w pchnięciu kulą zdobywając dla drużyny 116 pkt., a największym zaskoczeniem był Tomasz Żaba w skoku w dal, który osiągnął wynik 5,77 m. Pozostali zawodnicy również osiągali swoje życiowe rezultaty a byli nimi: Łukasz Skorupka (3f), Arkadiusz Sarota (3f), Dawid Ścigaj (2a), Karol Lewandowski (3bzsz), Adrian Pacia (1e) i Konrad Foryś (2f).
Serdecznie gratulujemy.

SPROSTOWANIE

W artykule Znak Jakości MSUES dla ZS Nr 1 w Olkuszu, przez pomyłkę umieszczono informację, że ZS NR 1 CKU jako siódma instytucja w Małopolsce uzyskała znak jakości Małopolskich Standardów Edukacyjno - Szkoleniowych.
Informujemy, że ZS Nr 1 CKU uzykał znak jakości MSUES jako dziesiąta instytucja w Małopolsce.

Za pomyłkę serdecznie przepraszamy.

GRA LOGISTYCZNA - Weź udział w turnieju TransEDU!

Akademia TransEDU, działająca w oparciu o giełdę transportową Systemu Trans.eu, inicjuje Turniej, podczas którego studenci i uczniowie kierunków logistycznych zmagają się z trudnościami pracy w logistyce.
Podczas Turnieju wcielisz się w rolę właściciela firmy transportowej, który mając do dyspozycji flotę ciężarówek, ulokowanych w różnych miastach europejskich państw, ma za zadanie zoptymalizować koszta transportu i czas pracy, wybierając przy tym najlepszą ofertę transportową. Twój udział to świetna zabawa oraz szansa na zdobycie cennych nagród i certyfikatów.
Turniej klasycznie rozpocznie rozgrywka w grze transEdu, a zakończy quiz wiedzy logistycznej. Udział w Turnieju mogą brać wszyscy, aktualni studenci i uczniowie Logistyki w Polsce. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy ściągnąć aplikację TransEdu ze strony i zarejestrować konto, podając nazwę szkoły, którą się reprezentuje w polu "nazwa firmy". W dniu dedykowanym dla danego województwa podamy hasło wejścia do grupy turniejowej. Terminy gier dla poszczególnych województw:
20.05.2014
dla szkół i studentów z województw: zachodnio - pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko - mazurskiego oraz podlaskiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
21.05.2014
dla szkół i studentów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko - pomorskiego, podkarpackiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
22.05.2014
dla szkół i studentów z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00
23.05.2014
godz. 11:00 - 12:30 lub 16:30 - 18:00 runda otwarta dla wszystkich województw
23.05.2014
Quiz wiedzy (dostępny cały dzień). SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Wszystkich informacji udzieli p. Justyna Sołtysiak.

Powiatowe Targi Pracy

09.04.2014 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej po raz czwarty odbyły się Powiatowe Targi Pracy organizowane przez PUP w Olkuszu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.
W Targach Pracy uczestniczyło 40 zaproszonych wystawców, a wśród nich Centrum Kształcenia Ustawicznego. CKU zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Załącznik nr 1 – Oferta edukacyjna CKU.

"Powstanie Warszawskie"

Już od 9 maja na ekranach kin w Polsce będzie można zobaczyć wyjątkowy film, do którego obejrzenia wszystkich zachęcamy. Z pewnością film ten pomoże lepiej zrozumieć naszą historię.
"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.
Opowiada historię Powstania Warszawskiego z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie "Palladium". Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. I w końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bracia mogą wreszcie nakręcić "prawdziwą" wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia - świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem...

Źródło: http://powstaniewarszawskiefilm.pl/
Zobacz również: - Rozpoznani bohaterowie, - Akcja "Rozpoznaj"
- Powstanie Warszawskie
- Muzeum Powstania Warszawskiego
- Oficjalna zapowiedź

Życzenia

"Wszyscy w Chrystusa wierzący weselcie się, radujcie, bo zmartwychwstał samowładnie, jak przepowiedział dokładnie, Alleluja!"

Niech tegoroczne Święta Wielkanocne będą dla wszystkich czasem spokoju
i radości. Niech je wypełnia domowe ciepło i szczęście, a stoły niech uginają się od wszelkiego dobra. Niech staropolska gościnność pokona wszelkie bariery, byśmy pamiętali, że stanowimy jedną wielką rodziną.
Zdrowych, szczęśliwych Świąt życzy młodzieży, rodzicom, absolwentom, nauczycielom, pracownikom i sympatykom Szkoły
DYREKCJA
Zespołu Szkół
Nr 1
Wygenerowano w sekund: 0.21
3,934,953 unikalne wizyty