Szczęśliwy numerek
na dzień 1.10.2014 r.

Ostatnie artykuły

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

CKU

115-lecie

Szkolne Koło Wolontariatu

Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2002/2003. W roku 2004 nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem „Res Sacra Miser” w Olkuszu.

Zadbaj o swoją przyszłość!

Jurajski

Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, czyli popularny „Mechanik” jest obecnie największą szkołą zawodową w powiecie olkuskim. Bardzo szeroka oferta edukacyjna i różnorodność kierunków kształcenia, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, powoduje, że szkoła stała się atrakcyjnym miejscem kontynuowania nauki, co znajduje swoje odzwierciedlenie w bardzo udanym naborze w ostatnich latach. Jest to niezwykle pozytywna tendencja biorąc pod uwagę fakt, że szkolnictwo zawodowe w Polsce jest znowu coraz bardziej doceniane, a potrzeby rynku pracy  wymuszają na młodych ludziach właściwe planowanie swojej kariery zawodowej i dokonywanie właściwych wyborów. Takim wyborem jest nowoczesna, dobrze wyposażona  szkoła zawodowa, która daje duże możliwości absolwentom w obliczu dzisiejszego deficytu fachowców w wielu ważnych dla gospodarki branżach.

Futsal 2014/2015

Futsal

Ruszyła I kolejka Szkolnej Ligi Futsalu - szczegóły na SZKOLNEJ LIDZE FUTSALU.

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska noc Naukowców

W dniu 26 września czternastu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu pod przewodnictwem mgr Wioletty Hudzińskiej oraz mgr Lucyny Tomsi brało udział w ósmej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców.

Mutanty są wśród nas

Mutanty

W dniu 22 września 2014 roku klasa IVa uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. Mutanty są wśród nas.  Zajęcia te pozwoliły odpowiedzieć na pytania: Czy mutanty są jedynie wymysłami autorów s-f? I czy zawsze mutacja oznacza przemianę w superbohatera lub dziwacznego stwora? I czy my możemy stać się mutantami? A może już nimi jesteśmy? Warsztat poświęcony jest pojawianiu się nowych cech w organizmach – zarówno naturalnie, jak i na skutek ingerencji człowieka. A że mutacji nie byłoby bez DNA, warsztat zakończył się izolacją DNA ze śliny, którą każdy wykonał samodzielnie. Organizatorem wyjazdu była mgr Anna Wadas.

II Powiatowy Biblioteczny Konkurs Literacki dla Gimnazjalistów

Zaproszenie

Zaproszenie do udziału w II Powiatowym Bibliotecznym Konkursie Literackim  dla Gimnazjalistów - Wielkim Teście z Wiedzy o Stanisławie Staszicu organizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Futsal

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na rozpoczęcie nowego sezonu 2014/2015 „SZKOLNEJ LIGI FUTSALU” w Zespole Szkół Nr 1. W tym sezonie zagrają takie drużyny jak: Majstry z I „B”, Karfur, Play 4Fun, Biedronka Team, Huragan Kocikowa, FC Odwołujemy Turniej, Muminki Band.

Do rozpoczęcia ligi można jeszcze zgłaszać drużyny do rozgrywek u D. Glanowskiego (pokój nauczycieli WF).
Zapraszamy na I KOLEJKĘ (pierwszy mecz) 26. IX. 2014 godz. 16.30.

Uwaga Wolontariusze!

Wolontariat

W dniu 22.09.2014r. o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich wolontariuszy Zespołu Szkół Nr 1
w Olkuszu na bezpłatny seans filmowy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Bilety do odebrania
u pedagoga szkolnego.

Rajd integracyjny klas I

Rajd integracyjnych klas I

W dniach 10 i 11 września, jak co roku klasy pierwsze naszej szkoły wzięły udział w integracyjnym rajdzie pieszym. Trasa rajdu przebiegała malowniczą okolicą Doliny Będkowskiej, a naszym celem było dotarcie do bazy turystycznej o wdzięcznej nazwie „Brandysówka” położonej u stóp Sokolicy nad rzeką Będkówką. Na miejscu wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w zawodach sportowych i w grach pamięciowych. Rywalizacja między klasami była bardzo wyrównana, nie brakowało sytuacji wywołujących wybuchy śmiechu.

Inauguracja obchodów 115-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu

Piknik

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, w roku szk. 2014/2015 obchodzi Jubileusz 115-lecia swojego istnienia. Inauguracja obchodów jubileuszowych miała miejsce 7 września 2014 r., podczas Powiatowego Pikniku Rodzinnego „Usłysz mnie” - Dnia Promocji Rodzicielstwa Zastępczego, którego współorganizatorem był ZS Nr 1 CKU. Wydarzenie odbyło się na terenie pięknego i nowoczesnego Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Wybór popularnego „Mechanika” jako miejsca tak szlachetnego przedsięwzięcia, jakim jest I Powiatowy Piknik Rodzinny nie jest przypadkowy. Szkołę przy ul. Górniczej 12 oraz pieczę zastępczą łączy bowiem wspólna idea. Jest nią troska o dobre wykształcenie młodzieży, której środowisko domowe stanowi nie tylko rodzina biologiczna ale również rodzina zastępcza.

Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu

Res Sacra Miser

Poszukiwani młodzi liderzy– zgłoś się już dziś! Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu rozpoczyna realizację nowego projektu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego. Do 19 września trwa nabór młodych liderów do udziału w projekcie „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”. Jeśli masz za sobą doświadczenie w pracy społecznej, jesteś liderem w grupie, umiesz przekonać do swoich pomysłów innych – czekamy właśnie na Ciebie.