Ostatnie artykuły

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

CKU

Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna"

W 2014 r. programem będą objęci uczniowie

- klas III technikum, zasadniczej szkoły zawodowej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł. netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o świadczeniach rodzinnych)

- uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją, z autyzmem w tym z zespołem Aspergera, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty ( Dz. U. z 2004r. nr 256. poz. 2572
z póź. zm.)

Wnioski do pobrania u pedagoga szkolnego, termin składania to 9.09.2014 r.

AKADEMIA MŁODEGO TECHNIKA

AMT29 sierpnia 2014r. przy współpracy z olkuską Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w ramach Akademii Młodego Technika odbyły się zajęcia skierowane dla dzieci w wieku 7-12 lat. Dzieciaki brały udział w warsztatach organizowanych w nowocześnie wyposażonych pracowniach Centrum Kształcenia Ustawicznego. "Młodzież" ;) zapoznała się z bogatym wyposażeniem Pracowni Ochrony Środowiska, Pracowni Pomiarów i Jakości Wytwarzania oraz Pracowni Sensoryki i Robotyki. Tematami przewodnim zajęć były: Tajemnice biologii - zajęcia prowadziła pani mgr Anna Wadas, Świat w powiększeniu - zajęcia prowadził pan mgr Leszek Król przy asyście uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu , Klocki lego i roboty -zajęcia prowadził pan mgr inż. Kazimierz Baran przy współpracy z uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Uczestnicy warsztatów zbudowali robota, którego w magiczny sposób ożywili. Wkroczyli w świat mikroorganizmów badając preparaty biologiczne oraz przeprowadzili badania na próbkach metalograficznych i przedmiotach z otaczającego nas świata (pająki, banknoty, monety, piórka, rdzeń mikroprocesora itp.) wykorzystując wiedzę teoretyczną z zakresu budowy mikroskopu optycznego, którą przekazał im na zajęciach pan mgr Leszek Król.

Konferencja

Konferencja dla nauczycieli

Termin konferencji dla nauczycieli inaugurującej Nowy Rok Szkolny 2014/2015 to środa 27.08.2014 godz. 13:00.

Kiermasz książek używanych

W dniu 03.09.2014 r. o godz. 9:00 na małej Sali gimnastycznej odbędzie się
Kiermasz Książek Używanych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 dla klas II, III i IV odbędzie się
01.09.2014 r. o godz. 9:30, dla klas I o godz. 11:00.

Podręczniki szkolne 2014/2015

Akademia Młodego Technika

Podziękowanie ks. Prefektowi Marcinowi Olszewskiemu od ZS Nr 1 CKU w Olkuszu

Księże Marcinie,
Serdecznie dziękujemy za wszystkie dni Twojego bycia i nauczania w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.
My - młodzież tej Szkoły - szczególnie jesteśmy Ci wdzięczni za inspirowanie nas do własnych przemyśleń i formułowania swoich sądów. Dziękujemy Ci za dyskusje, których nigdy się nie bałeś i w których byłeś naszym mądrym Przewodnikiem. Dziękujemy Ci za możliwość zadawania pytań, których nigdy nie zostawiałeś bez odpowiedzi.
My - cała społeczność Zespołu Szkół Nr 1 - Dyrekcja. Grono Pedagogiczne, Pracownicy administracji i obsługi oraz Uczniowie - dziękujemy Ci, Księże Marcinie, za to, że Twoje Kapłaństwo zawsze miało uśmiechniętą twarz.
Swoim przykładem pokazałeś nam również, że można i należy dbać równocześnie o rozwój ducha i ciała. Gratulujemy Ci sukcesów sportowych i dziękujemy za budujący przykład dla młodzieży.
Na dalszą drogę życzymy Ci po staropolsku - Szczęść Boże!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie
oraz Pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół CKU w Olkuszu

W dniu 29 czerwca 2014 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Bazylice Świętego Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, serdecznie podziękowali ks. Prefektowi Marcinowi Olszewskiemu za Jego pracę, serce i czas poświęcony uczniom Szkoły przy ul. Górniczej 12.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS Nr 1 w Olkuszu

W dniu 27 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Rok szkolny 2013/2014 zapisał się szczególnie w historii Szkoły przy ul. Górniczej 12, jako czas dynamicznego rozwoju placówki, w którym zaczęło funkcjonować Centrum Kształcenia Ustawicznego. W kwietniu 2014 r. dopełniono całości wyposażenia obiektu.
Popularny "Mechanik" jest aktywnym ośrodkiem dydaktycznym, w którym w minionym roku szkolnym realizowanych było wiele projektów dydaktycznych.
Uruchomiono Akademię Młodego Technika. Nawiązano ścisłą współpracę z pracodawcami. Zorganizowane zostały bezpłatne wyjazdy do Warszawy dla uczniów klas pierwszych i drugich. Kontynuowano cykliczną Akcję Krwiodawstwa. Podjęto innowację pedagogiczną "Kształcenie na odległość"...Czytaj dalej i zobacz galerię zdjęć - kliknij!