Szczęśliwy numerek
na dzień 27.03.2015 r.
14

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ContentGimnazjalisto!
Zapraszamy na Dzień Otwarty
29 kwiecień godzina 9:00.
Będzie istniała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną i uczestniczenia w lekcjach pokazowych.
Pobierz formularz zgłoszeniowy
Zaproszenie

CKU

115-lecie

Rekrutacja 2015/2016

Świąteczna Zbiórka Żywności 2015

Zbiórka żywności

W dniach 20 - 22.03.2015 Wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej już po raz 13 pod patronatem Stowarzyszenia Res Sacra Miser i Banku Żywności w Krakowie. 
Uczniowie ze szkolnego Koła Wolontariuszy zebrali ponad pół tony produktów, które ułożone w paczki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej społeczności szkolnej. 
Trudno przeżywać  radośnie Święta, gdy w domu panuje bieda.
Dzięki Darczyńcom i Wolontariuszom, Święta Wielkanocne 2015 będą przeżywane z większym optymizmem przy świątecznym stole.
Opiekun Koła Wolontariuszy pan Piotr Grzanka i wspierająca go pani Sylwia Zawada serdecznie dziękują wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i bezinteresowność   oraz Darczyńcom za ofiarność i szlachetne serce. 
Dziękujemy tym, którzy pomogli nam pomagać!

Zdjęcia w GALERII.

Laureaci z "Mechanika" gośćmi radiowej "czwórki"

Czwórka

 

W dniu 19.03.2015 r. ekipa szkolnego Radia „Mechanik” z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, uczestniczyła w radiowych warsztatach szkoleniowych, które odbyły się w studiu  IV programu Polskiego Radia w Warszawie.
Wycieczka do radiowej „czwórki” była jedną z nagród za zdobycie przez radiowców z „Mechanika”  III miejsca w Polsce za audycję radiową pt. „Jan Nowak Jeziorański”, w  konkursie „Od radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100-rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”, w  kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Laureaci konkursu -  Karolina Lewowska, Grzegorz Knurowski, Kamil Brodziński zdobyli to prestiżowe miejsce 5 grudnia 2014 r. pod opieką nauczycielki Pani Małgorzaty Żurek.

Konflikty zbrojne na świecie oraz Tektonika płyt litosfery

Wykłady

 

Dnia 19 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły – z klasy IIIg wraz z opiekunami Panią Lucyną Tomsią i Panią Justyną Sołtysiak uczestniczyli na wykładach na Uniwersytecie Śląskim  Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu.

Wykłady dotyczyły: Konfliktów zbrojnych na świecie oraz Tektoniki płyt litosfery.

Maraton naukowy w "Mechaniku"

Maraton

 

I noc wiosny była w „Mechaniku” bardzo pracowita. Wzorem budzącej się do życia przyrody maturzyści zanotowali gwałtowny wzrost zainteresowania wiedzą. Nocny Maraton Naukowe dla maturzystów ciszył się ogromnym zainteresowaniem. Blisko 100-osobowa grupa przez kilka godzin, w trzech blokach przedmiotowych, poszerzała wiedzę z języka polskiego, języka angielskiego i  matematyki. Mimo zmęczenia i rywalizacji humory dopisywały. Było to rzeczywiste zrównanie dnia z nocą. Poranne zaćmienie słońca nie miało wpływu na oświecone umysły.

Zdjęcia w naszej GALERII.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

SPRACHDOKTOR

 

„Nawet najlepsza sowa nic nie złowi, jeżeli nie pozwolisz jej wzlecieć”.

W dniu 18 marca 2015 r. odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego SPRACHDOKTOR. Konkurs charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym i oryginalną problematyką w skali ogólnopolskiej. Jest to znakomita okazja do pobudzenia zainteresowań uczniów krajami niemieckojęzycznymi i wpływa na rozwijanie ich różnych sprawności językowych.

VII Festiwal Piosenki Międzynarodowej w "Mechaniku"

Festiwal

 

W dniu 13.03.2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki Międzynarodowej „Piosenka Nie Zna Granic 2015”. Celem Festiwalu jest zachęcenie młodzieży do nauki języków obcych oraz popularyzacja muzyki jako uniwersalnego sposobu porozumiewania się.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka do Częstochowy

 

Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę przypadła w tym roku w czwartek 12 marca. O godzinie 1000 w Bazylice Jasnogórskiej młodzież Zespołu Szkół Nr 1 wraz z katechetami: ks. Piotrem Janiczkiem i Karoliną Gawron oraz wychowawcami: Elżbietą Lach, Joanną Stachowicz-Kałużną, Moniką Wiercioch i Justyną Sołtysiak brała udział w konferencji ks. dr Marka Studenskiego. Mieli też okazję do spowiedzi. Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka rozpoczęła się o godzinie 1100 w kaplicy Cudownego Obrazu. Przed błogosławieństwem maturzyści oddali się w opiekę Matce Bożej Jasnogórskiej, zaś bp Grzegorz Kaszak zawierzył ich Maryi. Mamy nadzieję, że wiedza i modlitwa przyniosą upragnione skutki: dobrze zdany egzamin maturalny i zawodowy.

Konkurs plastyczny - EKSLIBRIS ZS NR 1

Exlibris

Aby upamiętnić obchody 115-lecia naszej szkoły ogłoszony zostaje konkurs plastyczny na projekt EKSLIBRISU ZS NR 1 w Olkuszu. W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń szkoły.

- Każdy z uczestników konkursu może dostarczyć dowolną ilość prac wykonanych w dowolnej technice graficznej sygnowanych własnoręcznym podpisem.
- Każda z prac powinna zawierać łacińską formułę EKSLIBRIS oraz  nazwę – ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W OLKUSZU.
- Prace powinny być tematycznie związane ze szkołą oraz zawierać charakterystyczne cechy  szkoły (np. kierunków kształcenia).
- Wymiary prac dowolne jednak nie przekraczające formatu A4.
Prace należy złożyć do 31 marca, do biblioteki szkolnej.

Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz p. Edyta Kuźniak.

Prezent na Dzień Kobiet od ZS Nr 1 w Olkuszu

Zabieg

 

W słoneczną niedzielę, w dniu 8 marca 2015 r., na zaproszenie Dyrekcji Centrum Kształcenia Ustawicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, na pokazy i zabiegi kosmetyczne, do popularnego „Mechanika”, przybyły Panie i dziewczęta z powiatu olkuskiego.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Jubileuszowy "Mecz Pokoleń" w "Mechaniku"

Mecz

 

Po raz szósty Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, był gospodarzem „Meczu Pokoleń Piłki Siatkowej”. Turniej jest  cykliczną imprezą, która miała swój początek 6 marca 2010 roku, podczas obchodów 110-lecia Szkoły przy ul. Górniczej 12. W dniu 7 marca 2015 roku, „Mecz Pokoleń” był rozgrywany z okazji Jubileuszu 115-lecia ZS Nr 1.

Z niektórymi z uczestników meczu przeprowadzono wywiad.

Jedną z drużyn zasilił Pan Jacek Osuch poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród absolwentów byli przedsiębiorcy, którzy w trakcie przerw meczu rozmawiali z młodzieżą zachęcając ich do zakładania własnej działalności gospodarczej po ukończeniu szkoły - WYWIAD.

Jednym z przedsiębiorców był Pan Adam Zalewski właściciel warsztatu samochodowego - WYWIAD.

Zdjęcia w naszej GALERII.

XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki

TargiW dniu 6 marca 2015 r. na XVIII  Międzynarodowych Targach Energetyki  i Elektrotechniki w Kielcach uczniowie klasy IV f uczestniczyli w wielu prelekcjach,  na których dowiedzieli się o nowoczesnych technologiach instalacji elektrycznych oraz ich zastosowaniu. Elektronicy zdobyli wiedzę m in.na temat najnowszych przyrządów pomiarowych produkowanych przez znaną firmę BIALL oraz zachwycali się nowoczesnymi oświetleniami  typu LED. Elektrycy natomiast wykazali duże zainteresowanie  rozdzielnicami i innymi produktami  instalacji energetycznych znanych firm.
Na targach uczniowie zdobyli wiedzę na temat techniki,  z korą mogą mieć styczność, jeśli będą pracować  w zawodzie, dzięki czemu po ukończeniu szkoły poza wiedzą teoretyczną będą potrafili wykorzystywać najnowsze technologie.
Opiekunami podczas wycieczki byli mgr Aneta Todor-Świerczek i mgr Grzegorz Żmudka.

Zdjęcia w naszej GALERII.


NASI SPONSORZY

interkonektpzu
Wygenerowano w sekund: 0.18
4,372,605 unikalne wizyty