Szczęśliwy numerek
na dzień 02.03.2015 r.

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

CKU

115-lecie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 1 marca już po raz piąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o ludziach tworzących po II wojnie światowej podziemie niepodległościowe, które stanowiło kontynuację działań niepodległościowych z okresu okupacji niemieckiej a także było pierwszym odruchem samoobrony polskiego społeczeństwa przeciwko narzuconej nam komunistycznej władzy. Przez szeregi „Żołnierzy Wyklętych” przewinęło się około 250 – 300 tysięcy ludzi z czego ponad 5 tys. osób zostało skazanych przez sądy wojskowe na kary śmierci, ponad 21 tys. zmarłych i zamordowanych w więzieniach, bliżej nieznana liczba zabitych w trakcie tysięcy pacyfikacji ciągnących się przez pierwsze 10 powojennych lat oraz około 20 tys. zamordowanych bez sądu w siedzibach urzędów bezpieczeństwa. Pamiętajmy.

II Konferencja "Nowoczesna szkoła zawodowa odpowiedzią na potrzeby pracodawcy"

Konferencja

12.02.2015 r. o godz. 10.00 w sali audytoryjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu ul. Górnicza 12 odbyła się II Konferencja "Nowoczesna szkoła zawodowa odpowiedzią na potrzeby pracodawcy".
Celem konferencji jest omówienie zasad współpracy szkół zawodowych i CKU z pracodawcami oraz perspektywy kształcenia zawodowego w powiecie olkuskim.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Powiatowa Licealiada - Siatkówka

Siatkówka

W dniu 9 lutego 2015 roku na hali olkuskiego MOSiR-u rozegrane zostały finały Powiatowej Licealiady w piłkę siatkową. Reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie zajmując drugą lokatę.

Zdjęcia w GALERII.

Europejski Kodeks Walki z Rakiem

Rak

Dnia 4 lutego uczniowie klasy IIIa wraz z opiekunem p. Anną Wadas wzięli udział w spotkaniu w ramach programu „Rack’owisko”. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Zielone Światło wraz z MOK w Olkuszu. Uczniowie zostali zapoznani z czynnikami powodującymi nowotwory, podziałem nowotworów oraz koniecznością wykonywania badań profilaktycznych.

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka

30.01.2015 r. uczniowie klasy Ig  wraz z opiekunami (Panią Eweliną Orlińską i Panią Edytą Kuźniak) uczestniczyli w projekcji filmu, opartego na faktach, Carte Blanche, a następnie zwiedzali wystawy stałe w Muzeum Narodowym w Krakowie, pt. Broń i Barwa w Polsce oraz Rzemiosło Artystyczne.
Pierwsza ekspozycja jest największą w Polsce, po Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie wystawą, prezentującą dawne militaria - ponad 2000 eksponatów od czasów średniowiecza do II wojny światowej. Uczniowie mogli zobaczyć pamiątki po polskich wodzach, m.in. sukmanę Tadeusza Kościuszki, Gwiazdę Orderu Virtuti Militari po księciu Józefie Poniatowskim czy kurtkę mundurową Józefa Piłsudskiego.
W Galerii Rzemiosła Artystycznego, uczniowie podziwiali kolekcję złotnictwa, tkanin, ubiorów, mebli, ceramiki i szkła oraz zabytkowe instrumenty muzyczne.

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Międzynarodowej

Festiwal

Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu serdecznie zaprasza Młodzież Szkół Gimnazjalnych do wzięcia udziału w VI Powiatowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic”. Impreza odbędzie się 13 marca 2015 roku o godz.10.00. Zgłoszenia należy przesyłać do 6 marca 2015 roku. Uczestnikami mogą być soliści lub zespoły wokalne. Uczestnicy konkursu muszą przygotować piosenkę w języku obcym, mając do wyboru języki: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.
Na laureatów I,  II i III miejsca czekają atrakcyjne nagrody w dwóch kategoriach: zespoły i soliści.

Na wszystkich czeka poczęstunek!
Do pobrania: regulamin i formularz zgłoszeniowy.

ZS Nr 1 w Olkuszu współpracuje z Politechniką Krakowską

Umowa

W dniu 2 lutego 2015 r., na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki  w Krakowie, a Zespołem Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu. Dokument podpisali Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej – prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar i Dyrektor ZS Nr 1 – mgr inż. Aldona Nowicka.
Politechnika Krakowska objęła patronat nad ZS Nr 1 w Olkuszu.

ZAPROSZENIE na Mecz pokoleń

Mecz pokoleń

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz Komitetu Organizacyjnego Obchodów Jubileuszu Szkoły mamy zaszczyt zaprosić Absolwentów "MECHANIKA" do wzięcia udziału w meczu piłki siatkowej w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu ul. Górnicza 12.
Głównym organizatorem zawodów są nauczyciele wychowania fizycznego oraz obecni uczniowie i uczennice. "Mecz pokoleń" odbędzie się jako jedna z imprez towarzyszących obchodom Jubileuszu Szkoły.
Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Zawody powiatowe w pływaniu

Pływanie

W dniu 22.01.2015 r. odbyły się zawody powiatowe w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Grabowski z klasy IIIb oraz Dawid Sierka z klasy IIIf. Opiekunem naszych zawodników był Pan mgr Adam Borecki. Mateusz Grabowski zajął II miejsce w stylu motylkowym, a Dawid Sierka II miejsce w stylu klasycznym.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom!

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny na logo Szkoły, nazwę i ilustrację kierunków kształcenia w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, w formie graffiti.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Konkurs rozpoczyna się 28 stycznia 2015 roku, a kończy się 13 lutego 2015 roku.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu. Regulamin znajduje się TUTAJ.

Powiatowa Drużynowa Licealiada w Tenisie Stołowym

Tenis stołowy

W dniu 19.01.2015r., reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym. Drużyna chłopców w składzie Kamil Bajer 3E i Piotr Kuś 2D, zajęła 1 miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy sukcesu, tym bardziej, iż turniej stał na bardzo wysokim poziomie.
Życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.
Opiekun: mgr K.Jurga

NASI SPONSORZY