Szczęśliwy numerek
na dzień 27.05.2015 r.

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

ContentGimnazjalisto!
Czy już wiesz, gdzie spędzisz kolejne lata nauki?
Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie!

CKU

Rekrutacja 2015/2016

115-lecie

Dzień Przedsiębiorczości w "Mechaniku"

Przedsiębiorczość

W dniu 28 maja 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu miał miejsce Dzień Przedsiębiorczości. Młodzież „Mechanika” spotkała się z Panią Aleksandrą Marszałek-Kondek – doradcą zawodowym, która zaprezentowała uczniom zasady postępowania na rynku pracy.

ZS Nr 1 zacieśnia współpracę z Politechniką Krakowską

Politechnika

W dniu 25 maja 2015 r.  na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyło się wręczenie nagród za udział w ogólnopolskim konkursie na projekt architektoniczny  „Miejsce spotkań studentów”, zorganizowanym przez Instytut Architektury Krajobrazu.

Obchody 115-lecia - 23 maj 2015 rok

Piknik

W dniu 23 maja 2015 r. na terenie placówki miały miejsce liczne atrakcje m. in. Zjazd Absolwentów, piknik, parada motocykli, kiermasz pamiątek, pokaz rycerski, przegląd talentów uczniów, koncert.

Kolejne, Jubileuszowe Święto Szkoły, odbędzie się już za pięć lat, w rocznicę 120-lecia ZS Nr 1.

Obchody 115-lecia - 22 maj 2015 rok

Jubileusz 115-lecia

W dniach 22-23 maja 2015 r. Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, świętował Główne Obchody Jubileuszu 115-lecia swojego istnienia.

Szkoła, której wszelkie działania mają duchowe zakorzenienie, rozpoczęła uroczystości rocznicowe Mszą Świętą w intencji żywych i zmarłych członków społeczności szkolnej, odprawioną w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Przewodniczący koncelebrze Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, w swojej homilii przywołując naukę Jana Pawła II życzył Szkole, aby kształtowała w młodzieży zdrowy patriotyzm, zachowujący tożsamość narodową i czerpiący z europejskiego dziedzictwa.

FLORYSTYKA W MECHANIKU

Florystyka

Zakończyliśmy cykl kursów z florystyki. „Florystyka z obsługą kasy fiskalnej” w wyniku której certyfikat uzyskało 10 uczestniczek klasy IA i IIA technikum architektury krajobrazu, a pięć najlepszych  kandydatek zdobyło możliwość uczestnictwa w kursie „Florystyka stopnia II”.  W dniu 16 maja 2015 roku odbył się egzamin z kursu „Florystyka stopnia II” w wyniku którego certyfikat otrzymało 5 uczennic Mechanika klas IA i IIA technikum architektury krajobrazu. Dziewczyny podczas egzaminu miały do wykonania kompozycję florystyczną w naczyniu. Uczestniczki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, w wyniku jego realizacji powstały piękne kompozycję. Gratulujemy.

Wiwat Akademia Młodego Technika!

AMT

W dniu 16 maja 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego,  odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji Akademii Młodego Technika. Celem tej innowacji pedagogicznej jest odkrywanie talentów oraz rozbudzanie zawodowych pasji.

Czas na szkoły zawodowe - szkoła zawodowa autostradą do sukcesu

Konferencja dyrektorów

W dniu 13 maja 2015 w Centrum Kształcenia Ustawicznego  i Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się konferencja dla dyrektorów gimnazjów i przedstawicieli organów prowadzących powiatów olkuskiego, chrzanowskiego i miechowskiego pt. ”Czas na szkoły zawodowe – szkoła zawodowa autostradą do sukcesu”. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Powiatowy Konkurs Literacki

W Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu przeprowadzono V Powiatowy Konkurs Literacki. Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Starostwa Powiatowego w Olkuszu.  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 29. 04. 15 r. w Zespole Szkół Nr 1 . Organizatorem była Komisja Języka Polskiego. Konkurs zorganizowany był dla uczniów gimnazjów powiatu olkuskiego. Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzona była pod hasłem : „Moja przyszłość w nowoczesnym świecie”. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: kategoria I - formy literackie ( opowiadanie, esej, wywiad, komiks itp. ), kategoria II- film, reportaż, prezentacja multimedialna itp.

Wycieczka zawodoznawcza do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach 29-30 IV 2015 r. uczniowie Technikum Geodezyjnego i Technikum Architektury Krajobrazu (klasa Ia, IIIa) udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Warszawy.
Program wycieczki obejmował odwiedzenie Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych "Acrocona" ,  Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne, a także Centrum Nauki "KOPERNIK". Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali jak w praktyce wygląda praca związana z ich zawodami. Nie obyło się również bez odwiedzenia Stadionu Narodowego oraz Starego Miasta.

"Mechanik" receptą na sukces w konkursie i w życiu

Konkurs

Konkurs „Szkoła zawodowa – mój wybór”, którego organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z kuratoriami oświaty, był sukcesem dla ucznia Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. W dniu 30 kwietnia 2015 r., uczeń Jakub Flacht, zdobył  I miejsce w województwie za pracę konkursową w kategorii „film” i zakwalifikował się do etapu centralnego konkursu.

Sukces drużyny z ZS Nr 1 w Turnieju Motoryzacyjnym

Turniej

W dniu 28 kwietnia 2015 r. Dawid Kruczek, Kamil Kucharski, Jakub Starczynowski  z Zespołu Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego w Olkuszu, drużynowo zajęli I miejsce w etapie powiatowym XVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.

NASI SPONSORZY

interkonektpzu