Ostatnie artykuły

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Kiermasz książek używanych

W dniu 03.09.2014 r. o godz. 9:00 na małej Sali gimnastycznej odbędzie się
Kiermasz Książek Używanych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 dla klas II, III i IV odbędzie się
01.09.2014 r. o godz. 9:30, dla klas I o godz. 11:00.

Podręczniki szkolne 2014/2015

Akademia Młodego Technika

Podziękowanie ks. Prefektowi Marcinowi Olszewskiemu od ZS Nr 1 CKU w Olkuszu

Księże Marcinie,
Serdecznie dziękujemy za wszystkie dni Twojego bycia i nauczania w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.
My - młodzież tej Szkoły - szczególnie jesteśmy Ci wdzięczni za inspirowanie nas do własnych przemyśleń i formułowania swoich sądów. Dziękujemy Ci za dyskusje, których nigdy się nie bałeś i w których byłeś naszym mądrym Przewodnikiem. Dziękujemy Ci za możliwość zadawania pytań, których nigdy nie zostawiałeś bez odpowiedzi.
My - cała społeczność Zespołu Szkół Nr 1 - Dyrekcja. Grono Pedagogiczne, Pracownicy administracji i obsługi oraz Uczniowie - dziękujemy Ci, Księże Marcinie, za to, że Twoje Kapłaństwo zawsze miało uśmiechniętą twarz.
Swoim przykładem pokazałeś nam również, że można i należy dbać równocześnie o rozwój ducha i ciała. Gratulujemy Ci sukcesów sportowych i dziękujemy za budujący przykład dla młodzieży.
Na dalszą drogę życzymy Ci po staropolsku - Szczęść Boże!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie
oraz Pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół CKU w Olkuszu

W dniu 29 czerwca 2014 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Bazylice Świętego Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, serdecznie podziękowali ks. Prefektowi Marcinowi Olszewskiemu za Jego pracę, serce i czas poświęcony uczniom Szkoły przy ul. Górniczej 12.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS Nr 1 w Olkuszu

W dniu 27 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Rok szkolny 2013/2014 zapisał się szczególnie w historii Szkoły przy ul. Górniczej 12, jako czas dynamicznego rozwoju placówki, w którym zaczęło funkcjonować Centrum Kształcenia Ustawicznego. W kwietniu 2014 r. dopełniono całości wyposażenia obiektu.
Popularny "Mechanik" jest aktywnym ośrodkiem dydaktycznym, w którym w minionym roku szkolnym realizowanych było wiele projektów dydaktycznych.
Uruchomiono Akademię Młodego Technika. Nawiązano ścisłą współpracę z pracodawcami. Zorganizowane zostały bezpłatne wyjazdy do Warszawy dla uczniów klas pierwszych i drugich. Kontynuowano cykliczną Akcję Krwiodawstwa. Podjęto innowację pedagogiczną "Kształcenie na odległość"...Czytaj dalej i zobacz galerię zdjęć - kliknij!

Ogłoszenie ;)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
odbędzie się 27 czerwca o godzinie 9.30
na dużej sali gimnastycznej.

Ogłoszenie!

HARMONOGRAM WYDAWANIA ŚWIADECTW MATURALNYCH
W DNIU 27.VI.2014 R.

- IVa (wych. Wójcik Czesława) godz. 9:00
- IVb (wych. Żurek Małgorzata) godz. 10:00
- IVe (wych. Baran Kazimierz) godz. 11:00
- IVf (wych. Wadas Anna) godz. 12:00
- IVg (wych. Woszczek Joanna) godz. 13:00

"Nauczanie języka niemieckiego metodą projektu" - rozstrzygnięcie!

IV ogólnopolski konkurs "Nauczanie języka niemieckiego metodą projektu - projekt edukacyjny w szkole w roku 2013/2014" pod patronatem Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego rozstrzygnięty!
Do IV edycji konkursu "Nauczanie języka niemieckiego metodą projektu - projekt edukacyjny w szkole w roku szkolnym 2013/2014" pod patronatem Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego, zgłosiło się ok. 50 nauczycieli z całej Polski, otrzymano 30 opisów zrealizowanych projektów, z czego wybrano 12 najlepszych projektów.
Wśród nagrodzonych projektów znalazł się Zespół Szkół Nr1 im. S. Staszica z Olkusza.
W ramach konkursu trzy uczennice Zespołu Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Olkuszu tj. Czarnota Katarzyna, Ładoń Aleksandra oraz Patrycja Wikira pod opieką mgr Sylwii Zawada przystąpiły do realizacji projektu pt. "Rozmowa kwalifikacyjna w języku niemieckim - praca w charakterze au-pair".
Najważniejszym i ostatnim etapem realizowanego projektu była rozmowa kwalifikacyjna w języku niemieckim w firmie Mikroserwis, rekrutującej kandydatów do pracy w charakterze opiekunów, która odbyła się dnia 16.05.2014 r. w Krakowie.
W dniu 11 -13 lipca 2014 r. w Gdańsku nastąpi uroczyste wręczenie nagród oraz cykl warsztatów przygotowanych dla opiekunów projektów.