Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ContentGimnazjalisto!
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki?
Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie!

CKU


Rekrutacja 2015/2016

115-lecie

Kursy

Wyniki egzaminu maturalnego 2015

Wyniki egzaminu maturalnego

Ogłoszenie!

Matura poprawkowa

 

 

Matura poprawkowa odbędzie się 25 sierpnia 2015 roku o godzinie 900
(uczniowie zgłaszają się na godzinę 830, obowiązują stroje galowe).

 

Podanie o poprawki należy składać do 7 lipca 2015 roku.

Górnicy z "Mechanika"

Górnicy

W dniu 28 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego w Olkuszu, odbyło się uroczyste zakończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego M.11 „Eksploatacja złóż podziemnych”. W uroczystości wzięli udział: Pani mgr inż. Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1 CKU i KZ, Pan mgr inż. Bogdan Furman v-ce Dyrektor ZS Nr 1 CKU i KZ, Pan mgr inż Marek Malina – opiekun kursu, wykładowcy:  Pan mgr inż. Jacek Jochymek i Pan mgr inż. Waldemar Choczaj oraz absolwenci.

Pani Dyrektor ZS Nr 1 Aldona Nowicka pogratulowała absolwentom ukończenia kursu i zaznaczyła, że była to jedna z największych grup kończących kurs M.11. Planowany jest kurs kwalifikacyjny M.39, do uczestnictwa w którym Pani Dyrektor zaprosiła absolwentów, aby kontynuowali naukę. Starosta grupy, Pan Paweł Jagiełka, w imieniu absolwentów podziękował Dyrekcji Szkoły oraz wszystkim prowadzącym zajęcia  za przygotowanie do czekających  egzaminów zawodowych.

Absolwenci będą mogli ćwiczyć rozwiązywanie testów przygotowawczych do egzaminów na e-platformie Moodle, którą Szkoła wykorzystuje jako kształcenie na odległość.

Wakacje

Wakacje

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.


Dyrekcja ZS Nr 1 w Olkuszu

Podsumowanie sukcesów edukacyjnych 2014/2015 "Mechanika"

Koniec roku szkolnego 2014/2015

 

W dniu 26 czerwca 2015 r. olkuski „Mechanik” pożegnał stary rok szkolny i powitał wakacje. Miniony rok szkolny 2014/2015 był dla Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu rokiem szczególnym. Obchody 115-lecia Szkoły, logistyczne wyzwanie połączenia egzaminów z kwalifikacji zawodowych i egzaminów ze starej podstawy programowej, nowe umowy o współpracy, stypendia, staże, wyjazdy, kursy, wycieczki, kształcenie na odległość,  to niektóre z działań, które powodowały otwarte podejście do nauki.

Zdjęcia w GALERII.

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji AMT

AMT

 

Ruszyła do kolejnej edycji Akademii Młodego Technika

  • Jak działają roboty?
  • Czym jest modelowanie 3D?
  • Jak wykonać instalację monitoringu?
  • Co jest ostrzejsze - igła do szycia czy igła kaktusa?

to tylko niektóre tematy tegorocznych warsztatów.

Formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej
ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu oraz w sekretariacie szkoły.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20.09.2015 r.

Zobacz PLAKAT.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Zakończenie roku

 

 

 

Dnia 26 czerwca 2015 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.

  • 800 - Msza Święta w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu
  • 930 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Nr 1

"Mechanik" na Dniach Bukowna

Dni Bukowna

 

W dniu 20 – 21 czerwca 2015 roku słuchacze Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, prezentowali podczas Dni Bukowna ofertę edukacyjną Szkoły Policealnej i Kursów Kwalifikacyjnych, funkcjonujących w olkuskim „Mechaniku”. Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z porad, jak efektownie dobrać makijaż na daną okazję wraz  wykonaniem bezpłatnej usługi kosmetycznej przez Panią kosmetyczkę Joannę Cepak. Pani Izabela Kiełtyka służyła poradami dotyczącymi technik masażu polegających m. in. na odciążeniu stawów i kręgosłupa. Pani Joanna Stachowicz – Kałużna prezentowała różne techniki wykonywania kompozycji florystycznych. Wszystkich zainteresowanych nabywaniem umiejętności w zawodzie Florysta, Technik masażysta i Technik usług kosmetycznych, zapraszamy do sekretariatu Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu ul. Górnicza 12.

Finał projektu doskonalenia nauczycieli

Finał projektu doskonalenia nauczycieli

 

12 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego w Olkuszu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Wsparcie rozwoju szkół z powiatu olkuskiego – wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli”. W projekcie uczestniczyło 60 szkół i 14 przedszkoli z terenu powiatu olkuskiego.

Nie ma to jak Dzień Dziecka w "Mechaniku"

Dzień dziecka

 

W dniu 1 czerwca 2015 r. młodzież  Zespołu Szkół  Nr 1w Olkuszu,  tradycyjnie świętowała Dzień Dziecka.

Zajęcia w tym Dniu odbywały się niestereotypowo: przy smacznym grillu, przy stolikach i na ławeczkach w pięknym szkolnym ogrodzie. Wspaniała, słoneczna pogoda  i delikatny wiaterek, sprzyjały połączeniu nauki,  zabawy i odpoczynku.

Dyrekcja Szkoły i Samorząd Uczniowski przygotowali uczniom miłe niespodzianki.

Zapraszamy do GALERII.

"Mechanik" na Dniach Olkusza

Dni Olkusza

W dniu 30 – 31 maja 2015 roku uczniowie i słuchacze „Mechanika” prezentowali ofertę edukacyjną Szkoły Policealnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty florystyczne, podczas których wykonywane były kompozycję z żywych kwiatów. Dodatkowo Uczestnicy Dni Olkusza mogli bezpłatnie skorzystać z badania poziomu nawilżenia skóry oraz poddać się masażowi dłoni, twarzy i karku. Kompozycje florystyczne wykonywane były przez uczennice Technikum architektury krajobrazu pod kierunkiem Pani Joanny Stachowicz – Kałużnej. Uczennice mają ukończony kurs Florystyki II stopnia. Masaż wykonywali słuchacze Szkoły Policealnej – Technik masażysta pod opieką Pani Izabeli Kiełtyki. Badanie stopnia nawilżenia skóry było wykonywane pod kierunkiem Pani Joanny Cepak. Wszystkich zainteresowanych nabywaniem umiejętności w zawodzie Florysta, Technik masażysta i Technik usług kosmetycznych, zapraszamy do sekretariatu Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu ul. Górnicza 12.


NASI SPONSORZY

interkonektpzupzu
Wygenerowano w sekund: 0.25
4,761,176 unikalne wizyty