Szczęśliwy numerek
na dzień 24.10.2014 r.
22

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

CKU

115-lecie

Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z psychologiem

Spotkanie z psychologiem

 

W dniu 16 października 2014 r. w naszej Szkole, jak co roku, odbyło się spotkanie Rodziców uczniów klas pierwszych z Panią Małgorzatą Sołtysik-Ścisłowską – psychologiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olkuszu.

Wykład był poświęcony m. in. zagadnieniom dotyczącym problemów uczniów klas pierwszych, zasad postępowania rodziców wobec dzieci, form udzielania przez rodziców pomocy i wsparcia nastolatkom. Udzielono również informacji o placówkach psychologicznego wsparcia.

Organizatorem spotkania był pedagog szkolny, Pan Piotr Grzanka.

IV kolejka Futsalu

IV kolejka Futsalu

 

17.10.2014 r. odbyła się IV kolejka rozgrywek Szkolnej Ligii Futsalu. Szczegóły na panelu SZKOLNA LIGA FUTSALU.

Wybory Rzecznika Praw Ucznia

Rzecznik

 

W m-cu październiku 2014r., miały miejsce  w naszej Szkole Wybory Rzecznika Praw Ucznia. Wybory Rzecznika Praw Ucznia po raz pierwszy odbyły się drogą elektroniczną – poprzez platformę Moodle. Młodzież mogła tym sposobem oddawać głosy w domu, w dwudniowym głosowaniu on-line. Zwyciężyła Emilia Halbina z klasy III e.

Wybory zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Małgorzaty Żurek.

Serdeczne gratulacje!

Otrzęsiny pierwszych klas

Otrzęsiny

W dniu 15 października 2014 r., w naszej Szkole, na dużej sali gimnastycznej, odbyły się tradycyjne „Otrzęsiny” uczniów klas pierwszych. Impreza była udaną, świetną zabawą dla wszystkich uczestników i wydarzeniem integrującym uczniów i wychowawców klas pierwszych. Jedną z tegorocznych atrakcji „Otrzęsin” był filmik nakręcony z „pierwszakami”, którzy wypowiadają się o szkole. Ubijanie piany przez wychowawców, picie soku z cytryny przez przewodniczących klas, pokaz mody – te i inne konkurencje prezentowane przez poszczególne klasy pierwsze, wyzwalały gorący doping i burzę oklasków wśród publiczności. Wychowawcy zaświadczyli o swoich umiejętnościach „cementowania” klasy, a uczniowie dali wyraz poczucia więzi z klasą i szkołą.

Jury w składzie: Pani Dyrektor Aneta Gut, Pan pedagog Piotr Grzanka i przewodniczący
klasy II f, mieli naprawdę trudny dylemat, która klasa zaprezentowała się najlepiej.

Zwyciężyła klasa II g, ale tak naprawdę wygrali wszyscy pierwszoklasiści, bo stali się oni pełnoprawnymi uczniami. Organizatorem „Otrzęsin” był Samorząd Uczniowski, pod opieką
Pani Małgorzaty Żurek.

Wybory Przewodniczącego Szkoły

Przewodniczący

 

W m-cu październiku, jak co roku, odbyły się w naszej Szkole wybory na Przewodniczącego Szkoły. Kandydaci promowali siebie i swoje programy wyborcze  m. in. na szkolnym facebooku i w środowisku klasowym. Przewodniczącym Szkoły został wybrany Grzegorz Knurowski z klasy II b. Hasło wyborcze zwycięzcy brzmiało: Szkoła to Twój drugi dom, postaram się, aby Ci było w nim najlepiej. Frekwencja w głosowaniu bezpośrednim wyniosła 83%.

ZS Nr 1 w Olkuszu jest Szkołą demokracji. Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Małgorzaty Żurek promuje kształtowanie postaw obywatelskich m. in. przez organizowanie wyborów i debat na nurtujące młodzież tematy.

Serdeczne gratulacje!

Młodzież w działaniu - olkuska szkoła liderów w Zakopanym

Wolontariat

 

W dniach od 03.10 - 05.10.2014 r. uczennice z naszej szkoły: Katarzyna Czarnota i Anna Pilch z kl. IVa pod pieką mgr Sylwii Zawady wzięły udział w warsztatach szkoleniowych „Młodzież w działaniu - olkuska szkoła liderów w Zakopanem.

Celem szkolenia było przygotowanie młodych osób do pełnienia roli lidera w lokalnym środowisku.

Uczennice zdobyły wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w zakresie zarządzania zespołem, motywowania innych, autoprezentacji i realizacji samodzielnych inicjatyw, natomiast pani Sylwia Zawada uzyskała wiedzę na temat coachingu oraz rozwoju umiejętności coachingowych.

Mechanik na PUMIE 2014

Puma

 

W miesiącu październiku 2014 r. instrumentaliści z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wraz z zespołem wokalnym Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu ul. Jana Kantego 4, wzięli udział w V Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA 2014.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w ZS Nr 1 w Olkuszu

DEN

 

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2014/2015 był obchodzony w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu.

W uroczystości uczestniczyli: Barbara Rzońca – Starosta Powiatu Olkuskiego, Robert Herzyk – Przewodniczący Rady Powiatu, Waldemar Mendak – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Danek Ziarno - Przewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki,  Marek Krzykawski – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Olkuszu,  społeczność ZS Nr 1, zaproszeni nauczyciele z innych szkół, zasłużeni pracownicy szkoły.

II edycja Akademii Młodego Technika w "Mechaniku"

ATM_2014

 

Akademia Młodego Technika, działa w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu od  roku szkolnego 2013/2014.  Jest to laboratorium zawodowych praktyk edukacyjnych.

Podczas zjazdów młodzi adepci nauki zdobywają umiejętności praktyczne z różnych dziedzin wiedzy technicznej. Podstawą zajęć jest eksperyment.

Projekt jest realizowany w dobrze wyposażonym Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZS Nr 1 w Olkuszu.

I rocznica odsłonięcia popiersia Petera Westena

Peter Westen

 

W dniu 4 października 2014 roku, na Starym Cmentarzu w Olkuszu, delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości z okazji pierwszej rocznicy odsłonięcia popiersia Petera Westena, wybitnego austriackiego przedsiębiorcy, który w Olkuszu utworzył fabrykę naczyń. Delegacje biorące udział w uroczystości złożyły kwiaty pod popiersiem a całą uroczystość poprowadził Adam Przewięźlikowski – przewodniczący Społecznego Komitetu Upamiętniania Petera Westena.

Wycieczka Zawodo znawcza do Toyota Motor Poland

Zawodo znawcza

 

W dniu 03.10.2014r. klasa III ZSZ wraz z opiekunami mgr Arkadiuszem Kasprzykiem i mgr Piotrem Grzanką, uczestniczyła w wycieczce Zawodo znawczej, do zakładu  Toyota Motor Poland w Wałbrzychu zorganizowanej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem wycieczki było zapoznanie uczestników z systemem i poszczególnymi etapami produkcji silników benzynowych, manualnych i automatycznych skrzyń biegów, oraz etapami procesu technologicznego wytwarzanych elementów - odlewnia, obróbka plastyczna, obróbka cieplna, obróbka skrawaniem, montaż, kontrola jakości.

Wygenerowano w sekund: 0.21
3,999,673 unikalne wizyty