Szczęśliwy numerek
na dzień 18 .12.2014 r.
39

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

CKU

115-lecie

115-lecie

życzenia Świąteczne

Cicha, Święta Noc, kolędy, blask świec,
rodzina, zapach choinki. Magia Świąt niechaj trwa
przez cały rok - w domu, pracy, szkole, w sercach
każdego człowieka. Niech napełni je nadzieją i wiarą,
a myśli uwolni od trosk.

 

Prawdziwie radosnych i szczęśliwych Świąt
Bożego Narodzenia oraz życzliwości na co dzień życzy:


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

ZS Nr 1 w Olkuszu

Kartka

Zdrowych, Spędzonych w Gronie Rodziny i Przyjaciół

Świąt Bożego Narodzenia

Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Katechetom,
Pracownikom i Młodzieży

życzy:

 

Samorząd Szkolny

Wigilia w ZS Nr 1 w Olkuszu

Wigilia

 

W dniu 19 grudnia 2014 r. społeczność  Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu,  rozpoczęła świętowanie Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy, każda klasa, wraz ze swoim wychowawcą, na sali sportowej „Mechanik”, wykonała swoją ulubioną kolędę w niestereotypowej aranżacji. Wykonawcy, przebrani w renifery, Mikołaje, Śnieżynki, sprawili, że cała sala śpiewała znane, lubiane polskie i anglojęzyczne kolędy. Na szczególny aplauz publiczności zasłużył  występ klasy IVa i Ie, podczas którego wykonawcy  brawurowo zaśpiewali piosenkę świąteczną Jingle Bells.

Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1, złożyła społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Ksiądz prefekt Piotr Janiczek pobłogosławił wszystkim i odczytał życzenia świąteczne od Proboszcza Parafii  Świętego Andrzeja Apostoła w Olkuszu, księdza Mieczysława Miarki.

Rocznica stanu wojennego w ZS Nr 1 w Olkuszu

Rocznica

 

W dniu 15.12.2014 r. w ZS Nr 1 w Olkuszu, upamiętniliśmy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Formy eventu, a to:  teledyski wyświetlane na korytarzu szkolnym z muzyką z okresu stanu wojennego, przeprowadzony  okolicznościowy quiz, informacje o stanie wojennym odczytane w klasach przez uczniów przebranych w mundury milicjantów, dźwięk syreny, przypomniały o smutnym, pamiętnym czasie trwającym od 13 grudnia 1981 r. do 1983 r. Społeczność ZS Nr 1 minutą ciszy uczciła ofiary stanu wojennego.
Organizatorem wydarzenia był Pan Mariusz Grewenda.

WYCIECZKA JĘZYKOWA

WYCIECZKA JĘZYKOWA

 

„Każdy język obcy daje ci nowe życie. Jeżeli znasz tylko jeden język- żyjesz tylko raz”.
W dniu 16 grudnia 2014 r. grupka uczniów zafascynowanych kulturą i językiem rosyjskim pod opieką mgr Anety Todor-Świerczek wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie zwiedzili cerkiew pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, która została wzniesiona w latach 1636-1643 w stylu barokowym oraz cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia NMP - ta prawosławna placówka duszpasterska powstała w 1918 roku jako cerkiew garnizonowa Wojska Polskiego. Następnie uczniowie udali się do Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego, gdzie mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia w Rosji. Na zakończenie uczestnicy wycieczki odwiedzili restaurację rosyjską, która powstała w zgodzie z rosyjska romantyczną duszą w roku 1998 i nazwę swą zawdzięcza sztuce Antoniego Czechowa „Wiśniowy Sad”. Można było w niej zasmakować typowe rosyjskie potrawy.

VII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA - ETAP II

Logistyczna

 

5 grudnia w jedenastu miastach w Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

ZbiórkaW dniach 28- 29.11.2014 Wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wyruszyli na Świąteczną Zbiórkę Żywności zorganizowaną już po raz 12 pod patronatem Stowarzyszenia Res Sacra Miser i Banku Żywności w Krakowie. 35 Wolontariuszy zebrało ponad pół tony produktów, które ułożone w paczki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej społeczności szkolnej. Zebrana żywność posłuży również dla przygotowania szlachetnej paczki dla jednej wybranej, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej rodziny. Opiekun Koła Wolontariuszy pan Piotr Grzanka i wspierająca go pani Sylwia Zawada serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom za trud, bezinteresowną pracę i czas poświęcony oraz wszystkim, którzy odwiedzili sklepy, kupili przynajmniej jeden produkt i przekazali potrzebującym. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam pomagać!

KONKURS W MECHANIKU

Krajobraz

 

V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu „Miejski ogród z recyklingu”.
Już w dniach 11-12  grudnia 2014 r. odbędą  się eliminacje szkolne do V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU pod hasłem „Miejski ogród z recyklingu”, który odbywa się pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału  w Konkursie uczniów klas II-IV kierunku technik architektury krajobrazu z naszej szkoły.
Więcej informacji: Joanna Stachowicz – Kałużna

MATURZYSTO!

Bibliografia

 

Piszesz wypracowanie lub wygłaszasz referat? Przygotowujesz prezentację maturalną? Nie zapomnij podać informacji, z czego korzystasz! Podając dane bibliograficzne - zachowujesz prawa autorskie! Warunkiem przystąpienia do matury jest oddanie w terminie bibliografii do Twojej prezentacji.
Zapraszam maturzystów na szkolenie z zakresu opisu bibliograficznego, które odbędzie się w audytorium CKU, 11 grudnia o godzinie 13:10.

System monitoringu w ZS Nr 1 w Olkuszu

MonitoringZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu wzbogacił się o system monitoringu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w Szkole, PZU SA sfinansował montaż i monitoring w „Mechaniku”. Monitoring w ZS Nr 1 funkcjonuje już w budynku nr 1, w nowoczesnym Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Górniczej 12, w budynku nr 2 przy ul. Górniczej 14, jak również w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Legionów 1 w Olkuszu.
Monitoring zabezpiecza majątek szkoły, co jest nie do przecenienia dla ochrony nowoczesnej bazy technologiczno-dydaktycznej popularnego „Mechanika” - podkreśla Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1. Jesteśmy dość zdyscyplinowana społecznością jak przystało na Szkołę z certyfikatem Szkoła bez Przemocy. Jednak szkoła posiada dość duży majątek, jest kilka budynków, kosztowne wyposażenie, place i parkingi. To wymaga poszanowania, w czym pomaga monitoring. Kamery na szkolnych korytarzach obligują wszystkich do kulturalnych zasad przebywania razem” - wypowiadają się uczniowie uczestniczący w przeprowadzonej sondzie korytarzowej. ZS Nr 1 doposażony w monitoring spełnia lepiej swoją funkcję dydaktyczną.

Św. Mikołaj w ZS Nr 1 w Olkuszu

Mikołaj

W dniu 6 grudnia 2014 r., całą społeczność w ZS Nr 1 Olkuszu, odwiedził Święty Mikołaj. Korowód Świętego Mikołaja rozpoczął swoje wizytę od odwiedzin Dyrekcji Szkoły. Św. Mikołaj, wraz ze swoją świtą, a to śnieżynkami, diabłami, reniferami, pomocnikami dzwoniącymi dzwonkami, uczniem – muzykiem grającym na akordeonie, przybył do uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły. Dotarł do wszystkich budynków popularnego „Mechanika”.

Dźwięk dzwonków, śpiewy, brzmienie akordeonu, oznajmiały wszystkim, że zbliża się orszak Św. Mikołaja.  Każda klasa, przyjmując tak znamienitych Gości, wykonała zadanie świadczące o talentach uczniów. Piękne stroje uczestników orszaku, czerwone czapeczki Mikołajów klasowych, słodycze otrzymane od Świętego Mikołaja, zdjęcia z barwnym orszakiem wykonane dla każdej klasy, stanowiły miłą, oprawę szkolnych „Mikołajków” i wprowadzały w przedświąteczny nastrój. Event został przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Małgorzaty Żurek.

III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Jeziorański

 

"Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100-rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego".
Jurorzy konkursu, przedstawiciele Portalu polskieradio.pl, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przyznali  III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych audycji nagranej przez młodzież  naszej Szkoły. Gratulacje dla Młodych Radiowców!
Audycji moża wysłuchać na polskieradio.pl/5/3/Artykul/1310936. Wyniki-konkursu-Od-Radia-Wolna-Europa-do-wolnej-Polski-100-rocznica-urodzin-Jana-Nowaka Jeziorańskiego.


NASI SPONSORZY

interkonektpzu
Wygenerowano w sekund: 0.16
4,137,735 unikalne wizyty