Szczęśliwy numerek
na dzień 24 .11.2014 r.

Ostatnie artykuły

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

CKU

115-lecie

GRA O SPRAWNOŚĆ 2014/2015

Gra

Rusza I edycja szkolnego konkursu GRA O SPRAWNOŚĆ 2014/2015. Przez cały rok  szkolny wszystkie klasy będą ze sobą współzawodniczyć w osiąganiu jak najlepszych wyników na lekcjach w-f. Co miesiąc na Fb zamieszczane będą zestawienia osiągnięć i aktywności na zajęciach młodzieży.

Powodzenia. Samorząd Szkolny ZS Nr 1 w Olkuszu.

Światowy Dzień Rzucania Palenia w "Mechaniku"

Papieros

W Światowym Dniu Rzucania Palenia, 20 listopada 2014 r., w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, miał miejsce event dla zdrowia „Jabłko zamiast papierosa”, organizowany w ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej „Rzuć Dymka!”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem  Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu. Zdjęcia w GALERII.

DEUTSCHFREUND

W dniu 19 listopada 2014 r. w ZS Nr 1 w Olkuszu, odbył się I etap XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego DEUTSCHFREUND. Jest to znakomita okazja do rozwijania sprawności językowych uczniów oraz do pogłębienia ich zainteresowań  krajami niemieckojęzycznymi.

Mechanik łowcą gimnazjalnych talentów

Talent

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, jest łowcą talentów uczniów ze szkół gimnazjalnych. Talenty są wyłaniane przez organizowanie konkursów powiatowych dla gimnazjalistów, których genezą są okoliczności  sprzyjające rozwojowi edukacyjnemu.

Jubileusz 115-lecia istnienia Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, obchodzony w roku szkolnym 2014/2015, był inspiracją do zorganizowania w popularnym „Mechaniku” II Powiatowego Bibliotecznego Konkursu Literackiego- Wielkiego Testu z Wiedzy o Stanisławie Staszicu.

Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Powiatowego w Olkuszu.

XXXVII Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

GeodezjaW dniach 23-24.X.2014 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W olimpiadzie wzięło udział 8 uczestników. Byli to uczniowie klasy IV g technikum geodezyjnego. W pierwszym dniu do rozwiązania były 4 testy teoretyczne z zakresu geodezji ogólnej, fotogrametrii, geodezji inżynieryjnej oraz geodezji w gospodarowaniu nieruchomościami - każdy zestaw zawierał 20 pytań. W drugim dniu uczniowie rozwiązywali zadania praktyczne "w terenie" przy użyciu sprzętu geodezyjnego.

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali uczniowie klasy IVg:

1 miejsce Mateusz Kłudczyński

2 miejsce Aleksandra Gęgotek

3 miejsce Paweł Rolka

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Czekamy na informację, czy nasi szkolni laureaci zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Etapu Olimpiady, który odbędzie się w Bydgoszczy.

Ferdydurke

Dnia 14 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły – z kl.IVf i IVh wraz z opiekunami (Panią Joanną Woszczek, Anetą Todor –Świerczek oraz Elzbietą Lach) uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt.: „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Spektakl został przygotowany przez Teatr Norma w Krakowie.

Spektakl wyreżyserował i scenografię zaprojektował Jerzy Hojda. Filip Bochenek zaadaptował powieść Gombrowicza dla potrzeb teatru. W spektaklu odtwórcami głównych ról byli:

Ł. Łęcki , P. Siwek, M. Zawadzki, G. Abramowicz , J. Hojda , Ż. Łabędzka, D. Feliks, R. Nowicka.

Echa historii w "Mechaniku"

Niepodległość

Święto Niepodległości Polski 2014 było obchodzone w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu niestereotypowo.

Integralną częścią szkolnych obchodów 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, był Powiatowy Test z Historii dla Gimnazjalistów, z okazji 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej, przeprowadzony w dniu 7 listopada 2014 r.

Zdjęcia z uroczystości w naszej GALERII.

Test UR English

Test Ur English

Drodzy Angliści,

Z radością zawiadamiam, że już w najbliższy piątek 14 listopada o godzinie 9:00 w naszej szkole odbędzie się II edycja powiatowego konkursu Test UR English.

wycieczka klasy IIIa oraz Ia do Szczawnicy

Szczwnica

Pieniny słyną z niezwykłych walorów krajobrazowych i jest to zdecydowanie jeden z najbardziej uroczych zakątków Polski. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy III a i I a, którzy w dniach 5-7 listopada mogli podziwiać te piękne tereny i cieszyć się słoneczną pogodą wraz z opiekunami: mgr Agatą Ostrowską, mgr Edytą Kuźniak i mgr Karoliną Gawron. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy w Jaworkach (gdzie również nocowaliśmy) koło Szczawnicy. Celem był Wąwóz Homole, który jest najpiękniejszym wąwozem w Polsce, a jego wapienne, pionowe ściany sięgają 120m. Po zakwaterowaniu uczniowie dzielnie wzięli się za obieranie i krojenie produktów potrzebnych do przygotowania pieczonych ziemniaków – tzw. duszaków.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Olimpiada

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, przeprowadzana od roku 1977, to najbardziej prestiżowy konkurs w Polsce dla uczniów szkół zawodowych tematycznie związanych z blokami konkursu między innymi architektura krajobrazu.

Akadamia Młodego Technika

AMT

W dniu 8 listopada 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie II edycji Akademii Młodego Technika w popularnym „Mechaniku”. W roku  2014/2015 w Akademii  uczy się 60 osób, podzielonych na 4 grupy. W tegorocznej edycji wszystkie miejsca są zajęte. Niektóre osoby są zapisane na rezerwowej liście, co świadczy o dużym powodzeniu przedsięwzięcia. Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej GALERII.